Skocz do zawartości
JayJay

Projektor jako Telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się czy nie lepiej kupić projektor zamiast tv, jest ktoś kto się zna na projektorach? . Oczywiście nie za drogi ale wystarczający do podłączenia ps4 i filmów 3d mam nadzieje ze da się taki znaleźć w fajnej cenie oczywiście nie musi być markowy .

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile chcesz wydac na projektor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma projektor chodź bez szaleństw, wszystko zależy do czego ci on.

Jeśli liczysz na efekt kinowy do filmów to daje radę jeśli coś innego to nie spełni się raczej i masz gorszą jakość obrazu kontrast itp.

Dobry projektor kosztuje kilka tysięcy, ja preferuje większy TV a xboxa teraz mam od kolegi i ps4 też od czasu do czasu mam od kolegi :)

Ja brał tv bo jest praktyczniejszy i bardziej uniwersalny a w z konsoli będzie lepszy obraz.

K

olega w pracy ma projektor za kilka tysięcy nie pytałem dokładnie ile ale on też woli grać na konsoli na TV i jest maniakiem - playmaster

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 250 f. No tak Telewizor praktyczniejszy ale nie kupię 50 calowego w full HD :( a widzę projektory nie takie drogie. Aha z 3 d mogę zrezygnować

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 42cali warto brać ultraHD :yes

A jeśli chcesz brać tańszy projektor to iść na całość i dużo więcej niż 50cali bo to się mija z celem i raczej dom żeby pomieszczenie miało od 30m2+ w mniej niż 30m2 też się mija z celem ale to już moja opinia.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jestem totalnie zielony w projektorach hah. Chodzi o to żeby wyświetlal minimum 50 tak myślałem nad 80 cali żeby wyświetlal :) możesz mi powiedzieć czy naprawdę jest różnica w wyświetlaniu obrazu na projektorach a tv w konsolach? Mam nie oparta ochotę grać na wielkim obrazie ;)

Przyznam trochę mnie zniecheciles :(

Sent from my C6903 using Tapatalk

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrast,kolory - intensywność , czarne-wydaje się białe,w dzień obraz wydaje się ciemny ale to tylko moje spostrzeżenia po projektorze raczej z dolnej półki.Jeśli stawiasz na grafikę to TV jeśli na wielkość to projektor.Wybór należy do ciebie ale do ps4 to niewykorzystany potencjał jeśli chodzi o grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 250 f. No tak Telewizor praktyczniejszy ale nie kupię 50 calowego w full HD :( a widzę projektory nie takie drogie. Aha z 3 d mogę zrezygnować

Sent from my C6903 using Tapatalk

250f ?? nie ma szans do tego do czego potrzebujesz :( nawet nie warto kasy wydawac uwierz mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie pomarzylem :D eh

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektorek fajna sprawa jak się ma duży salon i zajawkę do filmów jak się ma ładną ścianę to ze ściany a jak nie to roleta zwijana.

Ps.Też chciałem kupić projektor do mieszkania lubię czasem z kobietą film obejrzeć na dużym ekranie ale jak zobaczyłem u brata to zwątpiłem on raczej nie jest wymagający a dał ok.1000zł za używkę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry projektor jaki warto kupic ( i tutaj pisze szczerze ) musisz wydac 10 000f :( niestety , owszem sa fajne projektory w cenie ( w pl ) 3000 zeta , jednak nie do gier i tym bardziej 3d :( lepiej uzbieraj kase i kup dobra plazme panasonica to tez wydatek kolo 1000f ale masz gwarantowane ze bedziesz mial wypas obraz :)

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor da się oglądać godzinę po zmierzchu słońca, w ciągu dnia to nieporozumienie. Do tego wentylator wyje a lampa ma żywotność ok. 3-5 tysięcy godzin a cena nowej to prawie nowy projektor. Miałem przez pół roku i sprzedałem - Polecam TV Led 55", powyżej to już sporo droższe, koniecznie z 3D, na konsoli dwie osoby widzą co innego na tym samym telewizorze w trybie dual play (specjalne okulary).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Zacznę szukać tv ;)

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam projektor 720p i jak mam obejrzeć film na tv, to mam niesmak. Na pewno przydałby się full HD ale ten też daje radę. Dałem ok 2500 jakieś dwa lata temu. Niestety nie jest różowo, to co napisali koledzy jest prawdą. W dzień praktycznie nie do wykorzystania, chyba, że założysz na okna rolety podgumowane zaciemniające 100%. W playa gram na TV nawet w nocy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam projektor full hd żaden telewizor ci tego nie da co projektor . czujesz się jak w kinie ale: musi być ciemno , mam mały pokój więc wisi mi nad głową i czym cieplej w pokoju tym głośniej wyje . musi być też ustawiony prawie prostopadle do ekranu i prawie idealnie w osi ekranu inaczej będzie się kantował obraz no i cena tanie projektory nie na dają się do filmów i grania a najdroższe zazwyczaj wymagają większych odległości od ekranu no i ekran musi być dobry a to kolejne $$ najlepiej pogadać z sprzedawcą w salonie z kinem domowym przynieść rysunek i oni doradzą projektor i pasujący do niego ekran


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze do projektora musisz miec odpowiednia odleglosc chodzi mi o rozmiar obrazu im dalej projektor tym obraz wiekszy do pewn3go stopnia oczywiscie i niepopatrzysz na nim jak w pokoju jest jasno wiem bo mam i tv 50 cali i projektor do 300 cali

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad garażem zrobiłem sobie taka samotnie (gitara, filmy piwko z kumplami).

Projektor Acer pólka cenowa dwa lata temu około 2200zł

Moje techniczne możliwości to 150cali

WRAŻENIA ? szczena opada, już nie chodzę do kina a 3D rozwala zwłaszcza podwodny świat czasami zagram COD i MOH

Minusy to pełne zaciemnienie w pomieszczeniu i żywotność lampy (no chyba że kupisz w technologi LED)

no i oczywiście dobry sprzęt nagłaśniający

jak masz warunki to kupuj projektor


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki się.zawsze znajdą hehe co prawda pokój nie za duży ale da rade spokojnie na 80 cali do 100 :) kościej a możesz podać jaki model masz Acera?

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz koszt montażu rolet zewnętrznych lub gumowanych wewnętrznych.

to samo napisali koledzy powyżej...

nie napisałeś jaki jest dystans kanapa ekran, a to podstawa wyboru wielkości ekranu.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze trzeba doliczyć koszt farb na ekran, podkładu i właściwej, na bordery albo bordery zrobic z materiału jakiegos czarnego dobrze pochlaniajacego światło, zwijany ekran dobrze wyglada ale w firmie na prezentacji a nie w domu ;) swego czasu tez miałem zajawkę na projektor bo to naprawdę fajna sprawa ale do oglądania tv sie to nie nadaje bo szkoda lampy, co innego dobre filmy w full hd ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamo ;) odległość to jakieś 5 metrów od.miejsca na ekran do kanapy. telewizji nie oglądam jedynie filmy i to bym wszystko z Ps4 raczej oglądał. Oczywiście wasze argumenty są ważniejsze niż.moja ambicja wiec słuchając was oddalam się od projektora :)

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

Jak coś moge sprzedac fajny projektor redy 3 d mało uzywany z ekranem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie z tym całkowitym zaciemnieniem. Oglądać idzie nawet w dzień tylko nie ma takiego efektu jak w nocy. Nie piszcie ,że telewizji szkoda oglądać.Ja nie wyobrażam sobie oglądać meczu piłki nożnej na telewizorze. Wystarczy ścianę lub płytę wiórową pomalować zwykłą białą emulsją i już masz ekran. Chyba ,że chcesz wydać na specjalne farby ok 1000,00zł. Proponuję znaleźć jakiś sklep i tam się udać zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Do filmów i meczyków kupiłbym projektor. Do oglądania wszystkiego telewizor


Kupię: Ricordea - kolor pomarańczowy,różowy,czerwony,niebieski , Favia-Favites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim miasteczku raczej nie ma gdzie zobaczyć jak to.działa i wygląda. Nie mam żadnego specjalistycznego sklepu lub takiego marketu a jeździć nie bardzo mam kiedy za tym eh. Dlatego pytam ;) ciągle po głowie chodzą mi nie markowe Sprzęty za około 200 f z około 2500 luminas czy jakoś tak z kontrastem 2000 :1 3d ready w dla obrazie z rozdzielczością 800x600, Oczywiście w full hd

Sent from my C6903 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.