Skocz do zawartości
Roman Rożek

Porównanie oświetlenia T5 ATI do AM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dotychczasowe oświetlenie

- T5 AM OCEAN BLUE ACTINIC x 1 szt 39W

- T5 AM OCEAN WHITE 10K x 1szt 39 W

- HQI 150 W 10000K

608-morskie 011.jpg

608-morskie 012.jpg

608-morskie 014.jpg

Nowe oświetlenie

- T5 ATI BLUE PLUS x 1szt 39W

- T5 ATI ACTINIC BLUE x 1szt 39W

- HQI 150 W 10000K

608-morskie 016.jpg

608-morskie 018.jpg

608-morskie 020.jpg

To tak dla porównania

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak zdjęcia robione zwykłą cyfrówką nie są w stanie oddać tej różnicy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie, ale czy nie za niebiesko w akwa??

no chyba że fotka nie pokazuje rzeczywistego wyglądu akwa

fajnie korale fosforyzują :D sam sie zastanawiam czy do przyszłego akwarium nie zastosowac świetlowek ATI + Hqi 250w z żąrnikiem aquaconnect 14 000k ale czy wtedy nie bedzie za niebiesko??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjade przyjade :D

może jutro jak bede znać napisze Ci szczegóły


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage nawet niedoskonalosc aparatu to i tak roznica jest duza oczywiscie na kozysc ATI,do nowego baniaka na pewno trafia wlasnie ATI

takie swiecenie korali mialem jak nad akwa wisial zarnik 20 000k , alebyl stanowczo za ciemny

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebiesko bo aparat fałszuje, mi pod zwyklym hqi 13000 wychodzilo strasznie niebiesko a dla oka rzeczywiscie bylo zolto. swiatlo podejrzewam na zywo petarda


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ten niebieski kolor zdjec to wada aparatu

20 000 na zdjeciach tez wygladalo podobnie a w zeczywistosci dla oka ledwie niebieskawo bylo a za to korale swiecily ladnie, tylko ogolnie cieno w baniaku bylo.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wierzcie mi że zdjęcia wyszły z przewagą barwy niebieskiej, jest to trochę denerwujące że nie można oddać tego piękna, ale to natura i czasami sprzet tu nie pomoże, w każdym razie po włączeniu T5 ATI okzałao się że mam piękne zanthusy w kolorze pomarańczowo żółtym, gdzie wcześniej przy AM nie było tego widać.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - w Twoim akwarium to ladnie jest nawet jak latarka poswiecisz. No moze ta z diodami..

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę tych załączonych zdjeć :D Może ktoś mi podpowie dlaczego?

A tak swoją drogą - świecąc żarnikiem 20k wydaje się, że akwa jest dosyć ciemne. Mnie akurat nawet się to podoba. Czy uważacie, że trzeba wspomóc oświetlenie dodatkowo aby było więcej światła ogólnie mówiąc dziennego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz JAVE bo to ona jest odpowiedzialna za widzenie zdjec:)

pytanie czy takie swiatlo podoba sie koralom , moim sie nie spodobalo i dla tego wrocilem na 10 000

mam zarnik 20 000 wiec jak ktos chce poeksperymentowac to moge mu poslac co prawda przy wkladaniu pekly porcelanowe wzmocnienia trzonkow ale w niczym to nie przeszkadza, baz problemu mozna go zalozyc i siwci normalnie.zarnik to blv 150W


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman mam dla ciebie propozycję (moze być do odrzucenia): weź do łapki jeszcze raz aparat i ustaw go:

1. na statywie (jeżeli nie masz to na czym kolwiek byle stabilnie np. taborecie)

2. przestaw go na tryb manualny

3. ustaw przesłonę na F 4.0

4. czas naświetlania na 1/4

5. przestaw balans bieli z automatycznego na jakikolwiek, który wg ciebie najlepiej oddaje barwy w stosunku do rzeczywistości. Ważne jest by nastawy balansu były takie same dla wszystkich zdjęć.

6. wyłacz lampę błyskową

7. ISO na sztywno ustaw na 100

8. wyzwól migawkę z opóźnieniem 2 lub 10 sek

Jeżeli okaże się że zdjęcie wychodzi za ciemne to wydłuż czas naświetlania (uwaga to jest wartość ułamkowa czyli 1/4 > 1/8 ) nie ruszając przesłony, jeżeli zdjęcie będzie za jasne to z kolei lepiej zmienić wartość przesłony, nie ruszjąc czasu.

Ważne jest by generalnie wszystkie zdjęcia były wykonane dokładnie przy tych samych parametrach czasu, przesłony, ISO, balansu. W takich warunkach nie dość że wykarzesz zaminę w barwie świetlówek to się przy okazji okaże które np. mocniej świecą :D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@tomik, opisz więcej na temat zachowania korali pod 20 K, jestem ciekawy

@alex, czy wszystkie te czynności jestem w stanie wykonać na zwykłej cyfrówce sony, nie wiem czy mam możliwość przejścia na tryb manualny , jak bedę miał czas to chyba wyciągnę swojego canona EOS 300

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@tomik, opisz więcej na temat zachowania korali pod 20 K, jestem ciekawy

@alex, czy wszystkie te czynności jestem w stanie wykonać na zwykłej cyfrówce sony, nie wiem czy mam możliwość przejścia na tryb manualny , jak bedę miał czas to chyba wyciągnę swojego canona EOS 300

Pozdrawiam Roman

Roman postaraj się pogrzebać w tym aparacie. Z tego co znalazłem w necie masz na bank możliwość z ręki ustawić balans bieli i ISO (a to juz pomoże), natomiast nie znalazłem informacji na temat trybu ręcznego czy ewentualnie blokady ekspozycji (AE-Lock)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle tez takie planuje zakupic.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sorki Roman nie doczytalem , ze mialem cs napisac:)

no wiec tak kolory i swiecenie pod 20 000 odjazd

swiatlo od razu wydawalo sie za ciemne wiec dolozylem 1 rure 18w biala 10 000 poprawilo sie ale jeszcze bylo IMHO za malo, ale tak zostawilem

z dnia na dzien grzyby przy dnie coraz mniej sie pompowaly, ukwial ktory siedzial 1,5 roku na miejscu poszedl na spacer i zamieszkal na szczycie skal jak najblzej hqi. reszta miekkich tez sukcesywnie coraz gorzej sie rozwijala, wiec zmienilem spowrotemna 10 000k i od razu pompowanie na maxa.

do nowego baniaka dam13-14 000k i tez rury T% ATI za sugestia Andrzeja

ps. jak chcesz to mam ten zarnik 20 000k moge Ci go poslac na proby:), bo u mnie i tak sie kurzy


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.