Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to Sewer próbował Achillesa połączyć z Białobrodym i chyba też Rafał z Białegostoku. A oni mają większe baniaki i nie dało rady, choć były i zasieki. Ja tam bym nie ryzykował ani z Achillesem, ani z Japonicusem, ale to twój zbiornik i twoja decyzja.

Znam zbiornik gdzie po czasie Białobrody dogadał się z Nigrikusem. Wcześniej był Japan i też się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, marzy mi się ten Japoniec, nawet bardziej niż achilles, na ładne kolorki naso trzeba trochę poczekać...Sam już nie wiem...boję się i jednego i drugiego. Teoretycznie bardziej agresywny jest Japiniec?, bo słyszałem, że białobrody jest agresywny, a z moimi pokolcami pływa sobie w zgodzie i chyba najmniej w bójkach się udziela...? Dzisiaj akurat strigosus upatrzył sobie boga ducha winną Anampses twistii, to nie ta rybka, ale bardzo podobna :o, co on od niej che? Poza tym i doktorka potrafią pogonić, jak je za mocno ugryzie ;)


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam japanikusa z Bialobrodym lineatusem naso i innymi bardziej spokojnymi pokolcami, dogadują się. Naso to sie z każdym zresztą dogada, japoniec i białobrody docierały się troche a teraz zgodnie razem plywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływa achilles z białobrodym już 16 miesięcy, aktualnie panuje niby spokój ale achilles potrafi pogonić większego od siebie białobrodego nie robiąc mu raczej krzywdy.

Generalnie chyba nie polecam łączenia tych dwóch ryb, nie wiadomo kiedy ale prędzej czy później jedna zapewne zejdzie czy to ze stresu czy od śmiertelnej rany. Jedno celne trafienie przeciwnika kolcem, głębokie rozcięcie, i może być po rybie. Już raz mało co nie straciłem achillesa, miał głęboką ranę na brzuchu zadaną przez białobrodego, pływał "chwiejnie" przez 2 dni, przestał jeść. Oczywiście do tego doszła ospa, obsypało go dosyć mocno (szybko podłączyłem UV 72w) Byłem przygotowany, że następnego ranka wyłowię trupa, jednak ku mojemu zdziwieniu achilles rano trzeciego dnia doszedł do siebie i w odwecie z wigorem przeganiał białobrodego po całym baniaku. Z dnia na dzień zaczął też z wielkim apetytem przyjmować podawany mu pokarm - jak wcześniej. Rana zagoiła się po około 8 dniach. Całe zdarzenie miało miejsce 6 mc-y temu. Minimalna blizna na brzuchu achillesa widoczna jest do tej pory.

Achilles to istny wulkan energii i ciężko trzymać go z leucosternonem - stres nie tylko dla ryb ale i dla hodowcy ;)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie naso wybarwil sie po trzech miesiącach z najbrzydszego pokolca zmienil sie w najladniejszego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybarwione naso zawsze mi się podobały...i był nawet w pierwszej wersji obsady. Tylko pytanie, bo mój baniak nie jest oceanem, czyli jak długo będę mógł go trzymać i czy naso lituratus, czy elegans?


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elegansa blond, jak go bralem od Rufia to nie wiedzialem co to za odmiana nawet. Wybarwil mi sie na takiego jak w tym linku http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+2971+754&pcatid=754

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak wyglada naso elegans (lacina) a blonde naso to z ang.

Lituratus ma chyba czarny grzbiet a elegans pomaranczowy (pletwa). Jak go kupowales byl jasny?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl jasno szary i nie byl wogole wybarwiony.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sochala rozstawia wszystkie jak mu pasuje ale ogólnie przy mojej nie małej obsadzie pokolców w baniaku 1500 jest spokojnie.Ale tydzień temu dokupiłem japonikusa i się zaczęło.Masakra tak go tłukły ,że dałem mu 1 dzień zywota.Tak go tłukły, że raz sochal tak za nim popędził że się zaklinował w skale i 30 min tam siedział.I pomogło tutaj tylko lustro.Teraz pływają pzed lustrem i pręzą muskuły a japonicus pływa jak biały:).nikt naniego nawet nie zwraca uwagi.Po zaaklimatyzowaniu zabiorę lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie dogada się sohal z bialobrodym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.