Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego często-gęsto się widzi jak posiadacze "firmowego kostkowego AQUAEL'owego oświetlenia" (2x6W) go wymienia - bo słabo świeci

bo to to 6 w jak piszesz

to nie wiadomo co to za ledy :smiling:

Waldi widać, że lubisz ciepłe światło w akwarium - doradzanie 1:1 diod białych do niebieskich gdzie wiadomo, że niebieskie świecą sporo słabiej niż białe przy tej samej mocy to lekki hardcore jak dla mnie ;)

2:1 niebieskich do białych to jak ktoś nie lubi zbyt niebiesko, a nawet 3:1 można walnąć, ale wiadomo kwestia gustu :thumbup:

Ja mam teraz właśnie Aquaelowski w połączenie 2 niebieskie 1 biała i po tygodniu stwierdzam, że jest za żółto i za jakiś czas będę budował własną lampę bo potrzebuję ze 30 W na tą kostkę 30 l i to w stosunku 3:1 niebieskich do białych i wtedy będzie w moim typie kolorek światła B)

Jak miałem chinkę "165W" to optymalnie jeżeli chodzi o barwę było jak kanał biały był skręcony na ok. 20-30%, a niebieski na 100% i tam był stosunek LED 1:1, więc wniosek nasuwa się prosty 3B:1W jak byk dla mnie jedyna rozsądna opcja ;)

nie lubie ciepłego światła,może tak na filmiku nie widać ale lubię lekki błękit

a 1;1 przy tak małym pojemniku może być fajnie,ale nie ma sztywnych zasad

ja dałem pomysł ,a ludzie niech sobie dobierają tylko jakie kolory im pasują :)

fakt ja mam 200w białych i 60w blue co przy ciemnoniebieskim tle bardzo mi pasuje


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrałem paczkę z podzespołami do budowy oświetlenia :)

Na jakiej wysokości od akwarium powinna być być umieszczona lampa ?

akwarium o powierzchni 35x35xcm

oświetlenie 2 x10w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na takiej żeby oświetlić całość i nie świecić sąsiadom w okna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takiej żeby oświetlić całość i nie świecić sąsiadom w okna :)

hahahha ale się uśmiałem

dobre :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hahahha ale się uśmiałem

dobre :thumbup:

mało tego - w przypadkach COB 10W bez soczewek - prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę składał tego typu lampę i poproszę o radę jakie ledy białe zastosować te 14-16 K czy lepsze będą 10-12 K zarówno dla oka jak i zwierząt. Oczywiście z dodatkiem niebieskich Royal 445.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz bardziej niebieskie bierz 14-16

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz bardziej niebieskie bierz 14-16

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

To wiem ale ciekawe co bardzej lubią spsy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno świetlówki :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale ciekawe co bardzej lubią spsy .

szajs egal :smiling: poważnie to co się nadaje pod miękkie ,nadaje się pod sps,bo sps rosną razem z miękkasami niejednokrotnie w naturze

no może troszkę więcej watt trza im dać


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje ,że ktoś może wychwycił różnicę w kondycji korali w zależności od barwy o którą pytałem. Celowo zignorowałem odp. świetlówkową ponieważ nie dotyczy mojego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę składał tego typu lampę i poproszę o radę jakie ledy białe zastosować te 14-16 K czy lepsze będą 10-12 K zarówno dla oka jak i zwierząt.

Czytałem ten temat głównie po to żeby uzyskać odpowiedź na ten temat. Niestety nie ma tu nic o potrzebach korali. Wszyscy tylko skupiają się na odbiorze wizualnym, a nie kondycji i wzroście korali.

Z tego co wywnioskowałem z wykresów dla temp. 10 -12K i 14-16K lepsza dla korali będzie dioda o niższej temperaturze (wykresy takie same, ale niższe wartości). Chętnie jednak przeczytałbym jak jest w praktyce i czy faktycznie moja teoria ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dajcie znac jaka minimalna moc chipu musi byc zeby byly biki.

Zastanawiam sie czy uzyc 20w czy 10w wystarcza?

Wiem ze im mocniejsza tym lepsze biki ale tez chcialbym ze swiatlo bylo rownomiernie rozlozone nad akwarium. 

Waszym zdaniem jaka szerokosc akwarium jest w stanie oswietlic 1chip 10w a 20w? Nie powieszony za wysoko tylko wbudowany w pokrywe?

Dzieki za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.