Skocz do zawartości
Kraszan

Broń na aiptasie

Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiedzia?em walk? aiptasi.

Podczas zakup?w natrafi?em na inny produkt do zwalczania tego ?cierwa: http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=TRONF0AE44

Jest sporo ta?sze od Joe's Juice (62z? vs 25.60z?). Nie wiem jak? ma obj?to?? Joe's Juice - Tropic to 50ml. No i nie wiem co jest skuteczniejsze. Prosz? o rad?.

Dodam jeszcze, ?e na oficjalnej stronie producenta http://www.tropicmarin.pl/produkty_m.html nie ma s?owa o tym preparacie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem kiedys resztke tego srodka. Moim zdaniem jest nieskuteczny. Efekt podobny do stosowania kalkwasser.

Potem kupilem JoesJuice. Tu efekt jest 100%. Zabija aptazje na smierc.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli sprawdza się zasada, że taniej znaczy gorzej...

Ps. Gratuluję awansu :D panie Redaktorze :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem na forum, że TM elimi jest równie skuteczne co JJ. To chyba tak jak z tą całą chemią: jednemu pomoże innemu pomoże mniej lub wcale.

@mmedenski: skoro już masz zamówione to nie zapomnij napisać jak się sprawdził

@harnaś: to teraz trzeba będzie mówić per Panie Redaktorze :D :wink. Dbaj o dobro i porzadek :D :D


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja tez kupiłem juz Tm elmi ptass kasa wpłacona :D

Tomek pisał że jest równie dobry co JJ-zobaczymy ile w tym prawdy...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ch?tnie dowiem si? jak dzia?a TM elimi...

BTW w jaki spos?b stosuje si? oba ww. ?rodki? Trzeba wstrzykiwa? prosto w ukwia?a, nakarmi?, czy te? wystarczy wla? do akwarium jak Anti Red'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze tego nie stosowałem ,więc wypowiem się tylko na podstawie tego co słyszałem. JJ ma podobno konsystencję żelu i podaje się go bezpośrednio na aiptasię, która kurcząc się wciąga to do środka po czym dematerializuje się po kilknastu minutach. Natomiast w instrukcji TM EA napisane jest, że należy wstrzyknąc (za pomocą dołączonej strzykawki i aplikatora) w podstawę aiptasi. Nie wiem jak długo zabija TM EA ani też nie za bardzo kumam jak wstrzyknąć w podstawę - moje wszystkie wystają z jakichś trudno dostępnych dziur w skałach, dlatego jakoś się sceptycznie nastawiłem na TM...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin® Elimi-Aiptas 50ml ten środek nie jest dobry sam go stosowałem w małych ilościach jest mało skuteczny natomiast gdy go zastosowałem sporo na plage aiptasi okazał się szkodliwy.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JJ jest o wiele lepszy, TM ma skutecznosc kalkwasser, jest to po prostu jakas zraca substancja, nie wiem czy kwas czy zasada, ciezko jest tym zatluc gada w calosci i na smierc ale sie da, trzeba duzo tego podac w miejsce gdzie sie Apitazja chowa.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joe's Juice u mnie dzial rewelacyjnie ale jest go bardzo malo a to dziadostwo szybki sie odradza wiec koszt jest niestety duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego na wielkie plagi tylko wundermanni, panocku :)JJ to mozna niewielkie plagi trzymac pod kontrola


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w Zoofokusie poradzili kwasek cytrynowy - miałem 2 już nie mam żadnej w tym jedna miała z 5cm średnicy "głowę"


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tym kwaskiem zrobić? Rozrobić w wodzie i podawać strzykawką? Jakie proporcje? Byś coś napisał więcej, a nie taki tajemniczy jesteś... :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to IMO walic kalkwasser, najwyzej troche pH podniesie i troche jonow wapnia, z tymi roznymi srodkami to nie wiadomo w sumie co dajemy do akwarium :D chociaz JJ wystarczy odrobina, IMO:

wersja ekonomiczna : kalkwasser,

wersja maxi: Joe's Jucie

wersja De Luxe: L. Wundermanii

wersja Super DE Luxe: slimak Berrghia

To tak cenowo i pod wzgledem skutecznosci sa IMO wszystie metody zwalczania tego badziewia :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzieliście ceny wundermanii ? 120 mi powiedzieli w nowa-reef - sporo (a i jeszcze nie ma na stanie)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzesz trochę wody, wsypujesz tyle kwasku żeby się przestało rozpuszczać (prawie zgęstnieje) i wtedy strzykawka z igłą, i walisz prosto w twarz albo nawet starasz się wbić w nią igłę

ja w dużą (około 5cm gęby) wbiłem się a małej tylko w twarz psiknąłem - ani jednej ani drugiej nie widać i padły tej samej nocy :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba do zrobienia tylko w dużym zbiorniku... Tak orientacyjnie: jakie pH może mieć taki nasycony roztwór kwasku cytrynowego? Mam 3 aiptasie w piko-rafce 9 L i chyba w tym przypadku sie nie odważę... ale w dużym? hmm... Brzmi obiecująco i jest tanie...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kwasku chlopaki debatuja. IMO sposoby ktore wymagaja dziabniecia aiptasii igla wymagaja nie tylko szybkiej reki i pewnego oka ale zawsze niosa ze soba ryzyko ze rozpadajaca rozsieje sie dookola i po kilku tygodniach mamy zamiast jesnej duzej stado malych.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom: z tego co słyszałem JJ też się tak stosuje

Kraszan: no nie w 9L trzeba coś delikatnego, ja u siebie mam 160L, w 9L chyba bym się nie odważył :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze nie. JJ rozpylasz delikatnie w otwor gebowy ukwiala. tak zeby sie nalykal. nie wkluwasz sie w niego. jak sie naje to sie chowa w dziure i leci prosto do nieba


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje TM od kilku tygodni efekty takie sobie-nic rewelacyjnego

niektóre aptasie musiałem 3x tym męczyc aby padły,niektóre wogóle nie zdychały...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.