Skocz do zawartości
inmar

Klima w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś trzeba należeć, zawsze są części wspólne, dach, klatki, grunt itp. Może się to nazywać wspólnota, spółdzielnia czy jeszcze inaczej, ale zawsze z kimś dzielisz prawa i obowiązki do utrzymania i gospodarowania tymi częściami wspólnymi.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mieszkanie w bloku nigdy nie jest własnością osoby, która je kupiła. Los mieszkania zależy od losu całej nieruchomości. Wykupienie mieszkania to jest dokładnie to samo co zapłacenie czynszu za dożywotni wynajem mieszkania. Dopiero wtedy gdy kupimy kawałek ziemi i na niej postawimy swoje mieszkanie to możemy mówić o tym, że to mieszkanie jest nasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o mobilnej klimie,ale są podobno hałaśliwe,zajmują kawałek podłogi a mam ciasno i mam okno uchylne więc problem z wypuszczeniem rury za okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o mobilnej klimie,ale są podobno hałaśliwe,zajmują kawałek podłogi a mam ciasno i mam okno uchylne więc problem z wypuszczeniem rury za okno.

Odpuść sobie są głośne i mają małą sprawność. Skropliny zbierają się w pojemniku


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezalo by spytac jakich klimatyzatorow uzywal ten kto twierdzi ze sa glosne I malo wydajne. Moc klimatyzatora dobiera sie do powierzchni I podaje w jednostkach BTU. Jesli sie odpowiednio dobierze moc to raczej nie bedzie " malo wydajny ". A co do glosnosci tez bym sie spieral. Mowimy Tu o producentach japonskiego sprzetu. Tego Tu na peczki. No ale moze sie nie znam. Przerobilem 3 takie I byly bardzo ciche I mega wydajne. No ale w Polsce lobby walczace o swoj produkt bedzie sie upieralo co do swoich racji i zeby zainstalowac "Klime" to trzeba dzwig wynajac ...

Cale stany na tym jada I nie tylko, ale sa do kitu :). Tutaj klima to nie jest diamentowa lamperia tylko standard wyposazenia kazdego mieszkania tak jak lodowka czy pralka. Takze albo ktos bzdury opowiada albo ... nie ma pojecia o rynku klimatyzatorow.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

split to split, bez dwóch zdań, nie ma co porównywać z monoblokami.

Z przenośnych, mogę polecić Zibro P229 - mam go 3 rok. W trybie cichym tylko 37dB i nie trzeba opróżniać pojemnika na wodę - wyrzuca ją w postaci pary rurą razem z powietrzem.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezalo by spytac jakich klimatyzatorow uzywal ten kto twierdzi ze sa glosne I malo wydajne. Moc klimatyzatora dobiera sie do powierzchni I podaje w jednostkach BTU. Jesli sie odpowiednio dobierze moc to raczej nie bedzie " malo wydajny ". A co do glosnosci tez bym sie spieral. Mowimy Tu o producentach japonskiego sprzetu. Tego Tu na peczki. No ale moze sie nie znam. Przerobilem 3 takie I byly bardzo ciche I mega wydajne. No ale w Polsce lobby walczace o swoj produkt bedzie sie upieralo co do swoich racji i zeby zainstalowac "Klime" to trzeba dzwig wynajac ...

Cale stany na tym jada I nie tylko, ale sa do kitu :). Tutaj klima to nie jest diamentowa lamperia tylko standard wyposazenia kazdego mieszkania tak jak lodowka czy pralka. Takze albo ktos bzdury opowiada albo ... nie ma pojecia o rynku klimatyzatorow.

A jak w tych Twoich klimatyzatorach był podłączony wylot powietrza?? Przez uchylne okno?? Nie sadzę aby Marek miał ochotę kłuć w ścianie wylot , a jeśli przewód będzie wywalony przez uchylne okno to sprawność urządzenia bardzo maleje bo tyle co odprowadzi ciepłego powietrza zassie z powrotem Takie prawa fizyki i ich się nie oszuka.

split to split, bez dwóch zdań, nie ma co porównywać z monoblokami.

z tym całkowicie się zgadzam

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zmaleje. To tak jak jezdzenie samochodem cabrio z klima. Wyrazilem swoj poglad na temat trudnosci I pojecia wydajnosci klimatyzatorow. To jak Marek zainstaluje urzadzenie I ile go to bedzie kosztowalo to jego sprawa. Faktycznie przy uchylnych oknach wystawienie rur jest jakims problemem. Nie mam uchylnych okien I ostatni raz widzialem je dawno, dawno temu.


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 30mkw w bloku miałem przewymiarowanego airwella 2,7kW inwerter - praktycznie bezgłośna jednostka zewnętrzna (sprężarka nie wydawała praktycznie dźwięku (w nocy można było coś usłyszeć stojąc obok) jedynie na pełnych obrotach wentylator lekko szumiał), a wewnętrzna jedynie słyszalna praktycznie jak był odpalony wentylator na max obroty - w trybie auto czasami łapałem się na sprawdzaniu czy na pewno działa jak już szedł na podtrzymaniu obniżonej temperatury, wszystkie okna na południe i temperaturę w środku lata mogłem zbić poniżej 19stopni równo w całym mieszkaniu, skropliny odprowadzałem wprost do skrzynek z dużymi roślinami na balkonie a skraplacz stał w koncie na balkonie więc nie było problemu.

Ale pamiętaj że nie tylko liczy się BTU do kubatury mieszkania - jeśli układ pomieszczeń masz otwarty ale skomplikowany to nawet największy monosplit nie da rady- będzie chodził non stop w jednym pomieszczeniu a ze względu na słabą cyrkulację i tak nie wyrobi - w tej chwili tak mam i żeby zrobić klimę na poddaszu (80m poddasza) musiałbym postawić multisplita z co najmniej trzema jednostkami wewnętrznymi i sporym skraplaczem (6-7kW) a to już są koszty postawienia pięknego akwarium na 1,5m3 przez firmę z pełną obsadą...

Inmar wybierając klimę do bloku pamiętaj o kilku kwestiach

inwertery są o ok 15-30% tańsze w utrzymaniu od on/off (zależnie od sposobu użytkowania)

na każdy 1kW mocy chłodniczej potrzeba ok 0,3kW mocy elektrycznej (wartość przybliżona dla wydajnych układów)

tak jak w akwa - co tanie to drogie, inwestując w wyższy model dostajesz jeszcze oprócz oszczędniejszego sprzętu, lepszą logikę sterowania szereg usprawnień jak np. powłoki przeciwgrzybiczne albo filtry antybakteryjne (jak pamiętam w wyższych modelach samsunga mocno postawili na tą kwestię) no i im lepsze sterowanie tym stabilniejsze parametry mniejsza histereza temperatury i wydajniejsze wykorzystanie mocy chłodniczej.

Moim zdaniem jeśli nie masz balkonu spróbuj zawalczyć z administracją o powieszenie skraplacza na ścianie w miejscu najmniej ingerującym w elewację ale pozwalającym na bezproblemowy serwis, zainwestuj w dobrą jednostkę i zwróć uwagę na koszty konserwacji przez firmę która Ci to postawi - na początku nie zwracasz na to uwagi ale jak krzykną 1/3 kosztów nowego za przegląd, dobicie czynnika i czyszczenie skraplacza to się zdziwisz...

Monobloki w praktyce są najdroższym zarówno w utrzymaniu jak i w kwestiach zdrowotnych rozwiązaniem - skropliny kiszą się w zbiorniku który często nie ma układu odparowania przez co lubi się tam mnożyć masa niemiłych dla naszych dróg oddechowych ustrojstw, a żeby odprowadzić gorące powietrze to rozszczelniasz okno - czyli coś trochę jak z chłodzenie kuchni poprzez otwarcie lodówki ... :)

Już lepiej zaopatrz się w taką kompaktową jednostkę wstawianą zamiast fragmentu szyby w oknie - nie jest to może piękne i super wydajne rozwiązanie ale możesz nie mieć innej opcji.

pamiętaj o jeszcze jednej kwestii - skropliny pochodzą z powietrza wewnątrz chłodzonego pomieszczenia (!) - mnie czasem wspomniany airwell 2,7kW potrafił wypluć 4-5l wody w upalny dzień (nie liczę nocy!!!) z tych 30mkw - im jest suchsze powietrze w pomieszczeniu to masz silniejsze parowanie ze wszystkich mokrych powierzchni - w tym akwa (nie jest to zależność liniowa ale krzywa jak pamiętam dla niskich wartości wilgotności ma ogromny wzrost). Chyba że masz problem z nadmiarem wilgoci to klima na pewno pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na problemy z zamontowaniem Klimy zewnętrznej w moim Bloku zdecydowałem się na Klimatyzator przenośny. Wybrałem jeden z cichszych na rynku jakie sa dostępne.

Wybór padł na Sharpa:

20140721_170746.jpg


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By dobrze służył. Ja teraz mam w zbiorniku 25,7- dwa wiatraki 120mm dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja kupiłem do fryzjera klime zewnętrzną firmy bliss z castoramy mam dwa lata i działa super z gwarancją nie ma co przepłacać od nich gość montuje cena za całość ok dwa koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia pożyczoną klimę mobilną,jej poziom hałasu to 54 dB i to jest masakra jakaś a problem z tym wężem odprowadzającym ciepłu też nie zachęca do zakupu tego typu urządzenia.

http://olx.pl/oferta/klimatyzacja-przenosna-ravanson-CID628-ID5Poyl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.