Skocz do zawartości
janek_wwa

Chory blazenek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kolejny temat z chorymi blazenkami, probowalem cos znalezc na googlach "clown fish diseases" niestety nie jestem w stanie stwierdzic czy to co znalazlem to to samo co sie dzieje, na forum tez nie do konca jestem pewien, licze na ekspertyze.

dodam tylko ze kupilem go juz chorego, wydawalo mi sie ze mu sie polepszy niestety wydaje sie miec coraz wiecej tych bialych punktow.

dodam tylko ze je i plywa bez problemu

pozdrawiam

J.

post-23083-0-19573100-1395420607_thumb.jpg

post-23083-0-71627700-1395420607_thumb.jpg

post-23083-0-74860300-1395420608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest ale pierwsze co bym zrobił to odizolował go od reszty obsady.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo mam u swojego- mój błąd i głupota, bo jak przywiozłem go z e-rybki i zobaczyłem takie coś to powinienem się wrócić odrazu do nich.

mój normalnie je, ładnie rośnie, ale to rośnie razem z nim,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie w trace ale mam pytanie, czy ten skep swiadomie sprzedaje takie rybki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ospa, to mi wyglada na jakas plesn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Też mi to wygląda na pleśń.Jestem ciekawa, czy w słonym wogóle występuje pleśń u ryb.?W słodkim pleśń atakowała ryby w wodzie o temperaturze poniżej 20 stopni. Wystarczyło podnieść temperaturę i rybcie zdrowiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Słodkie" ryby chore na pleśniawkę kąpało się w soli :) P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

No właśnie, dlatego mi to nie pasuje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej brooklynella, choroba blazenkow. Moj pierwszy blazenek na to zszedl. Jadl ladnie, plywal a ta niby plesn sie rozrastala. Pewnego dnia jak plywal ze zlozonymi pletwami przy scianie akwarium caly pokryty bialym sluzem, odlowilam go z obawie o drugiego. Nie ma na to lekarstwa, tzn jest kapiel w formalinie...dosc dlugie leczenie...

http://www.chucksaddiction.com/brookynella.html

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze ktoś chore (i to widać) zwierzaki sprzedaje... no tak, lepiej jak się zwierzak przekręci u klienta... może nie zareklamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem od nich Imperatora i miał podobne objawy. 3 tygodnie go pilnowałem i leczyłem czosnkiem z AF. Do tej pory mam spokój. Ale nie kupie już od nich żadnej rybki :)

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 1-sze dwa błazny były z Marek. Pierwszy padł po 3 dniach, drugi po równiutko tygodniu....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąpiele formalinie już robiłem-zgodnie z zaleceniem Jerzego Antychowicza "Choroby ryb akwariowych śródlądowych morskich"-zrobiło się więcej.

Dziś patrzę i jest mniej, za to ospa już pewna się pokazała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ostatnio zakupy też zrobiłem w erybce w Markach (niestety dopiero w domu zauważyłem, że jeden błazenek jest strasznie wychudzony - same ości). Pokarm ledwo co pobierał, ciągle pływał przy dnie (piszę w czasie przeszłym bo dziś rano go nie znalazłem w akwarium i nie wiem czy gdzieś się schował czy przez noc krab się nim zajął). Był (chociaż mam nadzieję, że jest) u mnie od tygodnia. Reszta ryb na szczęście ma się dobrze :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolejny temat z chorymi blazenkami, probowalem cos znalezc na googlach "clown fish diseases" niestety nie jestem w stanie stwierdzic czy to co znalazlem to to samo co sie dzieje, na forum tez nie do konca jestem pewien, licze na ekspertyze.

dodam tylko ze kupilem go juz chorego, wydawalo mi sie ze mu sie polepszy niestety wydaje sie miec coraz wiecej tych bialych punktow.

dodam tylko ze je i plywa bez problemu

pozdrawiam

J.

nigdy tego badziewia nie mialem w slonym ale fakt ze w slodkim baniaku to byla plesniawka , nie rozumiem jednej rzeczy JAK MOZECIE KUPOWAC TAKIE RYBY I NIE BAC SIE ICH WPROWADZIC DO BANIAKA ! to szczyt hamstwa i pogardy dla klienta ze sklep sprzedaje chore ryby , wystarczy ja oddzielic na sklepie na zaplecze i wyleczyc na kwarantannie , a tutaj taki chlam , teraz masz kolego nauczke zeby wiecej nie kupowac ryb ktore nosza oznaki choroby ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie bylo widac na pierwszy rzut oka, zaatakowana jest tylko prawa strona ryby, dopiero po wpuszczeniu przy niebieskim swietle widac dokladnie bylo ze cos z nia nie tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do @akvariusa ma duze doswiadczenie w leczeniu ryb moze sie z tym spotkal :) nastepnym razem jak bedziesz w tym sklepie to smialo wiazanke mozesz puscic............. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w sklepie, obiecali ze rybke wymienia, bylo to okolo 2 tygodnie temu, dzisiaj widze ze rybka zgubila narosl obok skrzeli, wyglada o niebo lepiej, mysle ze dam jej jeszcze z 2 tygodnie i jak bedzie lepiej to ja zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błazen miał coś takiego około 3 tygodni i wszystko ładnie zeszło nie wiem może to przez to że mam dużo ukwiałów . Sam nie wiem co mu pomogło ani czosnku nie dawałem ani witamin samo zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś skuteczna metoda? jakiś lek na plesniawke do akwarium morskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.