Skocz do zawartości
tetra

Plany - kieliszek 10l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!,

Mam w planach poczynić pierwsze raczkujące kroki w morskiej akwarystyce. Szkiełko to mały aquael 10 l. Jako filtracji chce użyć chińskiej HBL-501 + jakaś mała pompa cyrkulacyjna. W filtrze węgiel + purigen+ ceramika. Mam pytanie jeśli chodzi o światło - czy aquael marine duo 22W to nie będzie za dużo?

Myślałem o prostym diy led ale gotowego schematu dla takiego małego baniaka nie znalazłem.

Co myślicie o :

2x http://allegro.pl/dioda-power-led-3w-biala-zimna-10-12000k-radiator-i4083076937.html

3x http://allegro.pl/dioda-epiled-3w-niebieska-royal-blue-450nm-ledgrow-i4086345645.html

Jak i do czego to podłączyć?

A może jedna świetlówka blau mini pl light [13w] wystarczy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

trochę Cię zniechęcę do tego litrażu

30 litrów to już mało

i nie pisze o zwierzakach, lecz o tym by Ciebie to cieszyło

im mniejszy litraż bez autodolewki dolewki wody tym gorzej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powod tak małego litrażu i co bys chciał tam trzymać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie autodolewka byłaby tu największym problemem. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku takie akwa i to jest zły wybór. Woda paruje jak szalona (ja miałem automatyczną dolewkę ale to z kolei zasolenie skakało jak się choć trochę dolało za dużo). Nie ma jak ogrzać i temperatura skacze. Nie ma jak opanować skoków parametrów. No i najważniejsze- nie ma na nic miejsca. Proponuję przynajmniej 54 litry chyba, że chcesz hodować tylko kiełże, skałę i jakiegoś ślimaczka.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają 10 litrowe akwaria i jakoś funkcjonują.Dotnij szybę by przykryć akwarium zmniejszy parowanie.Drugą szybę na nią w odstępie 1cm i od spodu doklej diody paskowe kolor zimny biały i niebieski i podłącz do zasilacza 12V.Na zewnątrz tej szyby czyli od góry przyklej czarną tapetę by nie raziło oświetlenie.Pod tą szybą zmieści się koło 100 led.Daj małą kaskadę do niej daj w woreczku

PhosGuard i Purigen a w środku akwarium daj najmniejszy filtr atmana ściągnij obudowę i wywal gąbkę tak by działała jako sama pompa cyrkulacyjna.Daj koło 1kg żywej skały do akwarium wsyp piasek i to zalej wodą najlepiej z dojrzałego akwarium i możesz tam wlać trochę bakterii i będzie git.P.S.Parowanie nie jest takie duże dwie strzykawki 5ml może trzy na dobe.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na początek to jest na pewno za mało, po drugie bardzo mało życia się zmieści i parametry trudno utrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą ja kompletuje zestaw już będzie prawie rok w maju akwarium 60 l z kominem zewnętrznym i z sampem 25l.Dużo sam robię jak pokrywa z spienionego PCV,oświetlenie,szafkę na stelażu drewnianym,pompa obiegowa,cała hydraulika,cylkulator,odpieniacz,dolewka automatyczna i już mi wyszło ponad 3000zl.Myślę że się zmieszczę w 4000zł Chciał bym wystartować koło wakacji.Nie mogłem się doczekać i na próbę wystartowałem na 10 l akwarium,tak jak wyżej opisałem ale to tylko dlatego żeby się uczyć praktycznie by nie popełnić błędów w docelowym zbiorniku.Bo czytać można dużo i teorie mieć a praktyka to co innego. :thumbup:P.S.Tylko samo akwarium 10l z oświetleniem led DIY z żywą skała z piaskiem,kaskadą i pompą cyrkulacyjną i środkami stabilizującymi w kaskadzie jak purigen,phosguard to koszt 500zł

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!,

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Dlaczego taki litraż? Zaczynam przygodę z akwarystyką morską i chciałem, żeby to był zestaw powiedzmy szkoleniowy;p Takie szkiełko akurat mam. Założenie tak małego zbiornika jest śmiesznie tanie. Ale faktycznie, może by się pokusić o np. 27 litrów. Koszt szkła to powiedzmy jakieś 70 zł. Mam pytanie czy aquael marine duo wystarczyłby na 27 litrów? Ile żywej skały w takim zbiorniczku umieścić? Czy kaskada HBL-701 + jakaś mała pompa cyrkulacyjna podołają?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak aquael marine duo starczy do zbiornika 27l,3 kg skały, kaskada HBL-701 OK,i jakąś pompę cyrkulacyjną dobrać tak żeby pralki z wody nie robila i będzie OK.Jeszcze niech inni się wypowiedzą. P.S.tylko gąbki wywal z kaskady i włuż w to miejsce w woreczkach purigen i phosguard. :thumbup:

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.