Skocz do zawartości
AMP

Spiskowa teoria dziejów? - korallen zucht

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi się nasunął pomysł, że firma może dobrze, ale nie do końca fair kombinować. Nie chce mi się w to wierzyć,ale.... Sytuacja wygląda tak, że przez dobre 2 miesiące nie było zmian w baniaku, jedynie podmiany i odsysanie badziewia o nazwie cyjano.... Od kilku dni na to nieszczęsne cyjano zacząłem kropelkować KZ CyanoClean i w jakiś niewyjaśniony sposób pojawiły się wirki...skąd??? Pierwsza myśl stosować flatworm stop od KZ... Tu pytanie, jak zacznę kropelkować flatworm stop, to zaraz pewnie będzie trzeba lać coral snow, albo coś innego i uzależniamy baniak od KZ. Jest coś w tym, czy jestem przewrażliwiony??? ;) Możliwe, że przemycają jakieś zarodniki w swoich produktach, czy to mój pomysł z kosmosu??? Swoją drogą zrobił się też ładny klar...Co o tym wszystkim myśleć?


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że firma która ma popularną od lat ugruntowaną metodę na cukierkowe kolory musi sobie strzelać w kolano, żeby ją obsmarowano na forach? Albo inaczej, sądzisz że jesteś pierwszy który to wymyślił? Bez urazy, ale w takim wypadku grałbym w lotto... ;)

I żeby nie było. Nie stosowałem ich produktów, ale dużo o nich czytam bo rozważam.

Peace :)

wysłane z telefonu...


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tędy droga.

Wątpię żeby w swoich produktach przemycała zarodniki żywych stworzeń.

Co innego uzależnianie innych produktów od innych.

A swoją drogą - znikło ci cyjano ?

To raczej działa w inną stronę - stosujesz ich jeden produkt i widzisz poprawę, to kupujesz następny, znowu widzisz jakieś zmiany i zanim się obejrzysz masz rządek niebieskich buteleczek


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Ty naprawde tak myslales ? :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Ty naprawde tak myslales ? :blushing:

:) ale obciach, potwierdza się zasada :wine: - nie pisz! No przyszła mi taka myśl do głowy, ale sam w to nie wierzyłem... :blushing: . Proszę o skasowanie tematu - im mniej osób to przeczyta, tym lepiej :).

Poza tym metoda KZ bardzo mi się podoba, jedyny minus, że wydaje się droga...

Edyta: Yarciu, cyjano nadal mam, bo kropelkuję od 5 chyba dni...zobaczymy za dwa tygodnie (instrukcja podaje, ze moze to potrwać i 8), ale u mnie nie ma jakiejś strasznej plagi. Wydaje mi się, że po odessaniu nie rosnie to badziewko tak szybko, jak rosło. Sam nie wiem. Stosuje VSV, a przy tej metodzie cyjano to podobno standard...Zobaczymy, producent pisze też, że z coralsnow preparat działa lepiej :rolleyes: + flat worm stop i już mam trzy buteleczki ;). Później jeszcze kamyczki i będę częstym bywalcem tego działu ;).

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ jest drogi, ale produkty wystarczaja na bardzo dlugo. Taki Coral Vitaliser dozuje po kropelce co kilka dni juz chyba ze dwa lata z tej malej butelki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani masz racje, ale niestety najlepiej kupowac w sklepach stacjonarnych. Kiedys kupilem w internetowym I aminoacid I coral v p. Po 5ciu miesiacach poszly do smieci- uzylem moze po 1/3 buteleczki z kazdego...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zobaczysz jak po kilku latach coś wylezie. i nie musisz nic stosować by coś się "samo" pojawiło.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to proszę o rady. Kończą mi się bakterie, więc kupię te w niebieskich butelkach ;), tylko doradźcie proszę co kupić... Jakieś jedzonko dla nich też bym kupił, ale co wtedy? Rezygnować z VSV? Do kamyków jeszcze nie dojrzałem :/. Powiedzcie proszę które produkty kupić, żeby efekty bez kamyków były...

Pozdrawiam

P.S. CyjanoClean kropelkuję drugi tydzień i efektów raczej brak :(


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w pellety :) zapomnisz o cyjano,dino ...


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym bakterii nie zmieniał tylko tak jak kolega dołożył pelety.

Przy zeo bez kamyków nic nie zdziałasz więc jeśli chcesz tą metodą

prowadzić zbiornik to bez reaktora nie da rady. Efekty na pewno będą

tylko przy tym musi być systematyczność.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.