Skocz do zawartości
michu23

posoliłem... i jest problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posoliłem kilka dni temu wodę ro... na początku było ok. sól ładnie się rozpuściła, teraz po kilku dniach woda jest jakby "mleczna"... nie wiem jak to opisać ale w akwarium na dnie unosi się jakby mgiełka. co to za objawy? sól AM (nie było grupek)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to wysyp bakterii. 2-3 dni i będzie "cacy".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. troche duzo tego a pytam bo w sobote pojawi sie zywa skala (6 kg)... 1,5 tyg od zasolenia. thx!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do soboty przejdzie - "prawie" jestem pewny :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas chodzą dwie pompy cyrkulacyjne... prawie 2000 l/h.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz sól?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Salt AquaMedic. kupiłem w um-um.pl 4 kg.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ja na początku ale szybko zmieniłem na preis taraz wezme tropic marine. z tego co pamiętam to sie dość dziwnie rozpuszczała a pytam bo na próbe wziąłem grotecha i nigdy więcej bo efetkt jest taki jak u ciebie mniej więcej poza tym magnez ok740 troche za mało


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co będzie jak dam skałę... mam nadzieję że to bakteryje :D może next razem też kupię tropic marin.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszość chyba jej używa ale z preisa byłem zadowolony

łatwo się rozpuszcza a zawartość taka jak potrzeba wszystkiego poza Ca ale i tak dozuje wodę wapienną


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek (rozruch) też kupiłem sól AM (jednak trochę tańsza a na początku wydatków dużo). Następna będzie TM.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę ? czy aby nie za niską ? bo jeśli tak to podnieś do 25 stopni.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 25 aktualnie, a nawet 25,5 było dzisiaj. też ze względu na koszt kupiłem AM no ale na soli napewno nie ma co oszczędzać.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka zasade ze jak sie raz przejade na jednej firmie to sobie z nia daje spokoj, szczegolnie jesli na rynku jest duzo produktow ktore wszyscy sobie generalnie chwala, zauwazcie ze w sumie bardzo znikomy procent z nas narzeka na sol, ja np. jestem ze swojej bardzo zadowolony, parametry trzyma z minimalna tolerancja, po drugim opakowaniu dalem spokoj z mierzeniem bo wyniki byly identyczne.

Tak wiec michu23 wyglada na to ze miales pecha, to sie dalej nie chce wyklarowac? Cos podejrzane, duzo za dlugo to trwa, ja bym nie uzywal juz tej solanki, szkoda zwierzat czy skaly - to drozsze niz te pare kilo soli. Dobrej soli :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posoliem 20.04, mleko zrobiło się 23... tak wiec mija 2 dzien. z bliska to wyglada tak jakbym tam nasypal maki. tylko co moze byc z ta solą? nie było grupek, czyli wilgoci nie załapała... jeden dzien woda byla kryształ, potem to wyszło. Więc może to jak mówi Rebciu wysyp bakterii... w piątek przychodzi skała z AM więc już i tak nic nie zdziałam... z solą.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu23 - na własnej skórze przekonałem sie, iż przy przygotowywaniu wody do podmian potrzebna nie jest cyrkulacja, tylko bąbelki, bąbelki i bąbelki.

Do nienapowietrzonej wody (mieszanej przez cyrkulację) wsypałem troszkę soli i zrobiło się mleko. Po dodaniu powietrza w mgnieniu oka woda się wyklarowała.

PZDR


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu, jak miałeś po zasoleniu kryształ, to zanczy, że sól się rozpuściła - czyli z solą powinno być OK. Moim zdaniem to bakterie i taki stan może potrwać 2-4 dni i samo przejdzie.

Jak to mówi moja żona, "nic do bani - wszystko do buzi" :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za pomoc! zobaczymy co będzie. na wszelki wypadek zapodałem powietrze... p.s fajne powiedzonko :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha wiec miales juz krysztal, ok nie doczytalem :D

W takim razie rzeczywiscie to moga byc bakterie, kiedy wlozysz skale tez moze dojsc do przemijajacego szybko zmetnienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest cos takiego ze woda robi sie klarowna ale zostaje bialy nalot na szybach i dnie robic cos z tym nalotem czy jeszcze poczekac sobie??:D:(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zalałem swoją 250-tkę to delikatna mgiełka unosiła się przez cały miesiąc. Jak wpakowałem skałę i trochę wody z działającego baniaka to bradzo szybko woda się wyklarowała. Kiedyś, dawno temu (ze 2-3 lata temu :D ) sporo pisano o tym, żeby się nie martwić, że to naturalne procesy, że zniknie samo, albo po włożeniu skały. Jakby przeszukać forum to by się pewnie znalazło. Miałem ten efekt na soli hW, która kiedyś była bardzo zachwalana :D, ale u innych to samo działo się z innymi solami. Nie robiło się paniki, cierpliwie się czekało :D Czy jest ktoś na forum, co jeszcze pamięta te posty? :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmętnienie często jest wynikiem wylęgu pierwotniaków. Dotyczy to zbiornika niedojrzałego. Pierwotniaki nie lubią .... babelków powietrza. Nie ma to nic wspólnego z solą bo wystepuje w akwariach słonych i słodkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 dniach od łożenia skały woda jak kryształ :D dzięki Rah!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.