Skocz do zawartości
bartekp

Kuliste glony

Rekomendowane odpowiedzi

post-23466-1397034030,05_thumb.jpg

Witam, od dwóch miesięcy w moim pokoju stoi 200l solanki i do samego poczatku mam problem z takimi okrąglymi glonami jest tego pełno wie ktos moze co to i jak z tym walczyć?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia. Mitrax ponoc to je. Można usuwać mechanicznie tylko trzeba uważać żeby tych kuleczek nie przebić,


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na początku trochę tych glonów, ale jakoś same zniknęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia, podobno kraby mitraxy dobrze sobie z nią radzą https://www.youtube.com/watch?v=Ed8DA68lLQQ. Też takowe posiadam u siebie i czekam na dostawę krabów:). Aha nie przebijaj banieczek! Tak się rozsiewają.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To valonia, krab mitrax ją zjada bardzo skutecznie. Te glony są dobrym wskaźnikiem warunków w akwarium - przy dużej fosforanów/ azotanów rosną całkiem szybko - jak woda jest czysta stoją w miejscu lub zaczynają zamierać. Jak nie masz plagi to możesz sobie darować tępienie - duże kulki wyglądają jak zielone perły. Mi się nawet to podoba. A jak się chcesz pozbyć to kup dużego mitraxa. Ja nie zaobserwowałem rozsiewania się po przekłuciu, wręcz przeciwnie jak na jednej skałce mi się za mocno rozrosły to nakłówałem je igłą do injekci bez odrywania od podłoża - zamierały.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To valonia, krab mitrax ją zjada bardzo skutecznie. Te glony są dobrym wskaźnikiem warunków w akwarium - przy dużej fosforanów/ azotanów rosną całkiem szybko - jak woda jest czysta stoją w miejscu lub zaczynają zamierać. Jak nie masz plagi to możesz sobie darować tępienie - duże kulki wyglądają jak zielone perły. Mi się nawet to podoba. A jak się chcesz pozbyć to kup dużego mitraxa. Ja nie zaobserwowałem rozsiewania się po przekłuciu, wręcz przeciwnie jak na jednej skałce mi się za mocno rozrosły to nakłówałem je igłą do injekci bez odrywania od podłoża - zamierały.

Z tego co zauważyłem u siebie, to mitrax ich nie jadł, tylko.... "rozbijał" . Jak żył, to ich ubywało, ale teraz po jego odejściu na wieczną rafę, kulek jest od zatrzęsienia.

Odnośnie parametrów.... u mnie chyba jest to odstępstwo od reguły. NO3 - ok 2 , PO4 - 0 i kulki mają się wyśmienicie.

Mitraxa muszę kupić bo kulki, to jedyna rzecz w akwarium, która mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.