Skocz do zawartości
AquaManiac

Znowu zmamchy na Synaju... :(

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3303797.html

I znowu zginelo pewnie wielu amatorow podwodnego swiata...

Alez boli tych brudasow ze sie Egipt z Izraelem dogaduje, takie fajne i tanie miejsce ten Synaj a przez debili strach tam pojechac... :D

Jak czytam takie informacje to jestem za tym zeby ich bombardowac, w koncu Niemcow czy innych Japonczykow tylko bombami dalo sie zmusic do cywilizowanych zachowan, z debilami po prostu nie mozna inaczej :|


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie bieda zawsze znajdzie po?ywk? dla tego rodzaju dzia?a? - tym bardziej gdzie fanatyzm religijny jest do?? powszechny.

Najsmutniejsze jednak w tym wszystkim jest to ?e tych zamach?w zazwyczaj nie dokonuj? ludzie z lokalnej spo?eczno?ci tylko "importowani" z innych kraj?w.

Szkoda. Dahab wydawa? si? dot?d spokojniejszym kurortem opanowany w wi?kszo?ci przez nurk?w. Nie wiem czemu pad?o na dahab. Mo?e zwi?kszona czujno?? w innych wi?kszych kurortach. Przykre ?e ci idioci wydj? si? nie wiedzie? (lub raczej ich to nie obchodzi) takie dzia?ania godz? przede wszystkim w miejscowych a nie w przyjezdnych. Turystyka to dla wi?kszo?ci tam jedyne ?r?d?o utrzymania. Nie b?dzie turyst?w, nie b?dzie co u nich do gara w?o?y?. Ale ci fanatycy z przepranymi m?zgami nie rozumiej? tego ?e szkodz? g??wnie ludno?ci cywilnej na miejscu :D

Niestety jak wiemy z terroryzmem jest niesamowicie trudno walczy? poniewa? s? to rozproszone siatki dzia?aczy co? a'la psychopatyczni partyzanci i akcje pokazowe w stylu aresztowania ca?ej woski (jak to pewnie w?adze egipskie zaraz zrobi?) nic lub niewiele daj?. Niestety jedyny? skuteczn? broni? jest polepszanie warunk?w ?ycia. Dlatego IMHO musimy si? przygotowa? na sta?e wie?ci tego typu przez kolejne lata :D(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Tam gdzie bieda zawsze znajdzie pożywkę dla tego rodzaju działań" - Remik a u nas biedy nie ma? A w Ameryce Poludniowej? A w Afryce? A w polowie Azji nie ma strasznej biedy? I co, biedni Polacy wysaadzaja sie w tramwajach? W Ameryce Pld. widziales jakies zamachy, albo w Indiach czy w Chinach??? Nie, to nie jest wina biedy, to wina tej chorej religii ktora za kazdego zabitego Niewiernego obiecuje 70 k***w w Niebie.

"Turystyka to dla większości tam jedyne źródło utrzymania. Nie będzie turystów, nie będzie co u nich do gara włożyć. Ale ci fanatycy z przepranymi mózgami nie rozumieją tego że szkodzą głównie ludności cywilnej na miejscu" - oni moze nie ale ich mocodawcy rozumieja to doskonale, przeciez o to chodzi: wieksza bieda to sie moze da ludzi wyprowadzic na ulice a moze i sila przejac wladze. Im chodzi o rewolucje islamska na calym Bliskim Wschodzie ( na razie...).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac - masz rację że największą winę za to ma fanatyczny islam. Samej religii nie potępiam, ale sposób w jaki jest ona prowadzona. To tak jakby chrześcijaństwo szerzyłi tylko ludzie pokroju Rydzyka - tu od wiary do fanatyzmu religijnego podsycanego nienawiścią niedaleko.

No i jednak bieda ma tu ogromne znaczenie. Zobacz w bogatych krajach arabskich - ich wiara jest tak samo konserwatywna, a jednak takie rzeczy się nie dzieją.

No i oczywiście że przywódcy terrorystów doskonale wiedzą co robią i że zależy im na chaosie i wprowadzeniu rządów terroru, ale zastanawiam się jak ci niżsi szczeblem mogą być tak głupi i zaślepieni żeby tego nie widzieć. Zresztą co tam się dziwić skoro nie dalej jak 70 lat temu cały naród niemiecki poszedł w ciemno za jednym psychopatą i co z tego wyszło to wiemy.

Jedyne co z tego wszystkiego mnie mile zaskoczyło to reakcja władz Hamasu i potępienie tego aktu terroru.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik ludzie sa ciemni jak d*pa o polnocy i daja soba manipulowac w dowolny sposob. Skoro w dobie internetu, telewizji i innych mediow da sie ludzmi manipulowac w bogatej i wyksztalconej Europie to co dopiero w biednej Azji???

Co do Hamasu: Hamas juz w tej chwili nie ma pieniedzy zeby wyplacic pensje policjantom, Autonomia Palestynska moze juz wlasciwie oglosic bankructwo wiec nic dziwnego ze siedza cicho :D Juz nawet ich wlasni bracia w wierze maja ich dosyc i obcieli im pomoc. Skonczy sie tak ze wejdzie tam Izrael i przejmie zarzad komisaryczny :D

Piszesz tez Remik ze nie potepiasz religii: otoz ja ja potepiam, przeczytalem Koran, tam na co drugiej stronie jest napisane ze maja nas zalatwic. Najpierw Zydow ale potem nas tj. mnie, Ciebie, nasze rodziny itd...

Tak jest tam wprost napisane! Juz pomine co oni z tymi biednymi kobietami robia... A to wszystko stoi czarno na bialym w Koranie wiec kiedy jakis arabski duchowny mowi "Islam to religia pokoju" to zwyczjanie klamie bo islam to religia wojny. Zreszta to klamstwo TEZ jest w Koranie wymienione jako dobry uczynek: masz obowiazek udawac przed Niewiernym baranka jesli w danej chwili Niewierny ow ma nad Toba przewage, mozesz w swietle Koranu klamac.

Jak to ma sie do: "Kochaj blizniego swego jak siebie samego" albo "Nadstaw prawy policzek jak dosteniesz w lewy" ??? Niby wedle regul poprawnosci politycznej nie powinno sie religii potepiac ale ja taka religie stanowczo potepiam. I nadal uwazam ze oni nie z biedy tylko z fanatyzmy religijnego sie wysadzaja.

A przez debili nie mozna sobie w M. Czerwonym ponurkowac... :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widzisz - bede musiał zerknąć jeśli będe miał okazje w koran czy tak rzeczywiście jest. Do tej pory sądziłem że to poprostu interpretacja duchownych i poniekąd tradycja.

Dziwne jest że np. w Azji wyznawców islamu też jest bardzo dużo, ale to arabowie zawsze wicher robią. Tam jakoś potrafią sobie wierzyć w tego Mahometa nie wyrzynając siebie na wzajem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wlasnie IMO to jest odwrotnie: w Koranie stoi wprost "bedziesz zabijal niewiernego..." i temu podobne kwiatki a tzw. "umiarkowani" duchowni islamscy twierdza, ze nie, to tylko przenosnia, ze oni tylko zartuja a w ogole to ich kobiety tak lubia bo sie czuja wtedy doceniane.

A co do Arabow to nie tylko oni: w Iranie zyja glownie Persowie, w Afganistanie i Pakistanie Pasztuni, w Indonezji tez sie wlasciwie caly czas gotuje a Arabowie tam nie mieszkaja... IMO to czesc pewnej strategii na rzecz dojscia do wladzy duchownych islamskich gdzie sie tylko da. Naturalnie podstawowym celem jest Egipt i Arabia Saudyjska ale jakby sie udalo w Pakistanie czy gdzie indziej to tez bedzie dobrze. Kiedys niemiecki Spiegel (za ktorym nie przepadam bo jest dosc mocno lewicowy) zapodal artykul w ktorym przedstawil ich glowna strategie na nastepne 15 lat: maksymalnie zdestabilizowac Irak i tworzyc tam przyczolki, magazyny z bronia, bojowki itd... to ma byc baza wypadowa. Nastepnie jak sie tylko da destabilizowac Egipt i Arabie Saud. (co wlasnie widzimy przy czym Saudowie jakos ostatnio lepiej sobie z nimi radza). To czesc planu realizowanego obecnie natomiast na najblizsza przyszlosc przwiduja "ogolnoarabski" wybuch niezadowolenia antyzachodniego spowodowanego atakiem USA na cele wojskowe w Iranie. Tu juz nie bedzie ataku na swieckie panstwo Saddama ktorego sie w sumie wszyscy sasiedzi troche bali i ktorym bylo na reke jego obalenie, tu juz bedzie atak na panstwo rzadzone przez mullow a ci wbrew nazwie sa bardzo cwani i potrafia ten fakt propagandowo wykorzystac. Czy dojdzie do ogolnoarabskiego powstania religijnego i obalenia swieckich "prozachodnich rezimow" w Egipcie i Arabii Saudyjskiej - tego nie wiem ale wiem jedno: jak na razie wszystkie ich plany wlacznie ze sprowokowaniem akatow na Afganistan i Irak realizowane sa z przerazajaca dokladnoscia. Sam Ben Laden to oczywiscie marionetka w ich rekach a obecnie juz tylko symbol propagandowy, siedzac gdzies w gorach, pare metrow pod ziemia odciety od swiata nie jest w stanie juz kierowac swoja siatka ktora zreszta juz sie rozsypala na mniejsze, bardziej niezalezne. Oni teraz nie potrzebuja juz wielkiej koordynacji: maja spokojnie i cierpliwie realizowac plan, tj. terroryzowac i destabilizowac, jak juz to zrobia i sie mullowie dorwa do wladzy to juz beda wiedzieli co dalej robic. To jest ich ostatnia okazja: Zachod za szybko im ucieka naukowo i militarnie i w zyciu go nie dogonia i doskonale o tym wiedza, pieniazki z ropy tez sie najdalej za 20 lat skoncza, jesli chca nas zniszczyc to teraz albo nigdy. W koncu 70 k***w czeka...

A jak zmajstruja w koncu atomowke to dopiero bedzie tragicznie, mam czasami wrazenie ze bombardowanie Iranu jest juz w sumie mniejszym zlem... tyle ze to umocni tylko tych mullow, ajajaj nie ma dobrego rozwiazania, tak czy inaczej oni daza otwarcie do konfrontacji, juz powoli sprawdzaja na ile sa slnie w Europie. Bo w dalszej perspektywie chca rozlac wojne z Niewiernymi na Europe. Jak myslisz, dlaczego akurat islamisci sie tak zle integruja? Przeciez ja to widze na codzien: sporo z nich zyje 30 lat w Niemczech i ledwie rozumie po niemiecku, kultury zachodniej ZADNEJ, zyja w gettach kulturowych ktore sami sobie stworzyli. Jak myslisz, kto im to podpowiedzial? Wlasnie lokalny mulla w meczecie....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie co to jest terroryzm? mówią zabijanie niewinnych ok zgadzam się ale czy wysłanie np. samolotu bezzałogowego a póżniej atak rakietowy na wioske gdzie podobno byli "ludzie z alkaidy" W tym ataku amerykanie wytłukli kilkadziesiąt ludzi dzieci i kobiet (Pakistan), nie wspominając wysiedlenia i spalenia Faludzy (nie znam dokł. pisowni)w Iraku w celu stłumienia powstania.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest taka ze celem tego ataku NIE BYLA ludnosc cywilna tylko bandyci ktorzy te ludnosc terroryzuja (w atakach najwiecej ginie bogu ducha winnych tubylcow).

Amerykanie laduja mnostwo pieniedzu po to zeby opracowac jeszcze bardziej humanitarne metody prowadzenia wojny, jesli ktos wyslal Predatora to wlasnie po to zebu uniknac nalotow dywanowych tylko zwalczac cele wybiorczo. To ze dochodzi do pomylek to nie jest wina celowego dzialania czlowieka tylko matematyki i statystyki: zadne urzadzenie czy system nie dziala w 100% bezblednie.

Khmer idac takim tokiem rozumowania to Amerykanie nie powinni pomagac Europie w jej wojnach bo gina przy tym cywile. Na szczescie jedna z cech nowoczesnych wojen jest to ze ginie w nich coraz mniej cywilow. Nie zrozum mnie zle: ja sie czuje pacyfista i nienawidze wojny ale czasami jest ona niestety mniejszym zlem. Spuszczenie bomb atomowych na japonskie miasta bylo np. takim mniejszym zlem: w przypadku inwazji ladowej zgineliby wg. roznych szacunkow od 1,5-3 mln. ludzi co jest liczba o rzad wielkosci wieksza od tej ktora zginela przy uzyciu bomb atomowych.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.

Przydałaby się jakaś wyprawa krzyżowa -


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac "Roznica jest taka ze celem tego ataku NIE BYLA ludnosc cywilna tylko bandyci ktorzy te ludnosc terroryzuja" - bardzo podobne stwierdzenie stosowali Hitlerowcy masowo pacyfikując polskie wsie i podobnego stwierdzenia uzyto podczas pacyfikacji Warszawy.

Co do tego że amerykanie ładują pieniadze w sprzęt do wymyślnego zabijania to fakt !! Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Hiroszimy!!!!! (zaraz ktoś powie to była wojna to fakt tylko dlaczego celem nie było jakieś zgrupowanie wojskowe lub chociaż miasto portowe a tylko zwykłe miasto przaktycznie bez mężczyzn (ci walczyli) .

Czyli według tego co mówisz terror wobec ludności cywilnej jest dopuszczony w celu uzyskania "wyższego celu" - w tamtym wypadku pokoju (a tak naprawde ameryknie mieli gdzieś straty podczas inwazji odbyło by się to tak jak na innych wyspach równanie z ziemią i dopiero wychodzi amerykanin. Tam amerykaną zależało na 3 sprawach:

1 zakończyć jak najprędzej zanim rosjanie powiększą obszar panowania (podobno japońce były tak zdesperowane że zaczeły myśleć że mogą po prostu poddać się ruskom - to by były jaja)

2. Uzmysłowić światu kto tu jest Panem

3. Jeden z amerykańskich kongresmenów (niewielu ich było wtajemniczonych) powiedział że podatnik amerykański musi zobaczyć siłe swojego pieniądza (projekt Manhattan był w owym czasie najdroższym projektem jaki powstał )


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khmer nic nie zrozumiales z tego co napisalem.

Porownanie Amerykanow do Hitlerowcow swiadczy o twojej kompletnej ignorancji badz antyamerykanskim zaslepieniu. Przeczytaj moze jeszcze raz to co napisalem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuje Amerykanów do Hitlerowców natomiast porównuje ich propagande są podobne.

Nie mozna tepić terroryzmu terroryzmem.

To powoduje tylko jedno dalszy terroryzm. To tak jakbyś bandyte np. pedofila na osiedlu zlinczował fajna sprawa ludziska się cieszą niby moralnie usprawiedliwione ale kurw..a jest coś nie tak.

Myśle że jedyne co odziela policjanta od bandyty to prawo nic innego Celowo pisze policjanta bo przecież amerykanie nie prowadzą wojny, a napad na Irak też nie miał mandatu ONZ więc jadynie można to nazwać operacją policyjną na terenie obcego kraju ,he nawet nie operacją wojskową bo amerykanie oficjalnie nie brali jeńców,


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa krzy?owa? A i owszem ... My pobo?ni pielgrzymi nie cofniemy si? przed ?adnym umartwieniem:D

@Remik i Andrzej - - ->najnowsze badania dawnych tekst?w znalezionych w mezopotamii, wykaza?y, ?e z tego co pami?tam w VIII albo IX wieku pope?niono b??d w t?umaczeniu - na raju nie b?d? czeka? k***y a :hahaWINOGRONA!!!I maj? zonka:D

A tak na serio -arabskie plany destabilizacyjne na zachodzie, wida? ju? od dzieisi?cioleci i "rewelacje" Spiegel'a nie wnosz? nic nowego. Ja z kolei czyta?em w London Times, argumenty przeciwnik?w przyj?cia Turcji do UE i zupe?nie, jakbym czyta? post Andrzeja z 12:00:D

Baaaardzo mocno, redaktor ( nie pami?tam kt?ry ) nawi?zywa? do ataku na Afganistan i Irak.Podkre?la? r??nice kulturowe mi?dzy europejczykami a arabami

@Andrzej....kwestia integracji - zgadzam si? w 200%..i nie chodzi tu tylko o radykalnych islamist?w..WSZYSCY TAK MAJ?. Wg. bada? z university Columbia, studenci z kraj?w arabskich s? grup?, NAJGORZEJ INTEGRUJ?C? SI? W SPO?ECZE?STWIE..Studenci europejscy - najlepiej:yes

Kwestia atom?wki - nawet jak zrobi?, to co? ?upn? w Izrael - NIGDY W ?YCIU...bo by ?adnego Ira?czyka na powierzchni planety nie zosta?o..i oni to doskonale wiedz?, ale jednocz? ?wiat arabski propagand? wojny, nienawi?ci do zachodu i s?usznie Remik m?wisz, bieeeeeeda jest tu wa?na.Sp?jrzcie na Afryk?...opr?cz chleba i broni rozdaje si? ludziom koran...a tam czytaj?, kto jest winny bo rzeczywi?cie, jak pierwszy raz zobaczy?em koran, a w zasadzie us?ysza?em bo t?umaczy? mi go zaprzyja?niony sklepikarz Mitu(kt?rego z tego miejsca pozdrawiam) z Sharmu...to zd?bia?em."Morduj, pal i niszcz, udawaj byle Ci? nie rozpoznano i podejd? w nocy, kiedy niewierny ?pi i morduj i pal i niszcz".Widz? w zachodzie wroga, w kapitalizmie widz? wroga, w gospodarce widz? wroga. jakie? komentarze jeszcze do tego?? . Dlatego sk?aniam si? ku wojnie, kt?ra zawsze nies?uszna, to w tym wypadku jest usprawiedliwiona - albo my ich albo oni nas. ZAwsze tak by?o jest i b?dzie i trzeba prawdzie w oczy zerkn??:D

To nie jest co prawda ?adne rozwi?zanie - bo to st?umi bunt, ale spot?guje nienawi?? - Europa b?dzie zastraszona i tak nam kozojeby zmieni? kalendarz, ?e b?dziemy mi?li 11 wrze?nia 5 razy w roku, dlatego jest to temat do dyskusji i przemy?le?, sam nie mam dok?adnie sprecyzowanego zdania bo pewnie jeszcze za ma?o wiem o ?wiecie:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pawel_jaw fajnie napisane ale z tego wszystkiego wynika jedno że albo my ich wybijemy albo oni nas.

No to świetlana przyszłość przed nami... haha!

Czyli 2 tysiace lat chrześcijaństwa i ok 1400 muzułm. sprowadza się do tego że albo my ich rakietami, agentami, satelitam.... załatwimy albo oni nas nozami i ładunkami wybuchowymi...

No ładnie !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khmer to nie tak: ja pedofila nie zlinczuje bo jest policja ktora go zamknie i juz go aparat ucisku odpowiednio potraktuje. Natomiast swiat takiej policji nie ma tzn. USA probuja z lepszym lub gorszym skutkiem byc takim policjantem a ja uwazam ze lepszy taki policjant niz zaden albo niz Rosja albo Chiny. Gdyby nie USA to zylibysmy w jednym wielkim kolchozie bo by w Europie NIKT sie Rosjanom nie przeciwstawil, w Azji to samo, w Ameryce Pld. jeszcze wojna z komuna nie wygrana, jeszcze rozne Chavezy leb podnosza.

@Pawel gdyby nie ropa to by sie dawno ten problem rozwiazalo, albo odgradzajac sie od nich albo militarnie.

Natomiast wystraszony Zachod trzesie portkami zeby czasem nie zakrecili kurka z ropa jak to zrobili w latach 70-tych. Powstala ciekawa sytuacja "zlapal Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za leb trzyma": oni sa uzaleznieni od nas i naszych pieniedzy bo oprocz ropy nie maja NIC, sami nie sa w stanie nawet jej na benzyne przetworzyc :D natomiast nam cala gospodarka chodzi na rope wiec sie na nich wypiac tez nie mozemy. Co do atomowki to takze mysle ze od razu nie walna ale nigdy nie wiadaomo co za fanatyk tam dojdzie do glosu, mysle ze taki Chomeini, Ben Laden albo szejk Yassin to by sie dlugo nie zastanawiali. W tym wszystkim miesza oczywiscie swoje brudne paluszki Moskwa chociaz oni tez ostatnio dostali stracha, iranskie ICBM-y sa w stanie siegnac Moskwy i Petersburga.

Jedyne co w tej chwili mozemy zrobic to JAK NAJSZYBCIEJ przejsc na inne zrodla energii niz ropa ale jak to nam idzie to widac... :|

Dobrego rozwiazania jak zwykle nie ma :\


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bym sie zgodził że ropa to główny problem i że bez niego problem przestanie istnieć wręcz przeciwnie może sie znacznie nasilić ponieważ np. potega Saudów wyrosła na ropie (i Billadena też ) ale to dzięki tej ropie oni trzymaja władze bez niej krje bliskiego wschodu już od dawna by sie nierozwijały a tak naprawde człowiekowi biednemu i głodnemu tylko religia zostaje.

Inna sprawa że te "monarchie" są popierane przez amerykanów bo są łatwo sterowalne.

Niełudzmy się gdyby to był tylko problem ropy zostałby szybko rozwiazany.

A co do pedofili to problem chyba tak dokońca nie wyglada dobrze ciągle słychać to tu to tam że niby policja łapie a potem i tak chasa zboczek, nie mówiąc już o złodziejach i innych... Niedawno była sprawa paru gości co sami wymierzyli sprawiedliwośc i zatłukil bandyte z tasakiem.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khmer jedyne w miare "normalne" kraje arabskie to male emiraty w ktorych szejkowie doskonale daja sobie rade stosuja metode kija i marchewki tj. z jednej strone trzymajac wszystkich za pysk a z drugiej strony fundujac darmowa opieke zdrowotna, wczasy i edukacje WSZYSTKIM obywatelom. Wiec oni sie ulicy nie boja, ulica siedzi cicho w domach najedzona i pali fajke wodna. No ale ich stac na to bo to malutkie panstewka, Iranu na to nie stac.

Powstaje ciekawy paradoks, mianowicie czym mniej demokracji na Bliskim Wschodzie tym lepiej o ile alternatywa sa dyktatury "miekkie", w rodzju Mubaraka, ksieciuniow Saudyjskich czy Musharaffa a nie Saddama. Bo tacy sa przynajmniej w miare przewidywalni i jak slusznie zauwazyles KONTROLOWALNI, krotko mowiac wole szejkow, ksiecow i innych szachow niz mullow bo mullowie to fanatycy religijni i sa grozni. Ale obecna sytuacja tylko napedza koniunkture mullom i to tez jest paradoks bo mialo byc przeciez calkiem inaczej...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3306353.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem wczesniej - kazdy kij ma dwa konce, moj kuzyn niestety jako jeden z wielu stacjonowal przez pol roku w Iraku, nakladli mu przed wyjazdem do glowy, jechal z przekonaniem o slusznosci misji. bardzo szybko zmienil zdanie. powiedzial, ze widzial na wlasne oczy pieklo. amerykanow wspomina jako sadystycznych i wyuzdanych snobow, traktujacych iracka ludnosc jak zwierzeta.

wiem, ze ten caly terroryzm to straszna o okrutna rzecz, gina setki niewinnych ludzi, ale niezbadane sa wyroki boskie, nie nam sadzic, Bog ich osadzi

przyznam jednak, ze jakby w ten sposob zginal ktos z mojej rodziny, nie mialbym zadnych skrupulow robiac odwet. taka juz ludzka natura


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

wchodze na forum.chce przeczytac swieze posty.moze czegos sie dowiem,a sie okazuje,ze my tu prorokow mamy... zamiast podsycac ,moze napiszcie cos madrzejszego

myslalem,ze niektorzy juz zrozumieli do czego sluzy forum akwarystyki morskiej.do pierd...nia glupot sa inne fora. mnie to denerwuje i pisze o tym otwarcie.NIE CHCE wywolac wojny jak pionek.

jak was tak paluszki swedza ,to podrapcie sie po glowie.forum jest zasmiecane dugimi i bezsensownym topicami.

jak czujecie sie samotni ,pojdzcie do znajomego pogadac, wypic piwko.a moze napiszecie do gazety? hehe

.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i myśle że @pilot zamknął jałową dyskusje.

Za co mu cześć i chwała!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozumiesz moze jeszcze pilot co to znaczy "off-topic"?

I po co jest taki dzial "off-topic"?

To sprawdz bo sie niepotrzebnie denerwujesz :D

A poza tym jak masz jakis problem to chyba jestes w stanie go jakos kulturalnie wyartykulowac?

A do tego temat nie jest nawet taki wcale off-topic bo dotyczy w sumie bezpieczenstwa wyjazdu nurkowego na rafe, Egipt jest tani, wielu bylo i sobie chwali a wielu by chetnie pojechalo a tu znowu zamach nad sama rafa. Sie zdenerwowac mozna to i na forum sobie napisalem...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilot - no nie przesadzaj

kazdy lubi akwa morskie, ale jakby tylko o tym gadac to mozna w koncu na glowe dostac i juz :D

@ ktos pisal o krucjatach - z tego co pamietam to najlepiej na tym wyszli weneccy kupcy :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wojny religijnej i tak dojdzie, predzej czy pozniej. tak sie nakreca ta sprezyna ze kiedys trachnie. gadac z tymi dzikusami nie ma sensu bo to zaslepione nienawiscia i nic oprocz Koranu i tego co im mulla nakladzie do lba we lbie nie maja. pamietacie te 8 - 10 letnie bachory wiwatujace na ulicach po zamachach na WTC? pamietacie te ciemne baby ktore staly i zrac amerykanskie czipsy wrzeszczaly smierc ameryce ? z takimi ktos probuje jakis dialog nawiazac ? HA ! wiecie jak pewne panstwo rozwiazalo problem zamachow terrorystycznych w autobusach ? powiesili przy kierowcy kawal swinskiego miesa - zamachy skonczyly sie jak reka ucial bo jak sie zamachowiec "skazi" to z 70 dziewic nici. i z takimi ludzmi ktos probuje gadac ? Aquamianiak mowil o trudno integrujacych sie muzulmanach - oni wcale nie chca sie integrowac. oni gardza niewiernymi, maja nas za miekki narod a gdyby nie "sozialhilfe" to w zyciu by tu nie przyjechali. te getta moslemskie gdzie 3 czy 4 pokolenie ciagle nie umie slowa po niemiecku to nie jest jakis odosobniony przypadek, tylko zjawisko wystepujace masowo w kazdym miescie. Polska jeszcze jeszcze nie jest tak przytloczona arabskimi emigrantami, mimo ze mi sie juz ostatnio na urlopie w Zabrzu wlos na glowie zjezyl jak mnie kumpel na tureckiej knajpy zaprosil, ale to dlugo nie potrwa - oni sa dobrzy w rozmnazaniu sie. jeszcze troche i w PL tez beda meczety na kazdym osiedlu.

czasami mysle sledzac te wszystkie zamachy ze jedyna metoda na to jest oko za oko - ty sie wysadziles, my na slepo odpalamy tomahawka w twoje panstwo - na kogo wypadnie ten do raju. a jezeli dadza iranowi zbudowac atomowki to dopiero sie zacznie jazda . sam za 2 miesiace jade na urlop do hurgady i nie powiem ze mam mieszane uczucia co do tego wyjazdu. powinni wciagnac te religie na czarna liste jak szatanizm i inne zboczenia i bylby spokoj


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.