Skocz do zawartości
SunRose

[130x60x70] SunRoosowy zbiorniczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbiornik wystartował 10-05-2013 r.

Wymiary : 130x60x70

Sump : 160 litrów ( planowane powiększenie sumpa ze względu na brak miescja dla reaktora )

Odpieniacz: Reef Octopus 5000Int, z zewnętrzną pompą. wcześniej pienił Franek na pompie Tunze.

Obieg: Tunze 1073.040 ( planowana zamiana na Jebao DC 12000 )

Cyrkulacja: Tunze 2 x 6105 + 6085

Oświetlenie: METIS XM 3 x 150 + Belka 2 x 54

Filtracja :

- Aqua Special + 700 ml Reef Interests N/P Reducing BioPellets

- AquaSpec + 500 ml Rowa Phos AF

Grzałka : Jager 300 W.

Podłoże : 10 KG Żwiru KZ.

Skała żywa : 50 KG

Bakterie : BioGro 3 x 500 - nowy zakup, zastosowałem dawkę startową jak na etykiecie i co tydzień po podmianie 40 ml. Czy są efekty ? Tak widać, na razie zaobserwowałem poprawę wizualną czyściejsza woda oraz podłoże czyściejsze. Odpieniacz więcej syfu wywala. Wcześniej używałem ZeoBak może gdybym używał wiekszej dawki niż zaleca producent było by widać lepsze efekty.

Sól : Aqua Forest RS + Pokarm dla korali

W rolach głównych:

Zebrasoma Veliferum - króluje od początku w zbiorniku, pokaźnych rozmiarów pięknie się prezentuje.

Zebrasoma Xanthurum - nawet o 3 w nocy byłem w stanie po nią jechać :), lubi pokazać rogi jeśli musi.

Imperator Pomacanthus - majestatyczna rybka, w sumie to pierwszy okaz mój zakupiony przez internet, przyjechał z warszawki, miesiąc walki z naroślami na rybie ale uleczona i żyje do dziś.

Ctenochaetus Hawaiiensis - mój ulubieniec, żona do dziś się dziwi co w nim jest że tyle kosztuje.

Ctenochaetus Striatus - miała być Flavicauda, po wpuszczeniu bardzo młodego osobnika i wybarwieniu okazał się striatus, pogromca salariasów

Salarias Fasciatus - ulubieniec synka. miał być Ramosus ale okazało się w sklepie że nie ma ich w dostawie, zawiedziony kupiłem Fasciatusaaa i tak zostało do dnia aż ....

Salarias Ramosus - zawitał w nowym domku przypadkiem, koleżanka z forum już miała kompletnie dość tego terrorysty :)

Pseudanthias x 2 ( samiec i samiczka ) - samiczka gdzieś się chowa, albo dryfuje w wiecznej rafie, dawno jej nie widziałem.

Pictichromis Porphyrea - podobała mi się bo jest różowa i nic więcej :)

Chromis x 3 - było 6 zostały 3, padają ze starości ? Pływają jak obłąkane, a przecież nie polewam im wódeczki :)

Mandarynka - jest i czeka na samca, pływa smutna ale domek na skałce znalazła i w nocy tam parkuje często :)

Labroides Dimidiatus - pielęgnuje pięknie pokolce :) ( czekam na dostawę labroides hawaii )

Jak sobie przypomnę co tam jeszcze pływa to dopiszę :) a coś na pewno pływa.

Pseudocheilinus Hexataenia - śmiga po zbiorniku aż miło się patrzy na nią :) czy coś zjada z pasożytów nie wiem nie widzę ich.

Krewetki :

1 x Czyszcząca - każdy mówi ale to jest fajne bo ma długie wąsy, co to jest ? Były dwie sztuki ale jedna chemical clean zjadł.

1 x Kueketnhali - killer na aiptazje :) były dwie, ale jedna wylądowała przypadkiem w odpieniaczu :) prąd morski pogonił maleństwo do rewizji, a potem już wielki octopus ją pożarł :D

Jeżowce :

Tripneustes gratilla

Mespilia globulus

Inne:

Sand Dollar x 2 - nowy zakup :)

Jakieś ślimaki na glony różne, 2 x piaskowa rozgwiazda, krabiki jakieś też się znajdą, 3 x wężowidła duże i rozgwiazda fromia. Jak przypomnę sobie coś jeszcze to wprowadzę poprawkę :)

na dziś kończę, rano do pracy ... bye bye.

Wieczna rafa :

- Chelmon Rostratus ( po 24 h )

- Acanthurus Leucosternon ( ponad miesiąc pływał pod moją opieką, po urlopie już go nie widziałem )

- Chromis Virdis X 3 ( już chyba ze starości padły )

Karmienie:

- Mrożonki :

Marine Quintet - 5 kostek dziennie, pora karmienia 13:00 - 14:30 ( uzależnione od pracy )

Czerwony plankton - 2 razy dziennie, 1 kostka przy karmieniu ryb, 2 kostka wieczorem.

- Suche :

Algi nori - 2 x w tygodniu

Spirulina - w płatkach dużych raz w tygodniu.

Czosnek - w płatkach drobny raz w tygodniu.

post-20123-0-80643800-1396724734_thumb.jpgpost-20123-0-43598600-1396733523_thumb.jpgpost-20123-0-86583100-1396808819_thumb.jpg

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pokazałeś.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuuper! chętnie wpadnę z aparatem ;))


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ciężko zrobić dobre zdjęcie pod ledami ;) w dodatku aparatem w telefonie.

@Yarcio. w końcu musiałem tyle czasu tu jestem, ciężka mobilizacja :D


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw balans bieli na "pochmurno",to fotki nie będą tak niebieskie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek super. :thumbsup:


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bajka-lubię takie ,,góry''.Tak na marginesie twoja euphylia rośnie jak na drożdżach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alenqer, do bajki jeszcze daleka droga, a euphylii faktycznie sporo i fajnie rośnie ale nie ma warunków zbytnio do pełnego napompowania się, ponieważ cyrkulacja jej na to zbytnio nie pozwala :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SunRose, wiem że masz sporo euphylii , jedną mam właśnie od Ciebie ( wymiana na stacji w Katowicach w grudniu za nassariusy) i o tej pisałem.U mnie jest dośc ,,wolno'' więc daje czadu na całego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie :) to cieszę się że jesteś zadowolony i euphyllia trafiła do dobrego domku :) ślimaki od Ciebie penetrują cały zbiorniczek :) Czasem lukam w nocy co tam się dzieje ale tyle tego wychodzi w nocy że ciężko to rozróżnić od kogo przyjechało .. :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zbiornik :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiaj trochę lepiej ale to jeszcze nie to co bym chciał uzyskać mam nikona d60 i ciężko zrobić mi fotkę bo się rozmazuje ;/ jakieś propozycje co do metody robienia zdjęć ?

DSC 0679

DSC 0678

DSC 0637

DSC 0642

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowo :thumbup:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie, musze pomyśleć jak tu makro dobre zrobić hmmm ...

DSC 0699

DSC 0696


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj znowu zaatakować zbiornik tym razem innym aparatem ale też bez szału ...

2ugo.jpg

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat masz bardzo dobry - stary, ale jary :)

Zainwestuj w dobry obiektyw do niego.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio jaki proponujesz obiektyw dobry do Nikona D60 ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sigmę 17-50mm f2.8 - jasny uniwersalny obiektyw.

Chyba że mówimy ściśle o macro-fotografii to wtedy polecam np. Sigmę 105mm f2.8.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro nowa pompa obiegowa DC 6000 i jak dobrze pójdzie to nowa lampa w przyszłym tygodniu.

Zmiany cdn...


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zbiorniczek nie chwaliłeś się że tak dobrze Ci idzie:-)

Czysto i przestronnie. Masz całkiem fajne kolorki.

Nie myślałeś żeby bardziej wyeksponować niektóre kolory przestawiając korale?

Kiedyś był fajny artykuł na blogu korali....

Mam nadzieje że nowa lampa wpłynie na plus dla korali :-)

PS. ja dziś zamówiłem jebao wp-60 i bio-gro żeby odmulić deko zbiornik.

PS2. miałem też dziś zdalne skypowe ustawianie mojego schurana 250, ciężko taki rzeczy idą z kobietą...

Mój Vlamingi ma już ze 20-25cm, chce do domu :-)

Nie miałem serca oddać ryb i wygasić zbiornika, z SPS prawie nic mi już nie zostało :-(

A baniak zobaczę dopiero w sierpniu :-(


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci ładny ten zbiornik :) Chyba Cię muszę w końcu odwiedzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIUNA T5, Sosnowiec rok 2014.

O godzinie 10 ze snu wybudziło mnie ostre pukanie do drzwi, zerwałem się i zerknąłem przez oczko a tam wielka paczka, z uśmiechem na twarzy otworzyłem drzwi pytając czy obie są do mnie ? Lampa i świetlówki były zapakowane osobno, niemalże perfekcyjnie za co wielki plus, świetlówki w opakowaniach owinięte folią bąbelkową osadzone w grubej tubie kartonowej która również dodatkowo zabezpieczona była papierem kartonowym, opakowanie orginalne lampy również zabezpieczone grubym papierem kartonowym oklejone etykietami "szkło". Dorwałem nóż i zabrałem do rozpakowania i montażem świetlówek w lampie, odbłyśniki oraz szybka bryzgoszczelna zabezpieczona folią. Świetlówki 4x Crystal Blue 2x Spectra, 1x Shallow Water, 1x Pigment INT+, Lampa DIUNA T5 8x54W, w opakowaniu płyta co najważniejsze instrukcja w języku polskim, i linki do podwieszenia. Po szybkim montażu świetlówek lampę tym czasowo osadziłem na koronie na poprzecznych kątownikach w wolnej chwili podwieszę na linkach. Wrażenia na starcie ochłonęły bo miałem problem z połączeniem przez Bluetooth, po prostu laptop był na drugim końcu pokoju i nie łapał zasięg, i problem z krzaczkami na wyświetlaczu, z szybką pomocą Przemka ogarnąłem to i po odpaleniu lampy moje oczy powiedziały "yyyyyyyyyy ... " czy to szok, a może czegoś brakuje, no tak nie ma blików ? Przesiadka z Ledów na T5, wcześniej Metis 3x150 XM. Więcej wypowiem się po miesiącu zobaczę jak koralom będzie się podobać.

Zdjęcia wkrótce, CdN ...


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w pon. coś popstrykamy :)

Blików nie ma, ale jak barwa ? Odpowiada Ci ?

Rozumiem że poszedłeś bardziej w niebieską stronę ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.