Skocz do zawartości
patunho

Kujawska Kostka 300 + 160

Rekomendowane odpowiedzi

Ok nawet jak wyjmę skałę to wodę też wylać czy zostawić i dolewać nowej dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie skoro skałę płukałeś w RO to już bez różnicy ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam , że to sucha skała wiec czy ma to aż takie znaczenie ? przy żywej rozumię , że tak ale sucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sucha to spoko,lej dalej słodka i potem zasolisz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się nadal powoli zalewa... lecz pojawił mi się biały nalot na szybach i woda troszkę zmętniała... wody jeszcze nie soliłem woda jest z ro więc czy to normalne?

Czy gdy zasolę i uruchomię odpieniacz to ustąpi?

Nie wiem czy ta woda nie stoi za długo być może dla tego ? myślę tak , ponieważ leje się i leje jak krew z nosa

doda , że od samego początku pracują tunze 6045 wiec ruch wody jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryku wątpię byś nie czytał działu dla początkujących, wlewać RO-DI a później solić baniak ?? no niby można ale po co iść po bandzie ?

Biały nalot na szybach? daj jakąś fotkę, zalewając świeży baniak zawsze pojawiają sie na szybach pęcherze powietrza i drobny nalot to normalny objaw no chyba że u Ciebie powstało mleko.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu Waszych opiniach postanowiłem , że od nowa zacznę napełniać zbiornik z posoloną już woda RO :)

Lech zanim się napełni ro ( znalazłem na strychu akwarium 160 L teraz tam się napełnia na bieżąco) zaleję kranówką by sprawdzić wszystko i potestować ... walczyłem dziś pół dnia z Durso które zały czas albo siorbało albo co chwile zmieniał mi sie poziom wody w kominie, aż w końcu ustawiłem tak jak na zdjęciu...

Zdjęcie0015

Tylko powiedzcie mi czy woda w akwarium i kominie może miec ten sam poziom ?

Czy woda musi mieć spływ w stronę komina? , pytam ponieważ jak wyrównuje poziom to woda w akwarium też delikatnie się podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w kominie powinna byc ze 2 cm nizej. Tam ma wplywac woda z powierzchni akwarium a nie sie bujac raz w te a raz w inna strone. Poza tym, co to za pompa wpompowuje wode, ze poziom wody w akwarium sie nie podnosi i to znacznie ?

Jak Peniek podpowiedzial, mogles smialo nadal wlewac wode, w miedzy czasie wlaczyc grzalke i powolutku, przed pompa, dosypywac soli. Nie dosalaj do gornej granicy, lepiej to zrobic nastepnego dnia, gdy bedzie pewnosc, ze cala sol sie rozpuscila. Niektorzy sola tak szybko lub w zimnej, nie napowietrzonej wodzie, ze wytraca sie wapn...

Tak czy inaczej woda w akwarium musi sie pare dni pokrecic zanim jakies "zycie" tam wyladuje, takze przy uzyciu suchej skaly to "rybka" czy solisz w akwarium czy innych pojemnikach. Wazne jest napowietrzanie i ruch wody. Poza tym od poczatku zastosowalbym adsorber silikatow.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan akwarium z przed chwili.

Po przelaniu przez filtry RO ok 400L musiałem wymienić oryginalnie zapakowana już po kupnie żywice , ponieważ zaczęła pokazywać na TDS 005 więc wszystko się odwlekło w czasie

dziś po brzegi zalałem posoloną RO + DI teraz muszę poczekać dwa dni aż naleje się do bańki woda która wypełni sump no i show must go on :)

Na początek 2 ampułki BIodigest i niech się dzieje wola nieba :)

Mam plan tydzień po uruchomieniu całego sprzętu wsypać żwir (suchy) to dobry pomysł czy bez znaczenia kiedy go wsypię ...czy to od razu czy to jak pisze tydzień po starcie ?

Zwracam się też do kolegów z okolicy :baby: o błotko co by troszkę bakterii tam wylądowało

Zdjęcie0020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś

Start baniaka :)

Odbieg odpalony , zalane 2 ampułki Prodibo no i czekamy ...

Pytanie mam odnośnie cyrkulacji :

Sch

w chwili obecnej ustawiłem 2 x tunze 6045 na tylniej ścianie , pompa nr 1 skierowana jest na przednią szybę na mniej więcej 10 cm poniżej środka tej szyby , nr 2 skierowałem na przednią szybe w centralnym jej punkcie

Czy tak ustawiona cyrkulacja według Was będzie dobrze sie sprawowała?

Odpieniacz :

Od

Pieni aż miło zanurzony na 30 cm (schuran 150) zobaczymy co z ustawieniami bo w tym temacie jestem kompletnie zielony , pobawię się zobaczymy:) wiem jedno - muszę w jakiś sposób wyciszyć odpływ wody ponieważ ten wodospad ...eh... :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało???


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w jak najlepszym porządku lecz temat nie niesie odzewu :/ a dzienniczek równie dobrze mogę pisać w notatniku :) tam tez nikt się nie odezwie gdy napisze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako , że akwarium dojrzewa wszystko w wyczekiwaniu.

Stan na dzis to :

NO2- 1

NO3 - 50

NH4- 0

Fizycznie :

Zdjęcie0052

Co do zmartwień to owe są ... odpieniacz schuran 150 , mam wrażenie , że nie daje z siebie wszystkiego a ja sam nie jestem w stanie ocenić czy oby na pewno tak jest ... jak wasze pienidła spisywały sie na początku ? bo jak bym go nie skręcił to nie przeleje może problem w tym iz pracuje na 30 cm lecz z drugiej strony temu sprzętowi to obojętnie jak jest zanurzony

Mam powoli dwa pomysły :

1. Wymienić pompę na eheim 1260

2. Sprzedać (może ktoś go okiełzna) i kupic white skime-a 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompa jest w odpieniaczu obecnie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tych Schuranach 150 jest nie tak. Kumpel też ma z nim problemy. Teraz swój testuje na Tunze z igłą. Wg. niego znacznie lepiej pieni.

Ja odebrałem dziś swojego Whiteskim200 z pompą AS250 - dzięki Witek.

Pompa ma moc!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wstawiona jest jakas oszczedna pompa. Jako odpieniacz, Schuran nalezy do tych najlepszych :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach - tego wątku i mi znanym - to AB 200/1. Ta pompa daje radę w Schuran 120. W 150 jest deczko za słabą. Skąd ta pewność? Kumpel zrobił hybryde AB 3000 ( silnik) i AB 200/1 ( wirnik - jest większy). I pienił lepiej niż w standardzie. Ale i tak to nie to. A Eheim 1260 to niewielkie i prądolubne bydlę :rolleyes:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma co pienić?A z drugiej strony nie ładnie jest wystawiać na targowisko sprzęt na sprzedaż którego działania nie jesteśmy pewni...dałeś opis że wszystko działa jak należy....a tutaj piszesz że chyba jednak nie.Możesz kogoś na minę wcisnąć.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Schuranami tak jest - kumpel przerabia to od chwili zakupu. Pompa jest za słaba i tyle. A uwierz mi,u niego ma co pienić.

Sam mam 120 tke. Działa rewelacyjnie. Ale zauważ,że jest na tej samej AB. U mnie ma moc - w 150 ce jej brak.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nikogo oszukiwać w przeciwnym wypadku tutaj bym o nim w ten sposób nie pisał , sprzęt jest ok poprzedni właściciel zapewne też to potwierdzi lecz mnie jego pienienie nie zadowala poza tym już zamówiłem nowy sprzęt więc przyda się parę $

Pracuje na aquabee2000/1 widziałem jak pracuje na 2000 na igle i pienidło robi szal w komorze tutaj tego nie ma - być może niedokładnie go przeczyściłem ale jak piszę pieni dobrze lecz ja oczekuję czegoś więcej dla tego już coś dla mnie czeka :)

.

Poza tym jak piszecie może nie ma co pienić ale to zobaczymy w weekend , ponieważ sprawdzę ten sprzęt na działającym systemie z góry dzięki Włodek :)

Co do tego że nie jestem pewny czy działa dobrze wynika tez z mojej niewiedzy do której się przyznaje otwarcie

Edytowane przez patunho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobiłem testy (16 dzień):

PO4-0

NO2-1

NO3-37,5

NH4-0

PH-7,7

KH-9,3

CA-390

MG-1320

czekam na nowy odpieniacz i chyba już mogę powiedzieć iż będzie to WHITE-SKIM 200 by Sebastek

W weekend do baniaka trafi kilkanaście litrów z działającego zbiorniczka (ok 100L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mała dosłownie niespodzianka :) niby nic a człowiek sie cieszy.

Na ok 1 tydzień miałem w akwarium 2 kg żywej skały po tym tygodniu zniknęła z banmiaka a dziś patrzę coś się kołysze na żwirku a tam ta dam mała rurówka wielkości ok 0,5 cm :D nieśmiała chowa się jak podejdę do szyb

Z innych historii to NO2 było na poziomie 0,1 a dziś ok 0,15 czyli wzrosło .Przyczyna może być to że trochę musiałem łapami pogrzebać z sumpie i baniaku , ponieważ "walczyłem" z nowym odpieniaczem (ustawianie i pozycjonowanie) w sumpe

Nie zapeszając pieni :D a na serio to Sebastek bardzo dziekuję i trzeba tu wtrącić off ponieważ trzeba uciąć spekulacje co do niesłowności Sebastka który wywiązał się z obietnic szybciej niż myślałem a i sprzęt tak jak opisywał tak więc pozytyw :) jak baiak ruszy pełna parą to pokaże jak pieni ten sprzęcik a mowa o White-Skim 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija równy miesiąc od zalania:)

Na tę okazje chciał bym pokazac jak pieni White-Skim 200 by Sebastek na max sucho

W akwarium brak ryb poza 6 miękkimi szczepkami i jednym twardym nic nie m.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e37aca5dde50a3d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df7f8700c82aab27.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35e189dae9fc8fda.html

Jak dobrze pójdzie to pod koniec miesiąca wpuszcze kilka rybek jakis ukwiał

Do tego powoli będe przechodził na sól Kent-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słychać w baniaku? ;)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.