Skocz do zawartości
Norbix

pompy obiegowe a hydraulika? schemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie klubowiczów i początkujących,czytając fora i oglądając zbiorniki,jako nowicjusz szykujący się do przesiadki z słodkiego na solniczkę 450 na 450(taki plan jak żonka nie namiesza) brak mi wiedzy na temat tzw pomp obiegowych-mój plan był taki że zakupie reaktor wapnia,odpieniacz z pompką i to mi załatwi sprawe,ale czytając artykuły ciągle pojawia się pompa obiegowa? tzn myślałem że styknie ta z odpieniacza-więc moje wiadomości zdobyte na temat hydrauliki chyba są słabiutkie,oczywiście mam zamiar mieć sump,spróbuje jakoś narysować moją wizje układu hydraulicznego,i proszę o poprawki,mam jeszcze w planie filtr przepływowy ,ale gdzie go zamontować i jak? przed odpieniaczem raczej ,gdzieś widziałem jakąś fote u klubowicza-tak czy siak potrzebna pomoc.post-23344-0-70155200-1396035460_thumb.jpg

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze TROCHĘ poczytać- wszystkie wątki dedykowane dla początkujących -KONIECZNIE.... pompa w odpieniaczu ma za zadanie tworzyć pęcherzyki powietrza, które mają za zadanie usuwanie białek i ich resztek z akwarium (tak w uproszczeniu) natomiast pompa obiegowa ma za zadanie wypompować wodę z sumpa do akwarium ( ta pompa nie tworzy pęcherzyków powietrza tylko tłoczy wodę do góry). Poczytaj dokładnie co to odpieniacz, obieg itp.

Powodzenia z morszczyzną,

Pozdrawiam

Edytowane przez Rhai (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na forum nie piszemy WIELKIMI LITERAMI.

Nie upominając Cię zmieniłam tytuł tak jak powinien być ale Ty zmieniłeś znów po swojemu?

Edytuję i upominam.

Pozdrawiam - życzę przyjemnej lektury forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,wyczerpująca odpowiedz jak zwykle,po co wogóle pisać? to może inaczej,jak tacy all mądrzy to poprosze tylko link z tą stroną z forum gdzie mam sobie o tym poczytać i obejrzeć prawidłowe rozwiązania montażu sprzętu -np,odpieniacz+reaktor,odpieniacz+filtr obiegowy,odpieniacz+filtr+reaktor itd, bo jakoś nie moge tego znalezć w 1milionie postów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oj to wielka szkoda, że nie możesz tego odnaleźć w milionach postów.

Nikt tu nie jest all mądry - po prostu każdy z nas używa wyszukiwarki i stosuje się do regulaminu.

Proszę edytować posta tak, aby był zgody z regulaminem.

Miło się z nami przywitałeś - coś czuję, że się polubimy :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jak coś nie tak,poprostu już 2 temat i mało co się dowiaduję od ludzi-poczytaj,czytam,czytam.thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat robi wrażenie. Super, ja tam potrafię rozpoznać nawet poszczególne gatunki zwierząt, a odczyt pH nie budzi niepokoju, więc będzie dobrze.

@Norbix, żeby nie było, że jestem tylko złym człowiekiem i nie pomagam, to napiszę, że wymienione sprzęty zwykle nie są ze sobą połączone, a odpieniacz najczęściej nie pompuje wody z sumpa do akwarium.

Najlepsza rada, to chyba ta odnosząca się do zebrania podstawowej wiedzy z archiwalnych postów dla nowicjuszy i zamieszczonych fotografii.

Jest sporo opisów działających systemów i raczej nie będzie się chciało nikomu opowiadać tego po raz kolejny w całości. Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania, to na pewno uzyskasz pomoc. Tymczasem chłoń podstawy.

Akwarystyka (zwłaszcza morska) uczy pokory i ciebie też nauczy.

ed.

Dodałbym tylko, że za bardzo się przestraszyłeś Debory. Zdania zaczynamy wielkimi literami.

;)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/48018-300l-kostka---kilka-konkretnych-pytań

Powyżej mój wątek z pytaniami o hydraulukę, może Ci coś rozjaśni.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie o coś takiego walczyłem i szukałem-konkrety-rysunki mistrzostwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj tematów poprzez google dopisując nazwę forum. wyszukiwarka na forum potrafi być problemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.