Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo prosze o pomoc w identyfikacji choroby wczoraj kupiony dzis wysypany kropkami podejrzewam ze to ospa rybia jezeli sie nie myle. Co polecacie kupic zeby zwalczyc chorobe zanim padnie i zarazi innych lokatorow - blazenka rozgwiazde piaskowa i jerzowca mam tez wezowidla wieloszczety i slimaki

post-22434-0-06566900-1394399059_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może gdzie kupiony, ježeli to sklep to uchronisz innych.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa

Co polecacie kupic zeby zwalczyc chorobe zanim padnie i zarazi innych lokatorow -

Poczytać odpowiednie tematy na tym forum, a jest ich kilka

Jak masz Uv-ke to podłącz aby choroba się nie rozprzestrzeniała i ja zastosował bym Formisol.

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmuje pokarm, daj mu coś z czosnkiem, Mocno go obsypało ale jeśli nie będzie miał czynników stresogennych powinien z tego wyjść.

Kiedyś stosowałem też preparat ziołowy Herbtana, przynosiło efekty ale w silnym stadium może nie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiiesz czytam czytam i im wiecej czytam tym gorzej bo juz nie wiem boje sie ze zabije ryby ryb korale co jest najlepszym srodkiem bo jutro po pracy bede musiec jechac po preparat jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu również nabyłem dwa błazenki. Historia podobna, porządna aklimatyzacja a mimo to parę godzin później wysypało białym kropkami. Podniosłem temp do 29 stopni i dałem czosnek, jeden padł drugi ma się już ok.

Sądząc po Twoim miejscu zamieszkania mogliśmy kupić je w tym samym miejscu.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic z czoskiem mam jedynie suche ktore dzisiaj zjadl i artemie a ta ospa bedzie sie przenosic do slodkowodnych akwariow ? bo dzis robilem krewetkarium ale wczesniej uzywalem sprzetu w morskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmuje pokarm, daj mu coś z czosnkiem,

nie liczył bym na efekt.... czosnek może pomaga ale zanim ryba zachoruje.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a ja potrzebuje cos sprawdzonego wiem ze pisze duzo o ospie na forum ale chcialbym cos co pomaga a nie testowac i kombinowac tym bardziej ze jest haotycznie napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co wiem, nie ma takiego środka, który uleczy błazna a nie zaszkodzi koralowcom. Jeśli masz drugi zbiornik żeby przełożyć błazna i leczyć to będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ci pisałem Formisol..... Obecnie sam wałczę z ospą i po zastosowaniu FMC jest znacząca poprawa.

czosnek pakowałem od 2 tyg i tylko choróbsko się rozpleniło. Więc działaj jak najszybciej.

Niestety z tego co wiem, nie ma takiego środka, który uleczy błazna a nie zaszkodzi koralowcom.

Co ty piszesz????? walczyłeś kiedyś z Ospą w akwarium????

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FMC ? taki co mozna w akwarystycznym kupic ? jezeli tak to mam a moze tego blazenka chorego przeniose do wiaderka zalacza grzalke i odpieniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że nie ma jednego dobrego sposobu, każda ryba przechodzi chorobę indywidualnie i na swój sposób.

Trzeba próbować wszystkiego co się da. Wiadomo że teraz nic nie kupisz więc wrzuć czosnek do woreczka i podnieś temp.

Jak najmniej stresu dla ryby, możesz zmniejszyć cyrkulację jak masz więcej niż jeden cyrkulator. Dużo karm.

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na to Prodibio Spots & Velvets Salt - na choroby skóry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FMC ? taki co mozna w akwarystycznym kupic ? jezeli tak to mam a moze tego blazenka chorego przeniose do wiaderka zalacza grzalke i odpieniacz ?

dokładnie tak.....Przeniesienie nie wiem czy pomoże gdyż w wodzie zapewne są już cysty i wcześniej lub później ospa może pojawić się na innych rybach UV jest niezbędne


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zaaplikowac nic sie nie stanie z koralowcami mam lps i miekkie tak samo inna obsade czyli rozgwiazde wezowidla i slimaki do ilu podniesc temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podniosłem do 29 stopni.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku.. przeterminowane fmc ponad 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem błazna w aquario w katowicach dopiero w domu po założeniu okularów zauważyłem że jest obsypany wpuśćiłem do oddzielnego zbiornika ale na2 dzień padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosowal ktos ten srodek Prodibio Spots & Velvets Salt - na choroby skóry podobno na ospe ale czy skuteczny i tak nic nie zrobie dzisiaj dopiero jutro popoludniu jedynie co moge zrobic to oddzielic chorego blazenka do wiadra zalaczyc grzalke i odpieniacz mu bo mam zbiornik ale niestety nie gotowy padnie na bank w nim zasolenie 1.035 a wody ro i tak nie mam dopiero go przygotowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podniosłem do 29 stopni.

i korale do śmietnika :p

p.s kulorzęsek ginie w temp. 32 stopni po 4 do 6 godzin.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie pozostaje mi jak trzymac 27.5 i jutro jechac do katowic albo do zabrza i kupic preparat bo na dzien dzisiejszy jestem w szarej ciemnej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc nic tylko czekac do jutra zrelacjonuje co i jak jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i korale do śmietnika :p

p.s kulorzęsek ginie w temp. 32 stopni po 4 do 6 godzin.

No euphyli się to nie spodobało :/


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.