Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Moc cyrkulacji do 150x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Jakiej mocy cyrkulacja do takiego zbiornika ?

2 x 6000l/h po obu stronach czy inne wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To raczej będzie mój zbiornik ostateczny. Oświetlenie będzie 8x54W. W razie potrzeby coś jeszcze. Myślę że przy tym świetle i LPSy i SPSy stopniowo będą wprowadzene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jebao wp 40 i wp 25 będziesz zadowolony ,pomyśl o zwiększeniu szerokości do 60 naprawdę warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Moim marzeniem byłby wycinek rafy w większej skali , najlepiej takiej by dało się założyć pianke i podziwiać nurkując. Ale to nie realne. Uważam że wymiary nie są złe. Zatem pomożesz pisząc o tym co jest i podając moc cyrkulacji a nie konkretne pompy. Pomp jest na rynku bez liku i każdy ma swoje typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem byłby wycinek rafy w większej skali , najlepiej takiej by dało się założyć pianke i podziwiać nurkując. Ale to nie realne. Uważam że wymiary nie są złe. Zatem pomożesz pisząc o tym co jest i podając moc cyrkulacji a nie konkretne pompy. Pomp jest na rynku bez liku i każdy ma swoje typy.

50 szerokości to tragedia wiem bo miałem ,60 cm to minimum

pozdrawiam jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy SPS i LPS to trochę za mało mam zbiornik 160/50/60 i dmuchają dwie tunze 6105 i muszę dokupić coś jeszczen to też zależy od ułożenia skały. Osobiście ja bym kupił 3x 6095 i kontroler.

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Przy SPS i LPS to trochę za mało mam zbiornik 160/50/60 i dmuchają dwie tunze 6105 i muszę dokupić coś jeszczen to też zależy od ułożenia skały. Osobiście ja bym kupił 3x 6095 i kontroler.

Pozdrawiam Robert

Nareszcie jakiś nie off topic. Wiem na tym forum sporo bogaczy albo ich dzieci którzy mają akwaria 1000x500x50 a mogliby mieć kilka razy większe tylko im się nie chce - bo warunki lokalowe to spokojnie by to ogarnęły.

Dlatego właśnie interesuje mnie jaka moc pomp. Im ich mniej tym lepiej bo zajmują miejsca i generują hałas. Wiem że wiele zależy od ułożenia skały ale chce mieć ogólne wskazówki. Mogę dac nawet i 2x JVP-202. To są podwójne pompy.

Ewentualnie czy nie podzielić tylko wirtualnie akwarium ma 2 sekcje: w pierwszej będzie silniejszy obieg wody a druga spokojniejsza np dla ukwiała i tam dałbym jakiś mały cyrkulator ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zejdź trochę z tonu bo to ty w końcu potrzebujesz pomocy. A wielu ma piękne solniczki po wielu wyrzeczeniach. Ja do dzisiaj kompletuje sprzęt żeby wystartować

Wysłane z mojego GT-I9300


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Kolego zejdź trochę z tonu bo to ty w końcu potrzebujesz pomocy. A wielu ma piękne solniczki po wielu wyrzeczeniach. Ja do dzisiaj kompletuje sprzęt żeby wystartować

Wysłane z mojego GT-I9300

Ja zbiornik już mam od ponad roku. Właśnie go powiększam. Jego rozmiary są wypadkową wielu rzeczy jednak mieszczą się w optymalnych wymiarach ogólnie stosowanych dla takich zbiorników. Sam też widzę w stópce masz 50x50 więc fajnie byłoby ci czytać hej kolego ale głupio zrobiłeś że nie kupiłeś szerokości 60 cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie oto chodzi kto może mieć jaki system i ile ma kapuch ,pisząc o szerokości miałem na myśli charakterystykę zbiornika morskiego a więc ułożenie skały ,jak rosną korale sps lps ,w jaki sposób budują terytorium ryby morskie , aspekt wizualny (słona woda - ,Lupa ) .Dlatego ten litraż dla systemu morskiego zdecydowanie korzystniej wypada w wymiarach 110 x70 x 50 Chyba ,że w pomieszczeniu po prostu nie da rady postawić nic innego .Natomiast jeżeli chodzi o cyrkulacje to niestety mało mówią dedykowane przez producenta wydajności ,dlatego lepiej polecić konkretną pompę ,każda marka dmuch inaczej ,ważne jest tez wykonanie co za tym idzie bezpieczeństwo (chyba ze nie będziesz wkładał rąk do zbiornika) no i cena dlatego poleciłem jebao .Sam mam wp 40 i wspominaną przez ciebie jvp 202 za 40 pln bardzo dobry sprzęt jednak trzeba być ostrożnym cieniutki kabel w mizernej otulinie ,sprzęt na 230, co do tunze fajny sprzęt ale już bym nie wydał tyle kasy na cyrkulacje .

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No niestety nie oto chodzi kto może mieć jaki system i ile ma kapuch ,pisząc o szerokości miałem na myśli charakterystykę zbiornika morskiego a więc ułożenie skały ,jak rosną korale sps lps ,w jaki sposób budują terytorium ryby morskie , aspekt wizualny (słona woda - ,Lupa ) .Dlatego ten litraż dla systemu morskiego zdecydowanie korzystniej wypada w wymiarach 110 x70 x 50 Chyba ,że w pomieszczeniu po prostu nie da rady postawić nic innego .Natomiast jeżeli chodzi o cyrkulacje to niestety mało mówią dedykowane przez producenta wydajności ,dlatego lepiej polecić konkretną pompę ,każda marka dmuch inaczej ,ważne jest tez wykonanie co za tym idzie bezpieczeństwo (chyba ze nie będziesz wkładał rąk do zbiornika) no i cena dlatego poleciłem jebao .Sam mam wp 40 i wspominaną przez ciebie jvp 202 za 40 pln bardzo dobry sprzęt jednak trzeba być ostrożnym cieniutki kabel w mizernej otulinie ,sprzęt na 230, co do tunze fajny sprzęt ale już bym nie wydał tyle kasy na cyrkulacje .

Ok rozumiem intencje. Sam chętnie bym coś większego postawił jednak niestety w blokach jest nie dość że walka o każdy cm mieszkania by go fajnie zagospodarować to jeszcze i problem wytrzymałości stropów. Ten wymiar to efekt ciężkiej walki. I tak pierwotnie miało być gorzej bo 120x50x60 więc chyba te 30 cm w długości lepiej że poszło. Dlatego ludzie którzy coś takiego piszą są okrutni bez serca;-) A gdyby właśnie zrobić tą część z mocniejszą cyrkulacją i 1 trochę lżejsza dla ukwiała lub innych lubiących spokojną toń zwierząt ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko Ci to będzie ustawić żeby w tej części ze słabszym przepływem nie zbierał się detrytus z całego baniaka . Myślę że łącznie pod SPS i LPS będziesz potrzebował koło 20-25tys l/h w min. 2 pompach. Jak zamierzasz wsadzić więcej skały to i za nią przydało by się jeszcze coś co by nie było martwych stref.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zbiornik i około 26tys i szału nie ma tak że napewno dokladam 10 tys

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja (włączając w to obieg) mam te 28tys l/h i pod baniak typowo SPSowy to jednak trochę za mało . Ale jako że mam jeszcze kilka LPSów to taka cyrkulacja mi wystarczy.

Radiesteta , jeżeli planujesz obsadę podobną do mojej to te 25 tys l/h Ci wystarczy .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja (włączając w to obieg) mam te 28tys l/h i pod baniak typowo SPSowy to jednak trochę za mało . Ale jako że mam jeszcze kilka LPSów to taka cyrkulacja mi wystarczy.

Radiesteta , jeżeli planujesz obsadę podobną do mojej to te 25 tys l/h Ci wystarczy .

Ok wiele dzięki. Czyli reasumując zestaw JVP-202 x 2 + JVP-201 ==> 30 tyś l/h powinien sprawę załatwić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie dadzą radę :smiling: Ja bym tylko przemyślał jeszcze tą podwójną pompę - zamiast niej 2 pojedyncze . One są strasznie nie poręczne i mało estetyczne a z dodatkową 1 pompą ( miałbyś 4) będzie Ci jeszcze łatwiej ustawić cyrkulację . Niby są te nasadki na wylot ale one bardzo zmniejszają wydajność pompy .

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Myślę że spokojnie dadzą radę :smiling: Ja bym tylko przemyślał jeszcze tą podwójną pompę - zamiast niej 2 pojedyncze . One są strasznie nie poręczne i mało estetyczne a z dodatkową 1 pompą ( miałbyś 4) będzie Ci jeszcze łatwiej ustawić cyrkulację . Niby są te nasadki na wylot ale one bardzo zmniejszają wydajność pompy .

Tylko które 2 pojedyncze ? JVP nie widziałem mocniejszych niż 202 a te są właśnie podwójne. Natomiast Jebao WP-40 są nie dość, że 9 krotnie droższe przy zakupie to jeszcze prawie 2x większy pobór prądu mają na max obrotach. Wiem, że one mają kontrolery ale przyszłości i tak planuję zakup jakiegoś komputera akwariowego wiec teraz jest mi zbędny sprzęt z takimi bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to mozesz kupic smialo jvp , nie sa zle a sa mega tanie , po drugie nie to Ty piszesz o pomocy wiec nie pisz ze jak ktos doradza 60 lub wiecej glebokosci to pisze Tobie na zle , nie jest tak 50cm to kupa i wiem sam po sobie jak mialem pierwszse na 45 lub 50 glebokosci a drugie na 80 i wiem jaka role odgrywa szerokosc baniaka , po trzecie , jak kupisz lepsza cyrkulacje to masz mniejsze zuzycie pradu i mniejsza awaryjnosc ale wybor nalezy tylko do Ciebie , jeszcze raz odnosnie jvp to mialem , uzywalem , te ktore mi sie trafily byly mega ciche , na magnesach ale do nowego baniaka juz planuje o wiele lepsza cyrkulacje i to nie dla mojego widzi mi sie tylko dla korali pozdrawia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

po pierwsze to mozesz kupic smialo jvp , nie sa zle a sa mega tanie , po drugie nie to Ty piszesz o pomocy wiec nie pisz ze jak ktos doradza 60 lub wiecej glebokosci to pisze Tobie na zle , nie jest tak 50cm to kupa i wiem sam po sobie jak mialem pierwszse na 45 lub 50 glebokosci a drugie na 80 i wiem jaka role odgrywa szerokosc baniaka , po trzecie , jak kupisz lepsza cyrkulacje to masz mniejsze zuzycie pradu i mniejsza awaryjnosc ale wybor nalezy tylko do Ciebie , jeszcze raz odnosnie jvp to mialem , uzywalem , te ktore mi sie trafily byly mega ciche , na magnesach ale do nowego baniaka juz planuje o wiele lepsza cyrkulacje i to nie dla mojego widzi mi sie tylko dla korali pozdrawia,

Właśnie dlatego jestem zdziwiony:

JVP-202:

- wydajność 12000l/h

- montaż na silne przyssawki

- cicha i bezawaryjna praca

- szeroki kąt regulacji kierunku przepływu wody

- niskie zużycie energii (24W)

a

Jebao WP-40 13000l/h z kontrolerem

Wydajność: 4200-13000l/h

Moc: 12-40W

Zatem gdzie tu oszczędność się zastanawiam. Znacznie droższa w zakupie oraz eksploatacji a tylko o 1000 l/h wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jvp202 to nic innego jak dwie jvp102 w jednej obudowie. Czyli pompa 6000l/h x2. Moja jvp102 podłączona do miernika zużycia energii wskazuje stałe zużycie na średnim poziomie 18W, czyli co nieco się producent rozmażył. Dla porównania wp40 w trybie ELSE zużywa średnio 26-28W, dmuchając przy tym spokojnie 2x mocniej. Dodatkowo kulka jebao daje się o wiele lepiej ustawić niż nadziana "na patyku" jvp... I ma lepsze amortyzatory. Pomijając już fakt posiadania regulacji mocy, 7 trybów pracy i chodzenia na bezpiecznym napięciu.

Ale co kto lubi. Peace.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jvp202 to nic innego jak dwie jvp102 w jednej obudowie. Czyli pompa 6000l/h x2. Moja jvp102 podłączona do miernika zużycia energii wskazuje stałe zużycie na średnim poziomie 18W, czyli co nieco się producent rozmażył. Dla porównania wp40 w trybie ELSE zużywa średnio 26-28W, dmuchając przy tym spokojnie 2x mocniej. Dodatkowo kulka jebao daje się o wiele lepiej ustawić niż nadziana "na patyku" jvp... I ma lepsze amortyzatory. Pomijając już fakt posiadania regulacji mocy, 7 trybów pracy i chodzenia na bezpiecznym napięciu.

Ale co kto lubi. Peace.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Zapewne znacznie wyższa cena oraz zużycie prądu wynikają właśnie z komputer sterującego jednostką. Tylko właśnie mnie on do niczego nie potrzebny skoro planuje w przyszłości zakup komputera który będzie sterowal nie tylko cyrkulacja ale całością akwarium. Z drugiej strony czy tak silne pompy nie stworzą wokół siebie jakiegoś wiru który by zwierzętom szkodzil? Jaka jest najsilniejsza pompa która może wytworzyć taką moc fal? Trochę też zależy mi na ciszy gdyż tym razem akwarium będzie w pokoju z telewizorem i łóżkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło swojego też śpię. W dzień słychać falę jak jedzie na takim trybie... ale to pluski wody o grzebień komina. Na trybie else nie ma fali za to słychać od czasu do czasu jakyś z 5 metrów słyszał dzwoniący na stole telefon w trybie wibracji. Tylko delikatniej. Tak to wygląda u mnie w baniaku:

W nocy przechodzi w tryb nocny i jej nie słychać w ogóle. A śpimy 2m obok.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jestem zdziwiony:

JVP-202:

- wydajność 12000l/h

- montaż na silne przyssawki

- cicha i bezawaryjna praca

- szeroki kąt regulacji kierunku przepływu wody

- niskie zużycie energii (24W)

a

Jebao WP-40 13000l/h z kontrolerem

Wydajność: 4200-13000l/h

Moc: 12-40W

Zatem gdzie tu oszczędność się zastanawiam. Znacznie droższa w zakupie oraz eksploatacji a tylko o 1000 l/h wydajniejsza.

Silne przyssawki, hehe, takich nie ma. Prędzej czy później puszczą, pomyślałeś co będzie jak stanie się to podczas Twojej nieobecności? Może zmniejsz baniak i daj lepszy sprzęt skoro chcesz stawiać duży na badziewnym i tanim sprzęcie?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam w niemal identycznym akwarium 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 i w mojej opinii to wystarcza.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.