Skocz do zawartości
Blizzard2009

[126l] Prośba o ocenę wyposażenia na start

Rekomendowane odpowiedzi

radiesteta jeśli chodzi o mnie to ja nic nie mam do firmy AM bo nie miałem jeszcze okazji nic z tej firmy testować :ninja: . A jeśli chodzi o odpieniacz to myślę ,że czasem warto jednak więcej zainwestować bo jak by nie patrząc to on najwięcej odpowiada za filtracje/utrzymania zbiornika jeśli się nie ma sumpa i refugium , a w późniejszym czasie jak się będzie mieć ładnie obsadzony zbiornik koralowcami szkoda by było to stracić. A co do firm to nie mam jakieś ulubionej zawsze staram się szukać sprzęt możliwie najlepszy w określonej kwocie :thumbup: .

Pozdrawiam :D


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To chyba dobre miejsce i moment żeby potwierdzić na podstawie własnych doświadczeń, że wymiana kostki lipowej raz w roku wydaje się błędem. @radiesteta, pewnie, że cuda się zdarzają, ale problem wymiany kostek powstał zanim pomyślałeś o morskim akwarium. Już dawno temu akwaryści o tym dyskutowali i szukali nawet sposobów na domową produkcję albo reanimację starych, żeby obniżyć koszty. Zapewniam, że nie sugerowali się zaleceniami producenta, ale własnymi obserwacjami, które jasno mówiły, że kostki się zużywają dość szybko.

Odpieniacze kostkowe mają niewątpliwe i liczne zalety - wiem, miałem, używałem. Wymieniałem kostki co miesiąc, choć oczyszczenie kostki przedłużało jej życie o parę tygodni i dawała radę jak nie miałem nowych pod ręką.

Kategoryczne twierdzenie, że wystarczy ją wymienić raz w roku może być po prostu szkodliwe i stanowczo się sprzeciwiam uznawaniu tego za prawdę.

Nie wiem czy bym się odważył takie akwarium postawić na Miniflotorze. Ten odpieniacz obsługiwał u mnie akwarium jakieś 30l (razem z sumpem), a akwarium takie jak autora, miało w sumpie odpieniacz H&S110. Wcześniej tam pracował Midiflotor i raczej (na oko) wystarczał, ale zmienna wydajność kostek była jednym z powodów zmiany na H&S'a. Okazało się, że parametry wody znacznie się poprawiły po zmianie.

Wydaje mi się, że odpieniacze kostkowe fajnie by współpracowały z refugium i filtrem glonowym, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

ji

Nie twierdze, że to było idealne. Porostu nigdy nie dotarłem do informacji kiedy należy to zrobić. Zrobiłem to na wyczucie.wtedy gdy zauważyłem że obecna kostka nie wywiązuje się ze swoich zadań. To kiedy kto to robi to jego sprawa. Jak zauważył moderator wyżej jest to off topic. Jak dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja tematu - od ostatniego posta zbieram sprzęt i w tej chwili wygląda to tak:

- akwarium będzie 80x40x45 (144l, opti przód) - zamawiam w przyszłym tygodniu

- lampa T5 4x24W kupiona

- filtr RO DI kupiony

- odpieniacz Hydor slimskim 250.65 kupiony (zrezygnowalem z tego miniflotora o ktorym pisalem wczesniej)

- w najbliższych dniach kupuję cyrkulatory, sól i parę akcesoriów na start

- po weekendzie majowym zaczynam polowanie na żywą skałę (chcę około 12-15kg) i zaczynamy zabawę :)

to be continue...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium hula - opis tutaj => http://nano-reef.pl/topic/65455-144-salty-aqa-z-zabrza/page__st__20

:) pozdrawiam,

Andrzej



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.