Skocz do zawartości
bibik

atak cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zminiłem odpieniacz na bubble king 250 :n03 spadło z 15 na 9

po4 z 0,2 na 0,1

dawkuję redsea po4xno3 10 ml akwa 500 litrów duzo ryb i korale miekkie

no i się zaczęło

kiedys dawniej też miałem plagę cyjano ale ustąpiła

teraz z kazdym dniem sie powieksza

czy moze byc ta plaga spowodowana tym środkiem redsea?

co robić? odstawic ten srodek ? ph nie mierze od 7 lat

pozdarwiam

post-7155-0-08876400-1395238041_thumb.jpg

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz dobrą cyrkulację?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy PO4 ok. 0,1 mozesz jeszcze troche tego RedSea pomoczyc, ale chyba warto dodac Silicarbon.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja jest od 2 lat taka sama ,zaraz zmierze krzemiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzemiany 0,25mg/l albo mniej więc to raczej nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo tego,też stosowałem różne praktyki ,użyłem chemiclean w odpowiedniej dawce i spokój bez strat,tds same 0 w ro ?tu też może być przyczyna.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zmień odpieniacz na poprzedni to samo minie.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej soli lecisz? Zmieniales może sól?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant ocean od dawna. Ewidentnie pojawiły się po zmianie odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić na poprzedni? Tamten nie dawał rady, parametry szły w górę.To szatan nie odpieniacz, niech się schowają wszystkie moje poprzednie diy

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Atak cyjano nastąpił po zmianie odpieniacza czyli dość szybka w czasie zmiana parametrów w akwarium na lepsze spowodowała wysyp tej niechcianej plagi. Mam dokładnie to samo, w wirniku pompy odpieniacza wymieniłem nowy mesh, odpieniacz dostał kopa w pienieniu i już po kilkunastu godzinach było pierwsze ognisko cyjano. Leje bakterie dokładam cyrkulację i czekam.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpieniaczem coś jednak musi być. Tutaj parę słów:

http://nano-reef.pl/topic/56345-cyjanobakterie-rozszyfrowane/

To jednak nie wszystko. Jak każdego niechcianego mieszkańca i cyjano można sobie zasiać. Jak tylko trafi na odpowiednie warunki, to rośnie jak głupie. Stąd pytanie, odpieniacz używany, czy nowy? Nowe korale?

Walczysz z NO3 i PO4, używasz może peletek?

Znalazłem gdzieś artykuł o tym środku RS, ale przedstawiciel zapiera się, że akurat ten środek nie promuje rozwou Cyjano, w przeciwieństwie do innych metod dozowania węgla, może trzeba mu wierzyć.

Moja rada, przy takiej ilości Cyjano, to Chemiclean.

Cyjano są na tyle sprytne, że nawet jak odetniesz im jedno źródło pożywienia, to przejdą na inne (węgiel, azot w różnej formie). Z czasem plaga przycichnie, ale wyskoczy w najmniej spodziewanym momencie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem z tym syfem ze 2 tyg. Aż zdecydowałem się na chemiclean. Wyłączyłem odpieniacz, wyjąłem chemipure i wegiel, dołożyłem dodatkowe napowietrzanie i podałem odpowiednia dawkę preparatu. Po dobie od podania pozostały śladowe ilości cyjano . Może ze 5% tego co wczoraj.Koralowce i rybcie nie reagują negatywnie na ten preparat. Mam nadzieje że jutro po 48 godź po podaniu nie będzie ani trochę tego syfu. Liczę na to. A chemiclean polecam oczywiście w dokładnej dawce i włączenie dodatkowego napowietrzania. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja mam tyle ryb ze wylaczyc odpieniacza nie moge po 3 godzinach bez pradu ryby plywaja pod powierzchnia ,na szczescie u mnie najduzsza przerwa w dostawie prądu trwała klika godzin

ale jak mi wywalilo korki mialem probem

dlatego teraz mam alrm GSM o braku prądu

na ile godzin trzeba by było wyłąćzyć ten odpieniacz?

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale ja mam tyle ryb ze wylaczyc odpieniacza nie moge po 3 godzinach bez pradu ryby plywaja pod powierzchnia ,na szczescie u mnie najduzsza przerwa w dostawie prądu trwała klika godzin

ale jak mi wywalilo korki mialem probem

dlatego teraz mam alrm GSM o braku prądu

na ile godzin trzeba by było wyłąćzyć ten odpieniacz?

Zdejmij kubek odpieniacza i już. Bedzie tylko napowietrzal.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przerybiony więc masz pewnie wysoki węgiel organiczny a do tego usuwasz azot z systemu tym dodatkiem z redsea. Idealne warunki dla cyjano, bo coś musi konsumować ten węgiel organiczny, a Twój świetny odpieniacz usuwa większość bakterii w wodzie niestety (ale nie cyjano, które jest przyczepione do piachu i ma gdzieś Twój wypasiony odpieniacz). Chyba, że odetniesz go od pokarmu czyli światła i wtedy odrywają się od kolonii i odpieniacz może je wyłapywać. Jak masz tylko miękkie to wystarczy zaciemnić zbiornik na kilka dni. Ja mam twarde i też nic im się nie dzieje, jedynie acry blekną na jakiś czas. Nie musisz go okrywać niczym jeśli nie pada na niego mocne światło, możesz świecić na czas karmienia czyli jakieś 5-minut skręconymi lampami na minimum. Przy zaciemnieniu odpieniacz ustawiasz na mokrą pianę i czekasz - w 2 dniu zacznie wywalać czerwony płyn czyli cyjano. Po 4-5 dniach po cyjano nie powinno zostać śladu, Po usunięciu cyjano sprawdź fosforany w wodzie i zobaczysz tak naprawdę ile ich miałeś. Na przyszłość mniej karm, zadbaj o porządek w akwarium i sumpie oraz pomyśl o dobrym adsorberze fosforanów (Rowa, Phosguard czy inne) i siporaxie jako miejsce do osiedlania dla dobrych bakterii rozbijających organikę.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię zaciemnienie,

siporax miałem nie polecam ze względu na olbrzymia ilość farfocli które produkuje

odpieniacz jest niesamowity z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze jest klasa samą w sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala cyjano, jak zaczyna się coś dziać z oświetleniem, tzn. jak świetlówki się starzeją = sygnał do wymiany świetlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ledy od Tomasza 300 watt [fakt ze zdjąłem folie ochronna z plexy po roku bo sie zorientowałem ze była naklejona hehehehe :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem chemiclean

i teraz wody w obiegu wraz ze skała i piaskiem mam 550litrów :czy odejmowac od tej ilosci procentowo skałe i piasek?

cieżko wyliczyc ile jest samej czysrej wody w obiegu[w instrukcji pisza zeby uwzglednic wode w podłozu i filtrach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie odlicz piach i skały. Podobno przedawkowanie chemicleana może być katastrofalne dla korali i rybek. Ja zapodałem trochę mniej niż wyliczyłem odliczajac skałę i piach, i po paru dniach od podania leku PIASECZEK BIALUTKI JAK ŚNIEG, A NA SKAŁACH TEŻ ZERO CYJANO. :-):-):-):-):-) nie zapomnij o dodatkowym napowietrzaniu- jakiś kamień i brzeczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejme kubek z odpieniacza

jak ten piach odliczyc to nie takie proste hehe rownomiernie nie lezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.