Skocz do zawartości
Siwy

Problem z utrzymaniem stałego poziomu w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z utrzymaniem stałego poziomu w kominie jak wszystko poustawiam poziomy w akwarium i w sumpie to przez jakiś czas jest ok ale po 1 dniu czasami 2 dniach poziom wody w kominie się zmienia raz jest większy a raz mniejszy i tak samo jest kiedy wyłączę pompę obiegową zrobię porządki i załączę to nigdy poziom w kominie nie jest taki sam. Problem tkwi w tym że chce podłączyć pompę dozującą odparowaną wodę, ale jeżeli co po chwile mam inny stan wody w kominie to poziom w sumpie się też zmienia .

Czy jest to może spowodowane spadkami napięcia w sieci ? a jeżeli tak to co byście proponowali jakiś stabilizator dać na pompę czy coś innego bo już nie mam pojęcia co robić

Pompa to EcoRunner 2700

Spływ wody Fi 32 ,rewizja Fi 32, a powrót fi25

Pozdrawiam


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samą dolewkę to się tym nie przejmuj.

Ustabilizować możesz tak że skręcasz spływ do takiego stopnia żeby woda przelewała się minimalnie przez rewizje (dosłownie kropelkowo).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał wstawić rurkę z tłumikiem opis znajdziesz tutaj: http://nano-reef.pl/topic/62095-wyciszenie-komina-bez-ograniczenia-przeplywu/page__hl__%2Bwyciszenie+%2Bkomina

Co do spadania i podwyższania poziomu wody to może porostu grzebień Ci się zabrudza?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko powiedz mi jak w sumpie raz mam większy poziom a raz mniejszy to wtedy dolewka będzie szalała bo jak będzie niższy do doleje wody i zasolenie się zmniejszy


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka nie bedzie szalala bo sam napisales ze to jest np po dwoch dniach. To nie jest tak ze teraz jest ok a za 10 sek juz nie.

Ustaw tak jak Ci napisalem i nie bedziesz musial sie przejmowac tymi spadkami.

Poza tym spadki to moga byc w baniakach 30-50 litrowych a w 250L (calu obieg) jak Ci odparuje (zmieni sie przez poziom) 2L to prawie nic

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię i zobaczymy co będzie się działo . Dzięki :)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Zauważyłem, że pompa obiegowa (BK RD Speedy 3) jest bardzo wrażliwa na napięcie w sieci, które u mnie waha się od 215 do 230 V w zależności od pory dnia (wieczorem kiedy jest znacznie większy pokór prądu to spada napięcie w sieci). Ja zastosowałem UPS on-line, który precyzyjnie stabilizuje napięcie na wyjściu. Teraz mam zawsze stałe 230 V. Problem ustał.

Niestety to dość drogie rozwiązanie tego problemu.

Musze jednak dodać, że różnie bywa z różnymi pompami i zależy to głównie od konstrukcji technicznej pompy. Mimo niezwykle wrażliwej pompy, którą posiadam (to podobno ich cecha) wahania w kominie nie były tak ogromne by wpływać to na poziom wody w sumpie i dolewka u mnie działała normalnie. Mnie denerwował hałas jak poziom w kominie opadał.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.