Skocz do zawartości
Stani

Paczki przyjme

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cos 14 centow ale ja jestem podlaczony do atomowki

w Neckarsulm :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niedlugo minie miesiac morskiego. Zuzycie pradu wzrosnie o 320W (netto) oswietlenia + ze 150 W pomp + w lecie chlodzenie.

Do tereaz placilem miedzy 350-370 pln ... strach bedzie patrzec na nastepny rachunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem rachunek za prąd!!!!!!!!!!!111

nie są to najmilsze chwile ale mojej połówce wkręcam że to przez żelazko głównie bo ona wszystko prasuje i jeszcze pralka(przy małym dziecku to pralka dziennie) i piekarnik. na szczęście ona nie potrafi liczyć i sie aż tak nie piekli i mam spokój


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te połówki to zawsze problem.

Dasz 200 zł na zakupy to reszty za chlery ci nie odda bo nie wie jak policzyć (no bo wiadomo że matematyka to ona ani w zą:D a rachunek za prąd lub za telefon to każdy impils każdy 1kWh rozliczy przekalkuluje czy to nie zadużo ...


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie ofiary zbudowaly atomowa elektrownie i przez ekologow wcale jej nie odpalili :D. i jestem podlaczony do normalnej a atomowa stoi i niszczeje


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się pocieszyć, niektórzy dostają trochę większe rachunki;) Ja dostałem 2800zł! za listopad-. grudzień. Trzy razy wiekszy niż normalnie. Chyba skończy się w sądzie, bo ich pracownicy są gorzej przeszkoleni w sprawach reklamacyjnych i praw konsumenta, niż pani w sklepiku z butami. Olewaja totalnie terminy odpowiedzi na reklamacje.

Sprawdzili działanie licznika, niby chodzi dobrze, ale na fakturze wychodzi zurzycie ok. 5KW na godzinę! 24 h/dobę, a mam zewnetrzny bezpiecznik 15amper. Z tego co wiem to taki korek puści 4KW, a ja mam 5. Biorąc pod uwagę że w nocy jest mniejszy pobór, to chwilowe zurzycie w dzień, by nabiło na fakturze te 7500KW, musiało by byc pewnie z 8KW!

Ale oczywiście ich to nie interesuje, zrobili sobie badanie w swoim, jak podejżewam serwisie i liczy sie tylko faktura. Łapy opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie zlozymy i zbudujemy (kazemy sobie zbudowac) taki wiatrak na wzgorzu i bedziemy jeszcze prad sprzedawac do sieci ? I tez zamontujemy taki licznik jak ma Mmendenski ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może juz niedługo skończysie monopol przedsiebiorstw dosterczajacych media i konkurencja doprowadzi do poprawy bo to jeszcze komuna


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogniwa solarne na dach:) ponoc nawet jakos dofinansowane z miasta sa. warto by sie dowiedziec co i jak


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coraz wiecej tego ale ja mieszkam w najbardziej slonecznym miejscu Niemiec hehe. Wiec powiadasz ze miasto dofinansowuje? Trzeba sie dowiedziec co i jak, ja akurat mieszkam pod dachem ktory jest do tego skosny na strone poludniowa :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dofinansowuja jakos, nie wiem tylko czy tylko jak budujesz nowy dom i od razu pakujesz ogniwa, czy jak pozniej montujesz tez


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.