Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie ja mam 3 gat euphylli z tego 1 to ma 6 glowek

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z temp. nie szalej. Ja swoją tak załatwiłem.

Sent from my Lumia


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam do 28 kupilem dzisiaj w katowicach Prodibio Spots & Velvets Salt - na choroby skóry doradzili mi zebym zrobil zasolenie do 1.020 i juz woda mi sie robi do baniaka pozniej znize zasolenie i wleje i zobacze co sie zacznie dziac a pozniej dodatkowo czosnek kupie i wrzuce do wody tylko nie wiem ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 60l dalem dwa ząbki na niecałe 48h.

Oczywiscie rozgniecione.

Ciekaw jestem czy go odratujesz, wygląda gorzej niż mój :)

To jedyna ryba w zbiorniku?

Sent from my Lumia

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ryb to mam jeszcze jednego blazenka mam jeszcze innych mieszkancow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj tego drugiego. Jak się zachowuje ten chory?

Sent from my Lumia


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plywa chaotycznie po calym akwa zwiedza bardziej ku powierzchni taki wystraszony tamten jest bardziej spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj w katowicach Prodibio Spots & Velvets Salt - na choroby skóry doradzili mi zebym zrobil zasolenie do 1.020

to samo osiągnął byś stosując Formisol który kosztuje 5 zł a Prodibio 40 zeta :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem maly zbiornik zasolenie dalem 1.025 teraz robie tylko 28 temp w akwa i go wrzucam jak przezyje do jutra to bedzie gut mam nadzieje ze woda jest dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zrobiles kwaranntane tak ? Opisz dokladnie jak zrobiles z woda itp.Rozumie ze w akwarium masz tylko dwie rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze na wieczor co i jak bo aktualnie jestem w pracy jak dzisiaj wstalem to sprawdzilem czy zyje na razie sobie plywal tyle moge powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak jestem dopiero w domu i sprawa wyglada nastepujaco 2 blazenki zyja nadal ten ktory byl z ospa wczoraj wsadzilem do kwarantanny do polowy zalany zbiornik z aquaela z zywym piachem ktory mial sluzyc jako nowy zrobilem kwarantanne z niego a wiec stara wode ktora zlewalem z podmian z wiekszego baniaka dolalem czystej ro bo zasolenie tam bylo 1.035 i wymieszalem z aktualnego baniaka dalem kaskade i oswietlenie aktaniczne i grzalke poczekalem az woda sie nagrzeje do 27.5C i sprawdzilem zasolenie do filtra zew wkroilem 1 zabek czosnku dzis go odlawiam i daje kolejny i zobacze czy cos zniklo tylko musze czyscik znalesc no i jak wrocilem do domu ten chory blazenek klad sie na piach ale dalem troche artemi to ruszyl jak by byl zupelnie zdrowy moze jest zmeczony nie dawalem tam zadnej skaly moze za silna cyrkulacja z tego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jak narazie widze ok tylko piasek niepotrzebnie.Wsadz mu jakas doniczke plastikowa .Zmniejszaj teraz zasolenie 2 stopnie dziennie do 1010.Jak jest w dobrej kondycji powinien dac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem sprawdzilem temperature w malym akwa co jest w niej blazenek i co sie okazalo grzalka sera 75W z termostatem ustawiona na 28C sie zepsula i cale szczescie ze zobaczylem bo ryba by sie ugotowala o maly wlos mialem 35.5 albo 35.0 teraz nie pamietam normalnie masakra dzis rano jak wychodzilem do pracy ryba zyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze zyla,znaczy to ze kondycja nie jest tragiczna.A swoja droga taka temp.mogla zabic pasorzyta.Mam pytanie odnosnie zasolenia czy lecisz do dolu ?Bo to akurat jest bardzo wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doleje wody ro i zmniejsze do 1.020 a jutro o kolejne nie chce gwaltownie bo to jednak stres do ryby w ogolnym tez musze zmniejszyc troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo jak bys podpiol UV,to by napewno tez pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam uv jedynie w slodkowodnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenki zyja ospa wyleczona ale w razie w potrzymam go w osobnym zbiorniku do soboty czosnek i bardzo wysoka temperatura pomogla - temp niezamierzona przynajmniej nie tak wysoka jaka byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to elegancko


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ostatnio mialem ospe w akwa...blazny nawet na pysku mialy...gobidon byl az przezroczysty w kropki...czosnek....zmiejszylem zasolenie i po robocie :) czosnek jest naprawde sprawdzony ale tak pozatym blazny sa twarde :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze czosnek jest skuteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do wiary ale ten 2 blazenek ma ospe ... no to od jutra kwara obudwu blazenkow do tamtego zbiornika i bedziemy walczyc czosnek cza kupic normalnie cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było się tego spodziewać, ospa ginie chyba dopiero po około miesiącu więc było takie ryzyko, ale jak szybko wykryłeś - wiesz już jak reagować więc powinieneś go bez problemu odratować :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dam 2 na kwarantanne no coz dlatego dzis ten 1 blazenek ten co byl wczesniej zdrowy dziwnie sie zachowuje tzn plywal w calkowicie innym miejscu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.