Skocz do zawartości
Kamszot

[125] przymiarka do kostki 50x50x50 + sump - prośba o porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam sie do przesiadki z reefmaxa do kostki 50x50x50. Wieksze akwa odpada. Plan jest taki żeby wkleić wewnątrz komin w środku tylnej ściany. Jakiej wielkości (ewentualnie wymiary) powienien posiadać sump? Może ktoś z kolegów ma taka kostę i z własnego doświadczenia może poradzić np jaki stelaż zrobić pod to akwa? Jaka wysokość itp. Pompa obiegową wrzucę raczej NJ2000, cyrkulatory z reefamxa mam Tuzne 6015 i Aquel 2600. Odpieniacz będe szukać jakiegoś w opcji DIY ;-) chyba, że trafi sie coś ciekawego (używanego).

Oświetlenie - raczej będę tworzył lampę LED lub ktoś to zrobi dla mnie. Na razie robię rozpoznie - mocno działania będą w okolicach czerwca, bo czeka mnie wtedy najprawdopodobniej przeprowadzka.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie bardziej doświadczonych kolegów. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)mam identyczna kostke:)komin posiadam zewnetrzny na tylnej scianie.I jest to bardzo dobre rozwiazanie pod wzgledem estetycznym.Im mniej rzeczy w akwarium tym lepiej.Nie ma zadnego wiekszego problemu z ustawieniem odpowiedniej cyrkulacji:)Obiegowki nj 2000 chyba nie ma ale moge sie mylic.Sam posiadam nj2300.Mysle ze sump musi byc badz powinien byc.Im wiekszy tym lepszy(wiecej wody w obiegu)mozesz kupic profile i dac komus zeby wyspawal ci stalaz(zawsze wyjdzie taniej).Ja postawilem postawilem na stelaz aluminiowy.Wyspany prawie co do milimetra dzieki czemu nie bylo problemu z obudowa a i wyglad tez ma super.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam opcje zrobienia stelaża z kwasówki nawet lub tez amelinium ;-) tak moja pomyslka NJ jest 2300. A jakich wymiarów masz sump? Jak wysoka szafka? Chodzi mi o to by w środku było w miarę troche miejsca by i pogrzebac i by ewentualnie schowac troche rzeczy. Jaki masz odpieniacz u siebie? podesłałbyś swoje akwarium ( pare fotek) albo na forum albo do mnie na maila gomezz@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawilem wlasnie 2 zdjecia.Jesli chcesz wiecej moge przeslac.Moj stelaz zrobiony jest z profila 4x2cm dzieki czemu wszedl mi sump o wymiarach 45x45x40wys.Fakt troszke przesadzilem z wielkoscia przyznaje i musialem zbiornik na dolewke dac do tylu.wysokosc stelaza 85.Odpieniacz taki jak w stopce czyli deltec ap 600.Wszystko zalezy co planujesz tam trzymac.Sporo jest fajnych i wydajnych odpieniaczy na targowisku o czym sam wiesz.Co do miejsca w szafce to musisz liczyc sie z tym ze bedzie malo.Wszystko trzeba dobrze przemyslec.Mi za chwile dojdzie filterek na biopellets plus za jakis czas dozownik i czuje ze nie bedzie jak lapy wsadzic.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 65x50x50 mam sump 44x33x35. Dwie komory. Poziom wody w komorze Odpieniacza 20cm

Teraz zmieniam na sump 3 komorowy 57x33x37. Poziom w komorze odpieniacza i refugium będzie 23cm.

Pompa powrotu to H2ocean 2000.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.Kamszot grzenia watek sam przeczytalem chyba 2 razy http://podforak.rzeszow.pl/printview.php?t=14697&start=0&sid=98c5f915c72622cbe104c514a7f5367f i tobie tez goraco polecam.Miedzy innymi to on przyczynil sie do powstania mojej kostki.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem przesiadkę z panelu. Mam w tej chwili 80x40x40 i do tego mega mały sump dwie komory 33x33x40 (wysoki), poziom wody w sumpie 23cm dla dkomory odpieniacza.

Wysokość podnoszenia wody to 90cm i NJ1700 spokojnie starcza (choć trafiła mi się mega głośna). Nawet mam ją troszkę zdławioną tak żeby ok 900l/h dawała.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.