Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

a fakt, to za 5 sztuk jest. ale to i tak nie zmienia faktu że jest kilka razy drożej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już multichipy jakiś czas temu. Najlepiej by było z Chin ściągnąć tego więcej. Cena była by przystępna i ile mniej zabawy przy budowie lampy :)

Edytowane przez Dantee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, czy warto w to brnąć : LED

Czy przypadkiem podobne diody nie znajduja sie w lampach Kessil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi no nie wiem czy drożej, tu może wystarczy dać jedna diode? ? Nie wiem..pytam..

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wystarczy dać jedną diodę. Szukałem na alibaba.com to można zamówić diody w dowolnej konfiguracji. Mniej zasilania, chłodzenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko że do tej diody potrzeba 5 zasilaczy :) bo to 5 kanałowy chip.

plusem takiego rozwiązania jest, mocno skupione swiatło = fajne bliki

minusów jest wiecej

CH1: 590nm/15000k/460nm/15000k/410nm/15000k/460nm/15000k/460nm/15000k

45mil chip 28v-30v 300mA-600mA

CH2: 15000k/475nm/15000k/475nm/15000k/415nm/15000k/475nm/15000k/590nm

45mil chip 28v-30v 300mA-600mA

CH3: 460nm/15000k/475nm/15000k/410nm/15000k/660nm/15000k/475nm/15000k

45mil chip 28v-30v 300mA-600mA

CH4: 15000k/460nm/15000k/460nm/15000k/410nm/15000k/660nm/15000k/460nm

45mil chip 28v-30v 300mA-600mA

CH5: 590nm/15000k/460nm/15000k/410nm/15000k/460nm/15000k/460nm/15000k

45mil chip 28v-30v 300mA-600mA

HTB13tGBGpXXXXXgXpXXq6xXFXXXl.jpg?size=87390&height=600&width=600&hash=502ab239afd2520172b00ee961cdb9e4

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jeśli byś użył kilku rodzajów diod możesz zastosować 1 zasilacz?

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie dwie diody 30W podłączone pod jeden zasilacz i nic się nie dzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz napieciowy i rezystory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba muszę się douczyć :D

Ciągle nie mogę zrozumieć dlaaczego do jednych diód trzeba stosować osobne zasilacze a do innych nie.

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yendruu wpadnij na zlotcispróbuje ci to wyjaśnić choć się na tym nie znam ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba muszę się douczyć :D

Ciągle nie mogę zrozumieć dlaaczego do jednych diód trzeba stosować osobne zasilacze a do innych nie.

jak bedziesz w Jastrzębiu, wpadnij zobaczyć jak to u mnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda na to kasy, 250 dolców za 100 watt? wymyslają coraz to bardziej skomplikowane "widma" tych chipów, tylko po co, żeby nabijać kasę, windować cenę...

PARy, LUXy i inne pierdoły

a wystarczy dać białą i niebieską, i jest super, prosto i tanio :)

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale odnoszę wrażenie ze człowiek jako gatunek posiada dziwną potrzebę komplikowania sobie życia .....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak ciekawość, doświadczenie i nauka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale Waldi dał za***isty przykład , tani inskuteczny , ale jak ktoś lubi wywalać kasę to spoko :) , tak samo jak gadanie ze pod ledami to nic nie rośnie , dlaczego ? czym sie różni 12000K emitowane z ledow od 12000K z t5??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba muszę się douczyć :D

Ciągle nie mogę zrozumieć dlaaczego do jednych diód trzeba stosować osobne zasilacze a do innych nie.

Do zasilania mulitichip'a z postu #357 możesz oczywiście użyć jednego zasilacza, bo parametry każdego z pięciu kanałów są identyczne, czyli napięcie i prąd. Chcąc jednak mieć jakiś wpływ na moc świecenia każdego kanału osobno, możesz zastosować jeden zasilacz, ale pięć driverów (źródeł prądowaych), np. do każdego kanału osobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania mulitichip'a z postu #357 możesz oczywiście użyć jednego zasilacza, bo parametry każdego z pięciu kanałów są identyczne, czyli napięcie i prąd. Chcąc jednak mieć jakiś wpływ na moc świecenia każdego kanału osobno, możesz zastosować jeden zasilacz, ale pięć driverów (źródeł prądowaych), np. do każdego kanału osobny.

No to w końcu jak jest ? Czytam, ze wszystkie kanały maja takie same wymagania a ktoś pisze, ze musi być 5 zasilaczy. A pozostałym powtórzę: szukam czegoś co ma więcej kolorów niż ino niebieski i biały. Mam kilka czerwonych korali, które pod sinym czy tez błękitnym światłem mi się nie podobają.

wysłałem z tapatalk

Nie wiem, ale odnoszę wrażenie ze człowiek jako gatunek posiada dziwną potrzebę komplikowania sobie życia .....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Radek, podłączenie 1 chipa zamiast 2 uważasz za komplikowanie sobie życia? Ja nie.

Bez urazy.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, teraz w zasadzie niczym. Chyba że powierzchnią świecenia. żyjemy w czasach kiedy technika pędzi do przodu i możemy mieć to co kiedyś było w sferze domysłów. Natomiast stosowanie ledów jest jak by nie patrzył bardziej opłacalne.

oszczędność

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jak jest ? Czytam, ze wszystkie kanały maja takie same wymagania a ktoś pisze, ze musi być 5 zasilaczy. A pozostałym powtórzę: szukam czegoś co ma więcej kolorów niż ino niebieski i biały. Mam kilka czerwonych korali, które pod sinym czy tez błękitnym światłem mi się nie podobają.

Jędrzej, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Jeżeli chcesz tylko włączać taki multichip i tyle, to wystarczy Ci zasilacz 30V i wydajnosci prądowej 5 kanałów x 600mA = 3A. Do tego jakis zapas 10-20% i powinno byc ok. Czyli reasumując, jak podłączysz zasilacz o parametrach 30V i ok 3,5A to multichip będzie świecił pełną mocą. To tak najprościej bez żadnej regulacji.

Kanały w multichipie muszą być połączone równolegle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilikebeer, daj namiary gdzie można kupić taki zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ilikebeer, daj namiary gdzie można kupić taki zasilacz.

Tak na szybko szukane:

http://allegro.pl/za...5218064344.html

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/za...5123155224.html

przynajmniej firmówka.

To są pewnie jeszcze nie tak popularne wartości parametrów, więc nie ma tego za wiele. Można by się pokusić o zasilacze o niższych wartościach napięcia i jakąś przetwornice step-up

Kolejna możliwość, zasilacz o standardowych parametrach, np. taki:

http://allegro.pl/zasilacz-modulowy-led-pos-150-12-12v-12-5a-150w-i5188087586.html

ważne żeby moc była powyżej 100W, i przetwornica podbijająca napięcie:

http://allegro.pl/przetwornica-step-up-boost-150w-10a-car-laptop-i5191733373.html

Trzeba podkreślić że są to rozwiązania bez sterowania, lub ze sterowaniem bardzo ograniczonym...

Edytowane przez ilikebeer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest chyba najprosciej rozwiazane, kupiłem diody niebieskie 10w do tego 2x naświetlacz 10w, minuta roboty - wymiana diod 6500k na niebieskie i wszystko chula jak na razie.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest chyba najprosciej rozwiazane, kupiłem diody niebieskie 10w do tego 2x naświetlacz 10w, minuta roboty - wymiana diod 6500k na niebieskie i wszystko chula jak na razie.

Masz rację, tylko powyżej była rozmowa o module 100W, a tutaj nie ma już tak dużego pola do popisu, większość przetwornic, w tym z PWM'em nie obsługuje takich napięć lub prądów i trzeba więcej "pogrzebać". Pewnie jak tak duże moduły staną się popularniejsze to i zasilacze i drivery do nich dedykowane będą łatwiej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.