Skocz do zawartości
inmar

Klima w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Marku, daj znać co się dowiedziałeś


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem zapytanie ofertowe dotyczące zakupu,i możliwości montażu w bloku do 9-więciu firm w Jastrzębiu i okolicy.

Już teraz w akwarium mam 28 stopni.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednie lato kleiłem facetowi akwarium na poddaszu ,zdaje się piąta kondygnacja .Rankiem zanim zaczęło słonce grzać było znośnie ale pózniej nie szło wytrzymać . Na szszęśie klient miał wewnątrz pomieszczenia klimatyzacje ,wyglądała jak piecyk na butlę . Miała tylko podpięty kabel zasilający oraz rurę 100mm do komina . To urządzenie w szybkim czasie zbiło temperaturę .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilne urządzenie odpuść. Są głośne i musisz odprowadzić gorące powietrze na zewnątrz. Daikin to górna półka ale zupełnie przyzwoite urządzenia robi Beko mówię o inwerterach oczywiście do to oznacza ciszę i oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - na którym piętrze mieszkasz? Jak gdzieś wyżej to może tak jak ktoś pisał na dachu dałoby się postawić jednostkę główną? A jak parter i masz pod sobą swoją piwnice to może w piwnicy? Okienko otworzysz, zakratujesz na sztywno i będziesz miał z głowy. Gdyby nie było 230V w piwnicy to razem z orurowaniem do klimy puściłbyś zasilanie. Mi spółdzielnia nie pozwoliła na montaż na elewacji ale jak zapytałem o balkon to już nie protestowali. Kazali tylko skropliny odprowadzić tak by nie przeszkadzały sąsiadom - rurka sterczy dobre 120 cm od balkonu:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mieszkam na parterze,piwnica jest,ale nie moja.Kiedyś myślałem o dachu,ale mam trzy piętra do góry i nie mam jak puścić przewodów na dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, jeśli już się zdecydujesz. Jeżeli chcesz cichy sprzęt to jak pisali koledzy - sprężarka musi być INWERTOROWA. Firma pewnie obojętna (w zależności od planowanego budżetu), parametry głośności jednostki zewnętrznej i wewnętrznej każdy producent podaje w specyfikacji urządzenia. Ja mam LG od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Jednostka wewnętrzna jest cichsza niż moje akwarium:)

Klime mam w bloku, o zgodę nie pytałem ale u mnie jest na balkonie.

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klops. Co prawda nie widziałem tego w Polcse ale w Stanach w dużych miastach gdzie jest starsza zabudowa spotyka się klimatyzatory montowane w oknach Ale jak znam życie to na to tez CI nie pozwolą bo zaburzysz wygląd elewacji przez zmianę wyglądu okna względem pozostałych okien w bloku. Klima mobilna z tą rurą, którą się wystawia za okno/podłącza do komina to kiepski pomysł - głośne toto, zawadza w domu i efektywność też słaba w porównaniu do zestawów dzielonych. Ja mam inverterowego LG i bardzo sobie chwalę.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nadchodzą w kapturach postacie

To nie mnisi, źli i łysi to Klima kapiszi

W bloku jest jak w więzieniu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które mieszkają we wspólnocie z większościowym udziałem gminy, spółdzielni czy innym. Napiszcie projekt uchwały z informacją o głosowaniu w trybie art. 23 pkt 2a Ustawy o własności lokali. Jeśli uda wam się zebrać głosów stanowiących 1/5 udziałów, wtedy uchwała podliczana jest metodą jeden właściciel jeden głos. Najłatwiej jest to zrobić na zebraniu, ale można też w trybie indywidualnego zbierania głosów, tylko wtedy głosy musi zebrać zarząd o ile nie da Wam pełnomocnictwa, a to może się przeciągać. Oczywiście przed zebraniem warto by było zrobić małą kampanię i rozeznanie za swoim projektem wśród sąsiadów.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie przyszło mi do łowy pytac kogos o zgode, po prostu wezwalem ekipe i zamontowali, ale zastrzegam, ze mam mieszkanie własnościowe (tak to sie chyba kiedys nazywalo), żadna spółdzielnia etc

zainwestowalem w fujitsu bo gdzie nie podpytalem fachowca to wszyscy mowia, ze fujitsu, owszem drogo, ale to jak mercedes wsrod samochodow. chodzi cicho i poki co po 3 latach tylko konserwacje trzeba robic, zeby zadne grzyby sie nie zalegly, nic nie szwankuje... inwerter zewnetrzny praktycznie nie slyszalny w mieszkaniu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zgłosiłem swojemu zarządcy powiedzieli że napiszą uchwałę mam zebrać podpisy lokatorów i tyle nie mam balkonu ale mieszkam na 2 piętrze a nad sobą mam dach więc nie mam problemu


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mieszkanie, to rozumiem, że mieszkasz w budynku wielorodzinnym, a to oznacza, że mieszkasz w jakiejś wspólnocie, spółdzielni czy innym TBSie. Generalnie jeśli w tej wspólnocie nie ma krzykaczy, i wszyscy są zgodni, to spoko, założyłeś i masz, ale jeśli tak nie jest, to nie zdziw się, jak Ci każą zapłacić za użytkowanie części wspólnej bez zgody wspólnoty, czy spółdzielni.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mieszkanie, to rozumiem, że mieszkasz w budynku wielorodzinnym, a to oznacza, że mieszkasz w jakiejś wspólnocie, spółdzielni czy innym TBSie. Generalnie jeśli w tej wspólnocie nie ma krzykaczy, i wszyscy są zgodni, to spoko, założyłeś i masz, ale jeśli tak nie jest, to nie zdziw się, jak Ci każą zapłacić za użytkowanie części wspólnej bez zgody wspólnoty, czy spółdzielni.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

To należałoby teraz ganiać jakieś 70% społeczeństwa za umieszczenie: anten CB, anten cyfrowych czy analogowych, talerzy satelitarnych? A tak!

Tylko nikt tego nie robi i kropka i basta. Jak się na klimę zdecyduję to ją zamontuję a jak ktoś z admin.przylezie z żalem, to powiem że owszem, zdejmnę, zapłacę czy coś innego ale TYLKO pod warunkiem jak cały blok do ładu doprowadzą. Ciekawe co zrobią hahahahahaha

ps.mam mieszkanie własnościowe, ale elewacja budynku podlega wspólnocie i co z tego, nic

....a chciałbym jeszcze dodać, że niektórzy mieszkańcy budynku musieliby nawet sobie okna wydłubywać hahahahahahaa, już to widzę

Marku, to martwy przepis, stosowany może sporadycznie w naszym kraju - ja jak zyję nie słyszałem aby którys z moich sasiadów musiał zdejmowac satelite, czy co innego. Sam zamontowalem talerz sat. i nikogo o nic nie pytalem.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat będzie pasować bo od 20 lat mam pleśń w mieszkaniu i była już jak nie było akwarium,przemarzają nam ściany.

"Tylko nikt tego nie robi i kropka i basta. Jak się na klimę zdecyduję to ją zamontuję a jak ktoś z admin.przylezie z żalem, to powiem że owszem, zdejmnę, zapłacę czy coś innego ale TYLKO pod warunkiem jak cały blok do ładu doprowadzą. Ciekawe co zrobią hahahahahaha"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat będzie pasować bo od 20 lat mam pleśń w mieszkaniu i była już jak nie było akwarium,przemarzają nam ściany.

"Tylko nikt tego nie robi i kropka i basta. Jak się na klimę zdecyduję to ją zamontuję a jak ktoś z admin.przylezie z żalem, to powiem że owszem, zdejmnę, zapłacę czy coś innego ale TYLKO pod warunkiem jak cały blok do ładu doprowadzą. Ciekawe co zrobią hahahahahaha"

Jeśli zgłaszałeś pleśń w mieszkaniu w administracji i nic z tym nie zrobili. To powieś klimę i powiedz że to osuszacz powietrza na grzyba:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jeśli większość ma, to ta większość przecież pozwoli mieć innym, a we wspólnocie rządzi większość. Jeśli jednak ma jeden wbrew wszystkim, to może mieć kłopot. Oczywiście to wszystko teoria, ale poparta przepisami prawa.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jeśli większość ma, to ta większość przecież pozwoli mieć innym, a we wspólnocie rządzi większość. Jeśli jednak ma jeden wbrew wszystkim, to może mieć kłopot. Oczywiście to wszystko teoria, ale poparta przepisami prawa.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

...większość ma...co? bo nie qumam? klimatyzarory ma się rozumieć? czy anteny?....?

Nie ważne czy mają klimy czy anteny, czy też uchwyty na flagę kraju (w przypadku chęci jej wywieszenia podczas świąt państwowych). Na każdą z tych w/w musisz mieć pozwolenie. Ale ja mówię jak jest w Polsce i nie ważne czy kolego co pracuje w administracji powie że nie, że trzeba mieć pozwolenia, że gmina tego pilnuje.

Ja zakładam sobie klimę i wieszam wentylator za oknem na elewacji budynku. Przychodzi do mnie facio zza ściany i mówi, że to jest głośne w nocy i spać nie może....i jest kilka wyjść:

1. Mówię kup se chłopie stopery (lub stoperan bo może nadgorliwość go zżera, albo nam zazdrości że mamy chłodno w upalne dni)

2. Zamknij sobie okno (tu może być problem jak będzie lato i będzie gorąco w nocy-ale zawsze możemy podeprzeć się tym żeby komarów do mieszkania nie wpuszczał)

3. Mówię mu że mam to w dupi... ponieważ u niego talerz wisi-pokarz chłopie pozwolenia z admin. lub wspólnoty (tu może talerza nie mieć a co gorsza może mieć pozwolenie, wtedy mówimy że 2 piętra wyżej talerz wisi i nam słońce zasłania, dlaczego do tamtego sąsiada się nie przyp.....oli?)

4. Walimy gościa w maskę, dzwonimy na Policję i mówimy że nas w nocy naszedł bo mu klima przeszkadza a on awantury urządza.

5. ......... mogę znaleźć na biegu jeszcze kilka sposobów.

" JEDNO w tym kraju jest naprawdę dobre, wieszajta co chceta a i tak nas mogą w "żupu" jak to Rosjanie mówią mogą nas pocałować.

Marku, jak sobie talerz wieszałem nikogo to nie obchodziło, klimę też planowałem ale nie wiem czy powieszę, czy sobie szybciej większego "m" nie kupię. Policja ma to w du....e bo takimi głupotami się nie zajmuję (uwierz mi, mają co robić). A Turboptysie (czyt.straż miejska) zaraz po przyjeździe na wezwanie powie kolesiowi że mają pijaka i nie mają czasu (jak w góle się zjawią).

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu wcale policji ani straży miejskiej nie potrzeba. Wystarczy upierdliwy sąsiad, który zasypie administrację pismami i będzie nachodził co drugi dzień, przekona sąsiadów, że to głośne i wszystkim przeszkadza i doprowadzi do uchwalenia opłaty za bezumowne korzystanie z części wspólnej, później to już tylko sąd cywilny i komornik. Zaznaczam to tylko teoria, gdybanie i czarne scenariusze.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby coś takiego się wydarzyło to byłby to 1-szy przypadek w Kraju chyba :).

Z innej beczki, mam akw 500l wymiar 120x60x60 + sump, po obliczeniu wytrzymałości podłogi (2-gie piętro) przekroczyłem masę dopuszczalną do nacisku na 1 m/kw....i co?

I stoi tak a 80% ludzi z forum powinno likwidować większe baniaki.

Jak ktoś wpadnie i powie (jak zauważy problem) że to nie dopuszczalne, to co mi zrobi? akwarium wyniesie, do spółdzielni zadzwoni? Ja mam mieszkanie własnościowe i mogą mnie tylko w du.... pocałować. Niech spróbują wejść do mieszkania własnościowego (i nie tylko) bez mojego pozwolenia....

Ps. Piszę to oficjalnie, każdy z was może to przekazać mojej administracji....już admin był i pomiary na oko robił, a że się chłop nie zna to poszedł z garbem, dobrze że beż niespodzianki pod okiem.

Widocznie jakaś zołza kur... z klatki schodowej zazdrości takiego baniaka i że droższy jest niż jej samochód!

Samo badanie np. wytrzymałości stropu )tu potrzebne badania i to kosztuje) itp...to sumy niemałe. A na słowo kowalskiej ża ktoś tam ma akwarium duże i może mnie na głowę spaść ktoś zareaguje..? NIE!, na jakiej podstawie? To tak jakby powiedzieć, że ten i ten współpracuje z dźihadem bo od niego wali fajerwerkami :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, kto chce niech sobie zakłada klimę i tyle....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, że Ci nikt do domu nie wejdzie, ale załóżmy tylko, że to akwarium uszkodzi poważnie strop. Jak myślisz kto zapłaci za naprawę? A załóżmy tylko, że to akwarium spanie sąsiadowi na głowę i sąsiadowi się zejdzie z tego świata, jak myślisz kto odpowie karnie? Przecież administrator zalecił pomiary. Oczywiście uprawiam czarnowidztwo, nie mniej jeśli daję komuś rady, to zgodne z prawem, każdy ponosi ryzyko i jakby człowiek miał się wszystkim przejmować, to by zwariował, ale świadome namawianie na łamanie prawa przez chyba policjantowi nie przystoi.

Taka historyjka z podwórka zarządcy nieruchomości. Pani chciała założyć sobie piecyk dwufunkcyjny gazowy. Daliśmy jej warunek wykonania opinii kominiarskiej i wystąpienia o warunki do gazowni. Pani stwierdziła, a co mi będą się rządzić w moim mieszkaniu. Pani zrobiła sobie instalacje zatrudniając pana Henia fachowca bez uzgodnień. Pani zaczadziła siebie i córkę. Córka wylądowała w komorze hiperbarycznej. Zgadnij kto odpowiedział karnie? Podpowiem, Pani razem z fachowcem.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, mam akw 500l wymiar 120x60x60 + sump, po obliczeniu wytrzymałości podłogi (2-gie piętro) przekroczyłem masę dopuszczalną do nacisku na 1 m/kw....i co?

Jak wpadnie twój baniak do sąsiada to się dowiesz ;)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie mi jeden przykład, np z naszego kraju w okresie ostatnich 10 lat o tym, że komuś wpadł zbiornik do pokoju od sąsiada z góry...nie mówiąc że kogoś przy tym przygniótł.....

Czyli biorąc pod uwagę to co opisałem, tj nadmierny ciężar to półką z książkami żony idzie do kasacji.,...(waży pewnie więcej :) )\

Nie mam miejsca bo bym odpalił z 600l przynajmniej....

ps...i wyobraźcie sobie ten artykuł w brukowcu : zabiła sąsiada, bo lubiła czytać" hahahahahhahahahahaha

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.