Skocz do zawartości
bohen

kostka 35x35x35 z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałbym odpalić zbiorniczek solniczkę 42l, ze względu na mały zbiornik postanowiłem że filtrem będzie sump( mój pierwszy więc napewno będzie sporo pytań odnośnie niego)

kupiłem pudełko przelewowe od jednego pana z naszego forum który je klei pytanie od razu bo będą dwa otwory w nim spływ i rewizja, jak to połaczyć z sumopem, oraz jak policzyć wielkości komór żeby nie zalać mieszkania przelewając akwarium??

w sumpie będzie grzałka, odpieniacz ODPIENIACZ WEIPRO SA - 2003 (czy da rade??) no i wkłady filtracyjne, może potem jakieś spagetti albo inne glony.

jako falownik myślałem o koralii nano 900 czy wystarczy??

Jako iż miałem już małą przygodę z morszczakiem tylko w troche mniejszej wersji 27L i nie ukrywam wszystko rosło, ale to było z 4-5 lat temu od tego czasu tylko akwaria słodkie roślinne i wyszedłem z wprawy:P

planuje korale miękkie do twardych a jak wszystko wypali to twarde do niefoto i tu zaczynają się kolejne pytania,

-czy lampa ZETLIGHT 1200 wersja marine wystarczy?? bo niestety ją już mam. ewentualnie moge próbować dołożyć do niej jakieś taśmy led o odpowiedniej barwie, zwiększyłoby to troszkę jej moc:)

-jaką sól zastosować, bo wypatrzyłem morską i rafową, kiedyś miałem zwykłą aquamedica i nie było problemów?? wtf??

-ile skały plus minus do takiego litrażu, oraz jaką bo oczywiście żywa lecz skąd bo widziałem kilka wersjii

-ile piasku koralowego na dno?? i czy lepiej żywy czy lepiej suchy??

-wode aby przyspieszyć dojrzewanie mógłbym załatwić od znajomego z podmian czy lepiej tak to zrobić czy lepiej wlać świeżą wodę i bakterie??

to puki co chyba wszystkie najbardziej nurtujące mnie pytania, jeśli wątek sie rozkręci to będe zadawał ich więcej, a w między czasie czeka mnie szeroka lektura startów zbiorników o podobnych wymiarach lub o podobnym życiu jakie chce zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Skały 5-6kg, wodę najlepiej z działającego zbiornika, około 4 kg żywego piachu, sól na początek uboga może być instant ocean

Pozdrawiam

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem chcesz miec twarde i niefoto razem

jesli tak to duuuzo czytania przed toba

tak mi sie wydaje,ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle sie wyraziłem, wiem że to są dwa zupełnie różne światy jeśli chodzi o oświetlenie. nie wiem co będzie rosło pod tym oświetleniem co mam, jeśli by rosły dobrze twarde to na nich chciałbym skończyć a jeśli niestety nie będą się trzymać to pewnie pójdę w kierunku niefoto

a taki piasek będzie dobry na start

BIO ACTIVE LIVE ARAGONITE - NATURAL WHITE ŻYWY PIASEK

Edytowane przez bohen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zestawy filtrująco falujące w podobnych cenach z dwóch różnych źródeł i nie wiem który wybrać, doradźcie koledzy

koralia nano 900 +hydor seltz L30 lub neva jet1200

(koralia 4,5W+ pompa hydor 27W lun neva 15W czyli albo firmowo 31,5W albo 19,5W))

(900l/h + 1200l/h czyli razem 2100l/h)

AQUARIUM SYSTEMS NeWave 1.6 adj 1600,eheim 1000

(NeWave 2,6W pompa 23W razem 25,6)

(1600l/h, 1000l/h razem 2600l/h)

które rozwiązanie lepsze, do jutra musiałbym wiedzieć bo nie wiem co zamówić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zestawy filtrująco falujące w podobnych cenach z dwóch różnych źródeł i nie wiem który wybrać, doradźcie koledzy

koralia nano 900 +hydor seltz L30 lub neva jet1200

(koralia 4,5W+ pompa hydor 27W lun neva 15W czyli albo firmowo 31,5W albo 19,5W))

(900l/h + 1200l/h czyli razem 2100l/h)

AQUARIUM SYSTEMS NeWave 1.6 adj 1600,eheim 1000

(NeWave 2,6W pompa 23W razem 25,6)

(1600l/h, 1000l/h razem 2600l/h)

które rozwiązanie lepsze, do jutra musiałbym wiedzieć bo nie wiem co zamówić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 35x35x35 mam koralie 900 i FZN-3 (900+1200) i to jest wystarczające i tak trzeba się naustawiać żeby piachem nie miotało po akwa.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.