Skocz do zawartości
R@F@L

Sie zbudowalo

Rekomendowane odpowiedzi

@R@F@L

Bardzo fajne akwarium, zapowiada sie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas@ szafka to profil metalowy a na tym zwykla plyta wiorowa niczym nie zabespieczona


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kmati :

@R@F@L

Bardzo fajne akwarium, zapowiada sie ciekawie.

hehehe dzieki kmati ale ciekawie dopiero bedzie jak skale wpakuje do baniaka wtedy bedzie jazda na calego :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o wykonanie calosci.... Estetyka....SUPER

Jaki zarnik planujesz 150W? czy wiekszy?

Ja planuje zbiornik 120x50x50 i zastanawiam sie czy 1xHqi + 2 x 54W mi stykna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu z sola AM masz całkowitą rację . Sam sie nadziałem na ta promocję opakowanie gratis. Wcześniej juz używałem soli AM i nie miałem z osadem problemu. Rozpuszczała sie normalnie w 25 stopniach .Ta z promocji kicha . Wywala białawy osad a probowałem rozpuścić na kilka sposobów min dzieląc na 2 dni.Domyślam sie ze pozbyli się jej bo kończył sie okres ważnośći albo stałą sie trefna w inny sposób. Wróciłem do Tropic Marin,a sporo jej miałem bo pechowo wciągnołem 20 kilo osobiście nie wiedząc o promocji a oni mi2-gą pake na droge ,hehe. A i nadmienie że nigdy nie sypię całości soli sypałem tzw szklankami z przerwami okolo 20 minut między nimi.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprzed promocji 2 wiadra po 25 kg, mam i z promocji w takich samych wiadrach. Różnicy w mieszaniu nie zauważyłem. W parametrach (Ca, Mg i kH) świeżej solanki także.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisałem - sól AM sobię daruję. Swego czasu pytałem się o klej do korali, bo z AM nie mogłem sobię poradzić i wyszła z biegiem czasu ciekawostka. Miałem małą awarię hydrauliki w kuchni i pomyślałem, że odstawiony w kąt klej AM mi pomoże, bo zabrakło poksyliny, i się srogo pomyliłem. Po 4 godzinach konsystencja taka jak przy rozrabianiu. Teraz mi przychodzi do głowy, że mógł być to jakiś klej z trefnej partii. Wtedy jak się pytałem na forum wiele osób wręcz nie rozumiało problemu. Może AM nie trzyma jakości i raz im wychodzi lepiej, a raz o kant d..y.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tą sól wciagnołem jak ostatnio w AM byłem gdzieś okolo maj -czerwiec 2005 . Na początku ich promocji jeszce nie mieli ogłoszone na stronie.Opakowanie 20 kilo nie w wiadrze.Cos bylo z tą sola . Tak łatwo się tego nie rozdaje darmo. Sprawdziłem oba opakowania i oba sie tak zachowywały.Jeszcze w zeszłym roku wróciłem do TM i mam spokój.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

GRATULACJE ,

narazie nic nie rób poczekaj jeszcze do dwóch dni powinno być klarownie

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia z reefsaltem są jak najbardziej pozytywne, wystarczy podgrzać wodę do dwudziestukilku stopni i sypać powoli do stale miszającej się pompką wody. Nie zmętnieje, przynajmniej nie powinna. Tylko powoli.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem przy rozpuszczaniu soli polega na nastepujacej rzeczy - przy wsypaniu duzej ilosci soli do malej objetosci wody i niedostatecznym mieszaniu powstaja strefy o bardzo duzym stezeniu czy gestosci wlasciwej jak kto woli. w takim ukladzie moga sie wtornie wytracac osady, zachodzic reakcje, ktore nie zachodza w stanie stalym, dlatego nawet po porzadnym wymieszaniu i calkowitym rozpuszczeniu woda jest mleczna, dopiero po jakims czasie sie klaruje. zalecane jest wsypywac sol malymi poracjami do mozliwie najcieplejszej wody i o mozliwie najwiekszej cyrkulacji. z tego samego powodu nie mozna rozpuszczac soli, np. do podmiany, w ten sposob, ze do odwazonej ilosci soli wlewa sie odpowiednia ilosc wody.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję szymon że wyjaśniłeś zjawisko mętnienia soli w sposób naukowy.

PS Czy te wytrącone osady są już nierozpuszczalne? Czy coś tracimy przy zbyt szybkim jej wsypywaniu?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej ją stosowałem i była oki ,rozpuszczała sie bez osadu. Mówie o tej parti z promocji . Zawsze rozpuszczam w wodzie o temp.25 stopni i nie dolewam juz nowej ,pompa ( 1000) pracuje cały czas a sól sypię powoli rozkładając to na okolo 2 godziny i mieszam 24 h. Wcześniej nie miałem problemów ani z AM reef salt ani z Tropic Marin zawsze działało. Tylko ta partia soli.Ale było mineło i TM rozpuszcza mi sie bez żadnych osadów.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex, czy tracimy szczerze mowiac nie mam pojecia. moze byc tak, ze przy dostatecznie duzym rozcienczeniu rownowaga wraca do normy i ewentualne osady ulegaja rozpuszczeniu. chociaz nie zawsze tak musi byc - znam z praktyki przypadki podczas wykonywania np. roztworow antybiotykow, gdzie po niewlasciwym dobraniu stezenia i srodowiska wytraca sie osad, tzw."niezgodnosc", i zadne zabiegi nie sa w stanie odwrocic tego stanu. zawsze bezpieczniej jest sypac sol porcjami i czekac az sie rozpusci po prostu


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny i estetycznie zbudowany baniaczek. Gratulacje.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wygląda to bardzo fajnie, choć tylko technicznie, ja tam czekam na rozwój wydarzeń i zwierzaczki :D dopiero zobaczenie full zestawu mnie zadowoli :D Mimo wszystko gratulacje!


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewa :

dopiero zobaczenie full zestawu mnie zadowoli :D Mimo wszystko gratulacje!

@Ewa, no wiadomo, że Ciebie tylko "full zestaw" zadowoli :D.

A zbiorniczek wymuskany, R@F@L dał sobie dużo czasu, nie spieszył się, wszystko przemyślał dziesiątki razy i efekt wtedy jest właśnie taki. To cecha prawdziwego morszczaka - cierpliwość.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale bedziemy sie zadowalac :D

@rah@ masz racje troche czasu mi to zajelo ale mysle ze warto bylo a co do baniaka to jeszcze nie koniec :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

PS Czy te wytrącone osady są już nierozpuszczalne? Czy coś tracimy przy zbyt szybkim jej wsypywaniu?

Generanie na wysokim poziomie chemii nie ma pojecia, ze cos jest nieodwracalne. Ostatno nawet udalo sie cofnac podzial komorek (to wlasciwie biochemia czy nawet biologia). Dwie osobne komorki zlaly sie w jedna, ich jadra sie ponownie polaczyly.

Z solami jest tak, ze one ciagle krystalizuja i sie rozpuszczaja. Oba procesy mozna opisywac stalymi szybkosci tych reakcji. W roztworze nastapuje pewne rownowaga - ilosc soli ktora krystalizuje w jednostce czasu rowna jest ilosci, ktora sie rozpusci. Dla obserwtora nic sie nie zmienia, reakcje cialge jednak biegna. Rownowagi mozna opisywac stalymi, ktore nazywa sie iloczynami rozpuszczalnosci.

Jesli wystapi tak duze stezenie, ktore spowoduje krystalizacje to mozna ta reakcje cofnac zmniejszajac stezenie (rozcienczenie) albo podgrzewajac...hoho, sam sie w tym pogubilem.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafal:jesli masz przelew durosa i rury spustowe sa zanurzone w wodzie w sumie to duroso sie sam nie odpowietrzy. u mnie to spowodowalo przelanie gora po wylaczenie pradu.

a wogole to bardzo ladny projekt.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Generanie na wysokim poziomie chemii nie ma pojecia, ze cos jest nieodwracalne. Ostatno nawet udalo sie cofnac podzial komorek (to wlasciwie biochemia czy nawet biologia). Dwie osobne komorki zlaly sie w jedna, ich jadra sie ponownie polaczyly." - Harnas masz jakis link do tego? Bo cos nie chce mi sie wierzyc tzn. z ta nieodwracalnoscia i odwracalnoscia reakcji masz oczywiscie calkowita racje ale nie wiedzialem ze ludzka nauka jest juz na poziomie umozliwiajacym odwrocenie podzialu komorkowego :D tam zachodzi przeciez cale mnostwo reacji, miliony, jak oni to odwrocili??? :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnaś, ja też bym prosiła o namiar na te informacje, bo jeszcze nic takiego do mnie nie dotarło...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiscie czegos takiego dokonano... nie uwazam sie za omnibusa ale bym chyba o tym gdzies przeczytal, Science i inne krzyczalyby na pierwszysch stronach o tym, zreszta jak tak sobie pomysle jak wyglada podzial komorki na poziomie molekularnym to sie zastanawiam czy my w ogole jako ludzkosc kiedykolwiek bedziemy w stanie zrobic cos takiego :D Bo to mi sie wydaje teoretycznie mozliwe (tj. nie lamie zadnych praw fizyki) ale w praktyce trzeba by dysponowac niezwykle zaawansowana nanotechnologia i olbrzymimi mocami obliczeniowymi, przeciez tu kazda orbita na rachunku, jak to odwrocic, to cykl miliardow nastepujacych po sobie reakcji chemicznych....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie w Nature byl o tym artykul w zeszlym tygodniu. Sprawa tak nowa, ze pewnie jeszcze do Was nie dotarlo.

Daje linki:

-artykul w Nature :

http://www.nature.com/nature/journal/v440/n7086/pdf/nature04652.pdf

tyle, ze trzeba miec wykupiona subskrypcje.

-abstract

http://www.nature.com/nature/journal/v440/n7086/abs/nature04652.html

-film z eksperymentu:

http://www.nature.com/nature/journal/v440/n7086/extref/nature04652-s6.mov

opis w eurekalert:

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2006-04/omrf-rpn041006.php


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do soli am reef salt - kupowałem przed, w trakcie i po promocji - NIGDY nie miałem z nią żadnych kłopotów. Ale zgodnie z zaleceniami pracowników AM wsypuje ją ratami. Nigdy mi się nie zmąca, ani nie mam problemów z glonami.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.