Skocz do zawartości
Zuzka

Zebra gania hepatusa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Wczoraj do naszego zbiornika wspuscilismy hepatusa. tydzien temu zolta zebre. zebra ma ok 8 cm, hepatus jakies 6,5 cm. No i sie zaczelo, zebra gania hepatusa jak tylko biedaczek wyplynie ze skalki, jest bardzo zestresowany. Probowalismy poprzestawiac lekko skalke zeby "zniszczyc" zółtej terytorium, bez skutku.

Co mozemy zrobic zeby zebra przestala meczyc hepatusa ?? wlozyc ja do sumpa ? troche maly :D

poprzestawiac gruntownie sklake ??

Zuzka

aqwa ShrekaPL 250 l


Zuzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, szkoły pewnie są różne ale dwie główne mówią, ze wpuszcza się albo razem albo żółtka na końcu. Jesli hepatus jest tylko zestresowany i nie dochodzi do obrażeń ciała to chyba bym zaczekał jeszcze kilka dni. A jesli nie to trzeba by spróbować odizolować je od siebie. Ja bym zaryzykował wyjęcie żółtka. Wystarczy kupić akwa 30l zalać wodą ze zbiornika głównego i dac jakąs małą pompkę albo filtr wew. i codziennie czy co drugi dzień podmienić jej troche wody używając tej z glównego zbiornika.

No i ja bym kupił ryby w odwrotnej proporcji wielkościowej bo te żółte to cholery sa straszne. Zaczekać az hepatus zacznie normalnie pobierac pokarm.

Jesli zebra będzie jadła w 30 to może tam siedzieć kawałek czasu. Jesli nie to gorzej bo będą 2 ryby nie do końca zaaklimatyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcielismy poprzestawiac gruntownie skale w aqwa tak zeby hepatus i zebra mialy oddzielne schronienia w dwoch odleglych koncach aqwa. sump - komora gdzie jest pompa zwrotna ma 12 l i teraz pytanie czy mozemy zebre na pare godzin wlozyc do sumpa + mala pompka cyrkulacyjna bez szkody dla niej. w tym czasie poprzestawiamy skale w aqwa i hepatus bedzie mial szanse zadomowic sie wnowym ukladzie i przede wszystkim chwile wytchnienia od zoltka.


Zuzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przystawić spore lustro do jednej ze ścianek akwa, to zacznie atakowac swije odbicie , w tym czasie hepatus może sie odstrsuje to bedzie zdolny odpierac ataki. Walki jednak pozostana na porządku dziennym .

Takie są pokolce. no i dobrze ich karm , mało karmione pokolce sa bardzo agersywne.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilismy przemeblowanie w aqwa - teraz zebra i hepatus maja oddzielne schronienia. na razie hepatus nie chce zajac nowego miejsca ale zaczyna juz plywac po aqwa. zebra przez to przemeblowanie stracila troche panowanie nad swoim terytorium i plywa spokojnie, nie zaczepia hepatusa. Biedaczek jest bardzo zestresowany. Mam nadzieje ze sie dogadaja i hepatus dojdzie do siebie. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam. Zuzka


Zuzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chcialam napisac ze hepatus doszedl do siebie a w aqwa zapanowala zgoda. Zebra z hepatusem plywaja sobie po calym aqwa, az trudno w to uwierzyc :D

Pozdrawiam i zycze milego "dlugiego weekendu"


Zuzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj kupiłem 3 szt hepatusików, ale są rewelacyjne, takie dają zmiany, że można siedzieć przed awka i zrywać boki. Mają około 4,5 cm - maluchy.

:D

Wiem że to nie w temacie, ale musiałem się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata gdzie kupiles i w jakiej cenie? Jakie przyjmuja pokarmy?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Łodzi na ul. Równej - Giełda akwarystyczna, sklep M.Cebula.

Co najciekawsze zajadają mi płatki !! Skubią skałę z glonów. Mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.