Skocz do zawartości
KilliChilli

Automatyczny karmnik w Reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych użytkowników Reefmaxa posiada lub posiadał automatyczny karmnik? Szykuje mi się tygodniowy wyjazd i nie chce zostawiać ryb bez pokarmu.

Prośba o podanie modeli, które używacie lub używaliście, a najlepiej zdjęć z montowaniem tego ustrojstwa w RM.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie i tez z tym mam problem bo za chwile sezon urlopowy.Jak na razie mam kolezanke z pracy ktora przyjdzie mi nakarmic rybki ale pierw musze dac jej male szkolenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy karmnik to dobre rozwiązanie w reefmaxie. Też nad tym myślałem, ale u mnie bez wyłączanie cyrkulacji większość pokarmu ląduje w panelu. Lepiej chyba poszukać kogoś kto nakarmi i dopilnuje.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dać go do komory pompy, albo tak jak ja mam zrobione przyczepić razem z karmnikiem obciętą z dwóch stron butelkę po wodzie mineralnej tak, żeby jeden koniec był tuż pod wodą a drugi tuż pod karmnikiem.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadamy karmnik elektroniczny firmy ENHEIM koszt około 100-150 w zależności gdzie

w stu procentach spełnia swoje przeznaczenie i cie nie zawiedzie

większy problem będzie z dolewaniem wody gdyż 2-3 dni to max bez dolewki

mocowany był w reefmaxie w otworze nad komorą z fizelinowymi grzebieniami

efekt gwarantowany - polecam suchą karmę FD brine shrimp i korale i rybki i zwierzątka dały rade

Edytowane przez kresia00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

posiadamy karmnik elektroniczny firmy ENHEIM koszt około 100-150 w zależności gdzie

w stu procentach spełnia swoje przeznaczenie i cie nie zawiedzie

większy problem będzie z dolewaniem wody gdyż 2-3 dni to max bez dolewki

mocowany był w reefmaxie w otworze nad komorą z fizelinowymi grzebieniami

efekt gwarantowany - polecam suchą karmę FD brine shrimp i korale i rybki i zwierzątka dały rade

masz link tego karmika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi o coś takiego. Miałem kiedyś taki w słodkim i naprawdę sprawował się dobrze.

Poza tym witam wszystkich :)

Edytowane przez Danq76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.