Skocz do zawartości
TMK

HELP świetlówki, coś nie tak!

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam nową płytę główna do wymiany. Stara sie zepsuła to znaczy swietlówki swieciły na okragło.

Wziełam się za wymianę. Wymieniłam płytę główną ,4 oprawki do swietlówek bo miały obłamane uchwyty i jeden boczny wiatraczek.

W płycie głównej nie pomyliłam niczego, bo i robiłam zdjecia i ponumerowałam kabelki. Zoatawiłam ten izolujacy papierek.

Przy oprawkach chyba nie ma znaczenia jaki kolor kabelka? Chociaż wydaje mi się że dawałam tak samo

No i włączyłam po zmontowaniu na kilka sekund i ok świeci. Załozyłam nad akwarium i włączyłam. Zaświeciło się, jakby trzask i wyłaczyło swiatło.

Teraz jest tak,że pojedyncza swietlówka świeci ok.

Natomiast tam gdzie sa dwie po włączeniu przyciskiem przy diodzie włączają sie na sekundę i gasną. Jak się odczeka koło minuty może mniej to jest to samo(czyli zapalaja się i gasną). Jak nacisnę diodę od razu po wyłaczeniu się światlówek to nie ma efektu

CO JA MOGŁAM ZEPSUĆ :(

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo danych. co to za sprzet w ogole? masz zjdecia z wymiany to wrzuc


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o reefmaxa.

Tamara, lepiej było dać płytę do wymiany komuś kto zna się na elektronice, sam bym pomógł ale trochę mi daleko, też wymieniałem płytę u siebie i wiem że tam bardzo ciasno. Dobry elektronik Ci to bardzo szybko rozkmini.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak w tym dziale czyli ReefMax.

Ciasno, zgadza się, ilość śrubek do odkręcenia i przykręcenia, duża. Palce bolą od montowania kabli do oprawek świetlówkowych. Ale z drugiej strony wyciągnełam lutownicę i nie była potrzebna.

post-6574-0-38372800-1395599939_thumb.jpg

post-6574-0-10686600-1395599960_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytce wszystko jest OK, musiałaś coś poknocić przy gniazdach świetlówek albo doszło do zwarcia, jeśli jakieś kable nie były dobrze wpięte w zaciski na płycie.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na odległość to jest ciężko pomóc.

Druga sprawa to jeżeli nie masz pojęcia o elektryce to nie bierz się za nią gdyż możesz zrobić omyłkowo wiele szkód.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na odległość to jest ciężko pomóc.

Druga sprawa to jeżeli nie masz pojęcia o elektryce to nie bierz się za nią gdyż możesz zrobić omyłkowo wiele szkód.

Daj spokój, podejrzewam że Tamara już i tak ma nerwa, na takie uwagi nic nie wnoszące jest już i tak za późno


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chlapłaś gdzieś wodą ? Mi kiedys dosłownie trzy krople spadły na statecznik i był do wymiany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Maxa rozkrecam nie pierwszy raz. Na pewno było to ponad 10 razy. Wysawało mi się zawsze to proste wymienic element na inny i tak samo podłaczyć kabelki. Co tu ma elektronika czy elektryka do tego? Kabelki są na wcisk, i końcówka jest albo zabielona albo po prostu gruby drut.

Po prostu muszę jeszcze raz rozkręcić. Liczyłam,że moze w tym przypadku diagnoza jest prosta (dla elektronika znaj ącego ReefMaxa i powie mi po objawach że czwarty kabelek z prawej strony jest za luźno:)

wstępnie obwąchałam- nie smierdzi

P.S. steczniki sa w szczelnych obudowach- podobnie elektronika jest bardzo solidnie oddzielona z uszczelkami itp

Najbardziej podejrzane są oprawki do switlówek bo tam sie to składa na chama na wcisk. Ale jak doję co to napiszę. Jutro pewnie firmowy serwis coś pomoże. Tylko stoi rozgrzebane od rana, bez swiatła

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie uwagi nic nie wnoszące jest już i tak za późno

takie uwagi jak najbardziej są przestrogą dla innych :p .. nie masz pojęcia o elektryce to nie rób tego sam(a) jest to bardzo niebezpieczne dla użytkowników.

petrus1@ rozumie, że znajdziesz rozwiązanie problemu na odległość :p:D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie świetlówki są na pewno sprawne? Możesz je podmienić dla sprawdzenia? Taki efekt miałem na wadliwej nowej ATI.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były sprawne przed wymianą płyty, ale lepiej sprawdzić. Bo dość ciężko się je wkłada.

Rekin przepraszam Cię bardzo ale mnie wkurzasz. Zaraz się okaże, że do założenia gniazdka, czy zmiany wtyczki potrzebuję uprawnień SEP. A z fachowcami to też różnie bywa.

Nie znam się na elektronice,fakt. Takie zjawisko kojarzy mi sie z jakims kondendorem ładuje się i pyk. podejrzewałabym zasilacz do swietlówki ( bo tez mi sie tak kojarzy) tylko, że każda ma osobny a się dwie wyłaczają.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki efekt jak zle podlaczylem . Mialem wtedy na gniazdach powalone.

Sprawdz schemat na statecznikach i przelec kable po kolei.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.