Skocz do zawartości
alenqer

Moje nano marinus cube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Nieco ponad 200 dni temu ,,odpaliłem" swoją kropelkę oceanu.Jest to standardowy, 30l zestaw firmy Dennerle wzbogacony przeze mnie o mały panel maskujący urządzenie filtrująco-cyrkulacyjne, za którym dołożyłem klatkę z absorbentami.Tak to wygląda na chwilę obecną-wkrótce szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda :thumbup: , tylko uważaj na Xenię potrafi stać się plagą.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, do doskonałości jeszcze bardzo daleka droga. Co do xenii to rzeczywiście od grudnia parokrotnie zwiększyła swoją ,,objętość''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jako totalny świeżak solny jeszcze bez własnego "baniaka" postanowiłem najpierw przyswoić trochę wiedzy na ten szeroki temat żeby uniknąć falstartu jakiegoś. Zastanawiam się na początek nad Nano Marinus 60l ale tutaj od razu zagwozdka bo rozmawiając z panem w sklepie o tymże Nano otrzymałem informacje ze nie nadaje się ono w ogóle do hodowli jakichkolwiek ryb ( chyba ze jedna - i tu pokazał mi pół centymetrowa blado czerwona rybkę, nazwy nie pamiętam ) tylko koral, ślimaki i garnela... A tutaj na forum widzę na filmach i zdjęciach ze w 30-stkach pływają po dwie ryby. Przez wzgląd na gabaryty nie nastawiam się na ławice lecz czy naprawdę 60l to za mało dla dwóch ryb? Wiem że może za wcześnie na takie pytania bo daleka droga aż pójdę po ryby ale teraz nie wiem jak duży zbiornik kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem obsady 60l baniaka rybami to temat rzeka.Widzałem na forum 30l Aquaela w którym pływało 5 ryb i wszyscy z wyjątkiem bodaj jednej negatywnej opinii się nim zachwycali-notabene sam zbiornik bardzo fajny.2 a nawet więcej ryb można wg mnie trzymać ale trzeba spełnić parę warunków.Na pewno nie mogą to być ryby ruchliwe, dorastające do dużych rozmiarów, w większości pokrewnych gatunków.Ważne jest też utrzymanie czystości w zbiorniku-niezjedzone resztki pokarmu mogą bardzo szybko spowodować znaczne pogorszenie parametrów.Ten system filtracyjny zastosowany w tym zestawie też wymaga modyfikacji przynajmniej o dołożenie woreczków z pochłaniaczami azotanów i fosforanów.Tyle w wielkim skrócie podstawowych informacji.Na forum znajdziesz wiele cennych porad od osób z dużo większym od mojego doświadczeniem w akwarystyce morskiej no i mieszkasz w niemczech a tam wybór ryb odpowiednich do tego litrażu jest na pewno spory.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych zbiorników jakie widziałem. Bardzo czysto i schludnie co się chwali. Jedyne na minus to ta ryba, która wygląda na mocno zestresowaną. Ja bym zrezygnował z ryb całkowicie lub zamienił ją na jakąś babkę która miedzy koralami będzie czuła się zdecydowanie pewniej.

OT: @radovan, wiem że firma Dennerle jest bardzo popularna(przede wszystkim w sklepach sieciowych), ale na twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem naszego polskiego produktu tj. ReefMaxa. W zbliżonej cenie masz 100 litrowy zbiornik z oświetleniem, chłodzenie(wentylatory), panelem filtracyjnym i odpieniaczem. Sam przerabiałem ten temat i to chyba najlepsza opcja w tym przedziale cenowym.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.Jak na tak prosty zestaw sam jestem zaskoczony że to ,,jako tako'' daje radę.Chrisiptera zestresowana bo trochę goni ją percnon....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te glony( nie tylko na szczycie) też mocno wkurzały, ale filmik jest sprzed 6 tygodni.Teraz doszły dwa krabiszony i jest o wiele lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałam się, że można tak fajnie zagospodarować 30 litrowy zbiornik.

Gratulacje.

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe jest piękne...ale apetyt rośnie w .... ten Wasz zestaw z e-rybki bardzo fajny, często go oglądałem w ,, stanie surowym'' goszcząc u nich-na razie pomarzyc. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nieco ponad 200 dni temu ,,odpaliłem" swoją kropelkę oceanu.Jest to standardowy, 30l zestaw firmy Dennerle wzbogacony przeze mnie o mały panel maskujący urządzenie filtrująco-cyrkulacyjne, za którym dołożyłem klatkę z absorbentami.Tak to wygląda na chwilę obecną-wkrótce szczegóły.

:thumbsup::clap: :clap: :clap: :clap: :clap: boskie :):clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ,,boskie'' jest szczere to dziękuję......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat finiszuje, za chwile start 40x40x45 do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko....

post-22151-0-57609600-1405780056_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, miękko...... pogratulować!!!


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nieco ponad 200 dni temu ,,odpaliłem" swoją kropelkę oceanu.Jest to standardowy, 30l zestaw firmy Dennerle wzbogacony przeze mnie o mały panel maskujący urządzenie filtrująco-cyrkulacyjne, za którym dołożyłem klatkę z absorbentami.Tak to wygląda na chwilę obecną-wkrótce szczegóły.

Śliczne masz to akwarium. Przymierzam się do nano tylko nie zdecydowałem się jeszcze czy marinus 60l czy optiwhite kostka np 50x50x50 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w tej formie przestało istnieć 01.08.2014.Zawarość została przeniesiona do 72l.Założenia systemu przy regularnych podmiankach wody i obsady z 1 rybą mimo skrajnej prostoty zdały egzamin ( rok bez większych problemów oczywiście bez SPS-ów).Ale przychylam się do opinii starych wyjadaczy że czym większe tym lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Przede wszystkim piękny zbiornik. Mam pytanie czy kupowałeś komplet marinus 30l czy osobno same akwarium itp?Dzięki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam-dziękuję.Zestaw był kupowany jako kompletny, ale nie w Dennerle Polska-tam wychodzi dośc drogo, ale w internetowym sklepie Zooplus.Tam też teraz podrożało ale nowy klient może liczy na upusty-nawet 10% no i kurier gratis + płatnoś przy odbiorze, mnie wyszedł 745pln-pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup::clap: :clap: :clap: :clap: :clap: boskie :):clap:

Witam. Mam pytanie z czego składał się Twój panel filtracyjny, jak jest zbudowany?Widzę ,że świetnie jest zamaskowany a właśnie szukam takiego rozwiązania. Dzięki

No witam-dziękuję.Zestaw był kupowany jako kompletny, ale nie w Dennerle Polska-tam wychodzi dośc drogo, ale w internetowym sklepie Zooplus.Tam też teraz podrożało ale nowy klient może liczy na upusty-nawet 10% no i kurier gratis + płatnoś przy odbiorze, mnie wyszedł 745pln-pozdrawiam.

Widziałem , że w Zooplusie mają taki zestaw , nawet w dobrej cenie. Ja chciałbym zmierzyć się z dennerle ale 60 l. Na stronie producenta kosztuje taki zestaw ponad 1300 zł ,oczywiście komplet. Choć jak to wszystko zebrałem do "kupy" to wcale nie wychodzi drożej niż zakup osobno. Interesuje mnie Twoj panel filtracyjny, byłbym wdzięczny gdybyś coś napisał wiecej o nim ,jak go złożyłeś. Wielkie dzięki..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panel to za dużo powiedziane.Kawałek plastiku wycięty ze starej pokrywy,z wywierconym otworem osadzony na wylocie z pompy.Plastikowa klatka z oryginalną gąbką, woreczkami z węglem oraz phosguar-dem, osadzona na części zasysającej bio-cyrkulatora to element starego filtra.Jeżeli będziesz składał osobno, wygodniej i prościej będzie kupic kaskadę+pompę cyrkulacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panel to za dużo powiedziane.Kawałek plastiku wycięty ze starej pokrywy,z wywierconym otworem osadzony na wylocie z pompy.Plastikowa klatka z oryginalną gąbką, woreczkami z węglem oraz phosguar-dem, osadzona na części zasysającej bio-cyrkulatora to element starego filtra.Jeżeli będziesz składał osobno, wygodniej i prościej będzie kupic kaskadę+pompę cyrkulacyjna.

Dzięki za informację :) pewnie masz rację ,lepiej kupić ,nie bawić się w składanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.