Skocz do zawartości
Waldi

nowe oswietlenie,zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam taki sterownik zegarowy z castoramy włącza mi rano niebieskie a po pół godz białe ledy

to samo wieczorem :smiling:

Witam mam 6 takich zestawow z diodami 100w. http://m.aliexpress....494472159.html.

Czy 6 wystarczy nad zbiornik 250x60h x90 czy dolozyc jeszce t5

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Dadam ze chce zamowic radiator na 30cm szer i z 10cm wysoki dl na 220cm mysle ze odprowadzi cieplo a z drugiej strony lepiej zamontowac nad zbiornikiem

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ładna pojemność,tylko te 90 cm to wysokość? jeśli tak to bomba


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie waldi 90 to glebokosc.. a wlasnie sterowania nie chce za pomoca wylacznikow czasowych bo mam te diody w pelnym spectrum 12208544_1653133308295480_821437479264360131_n.jpg?oh=71e6e650e4ee54d33da09fa26ac5313e&oe=56B21733


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie wysokość 90cm :smiling:

a powiedz gdzie kupiłeś te fajne chipy?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to chyba przepłaciłeś bo w tej cenie to są chipy z diodami cree .. tylko mocy mają trochę mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy przeplacilem mam

6x 100w

6x zasilacz

6x radiator

6x wentylator

6x soczewka

akwarium nie male szykuje to i moc diod musi byc fajna . a sama diode taniej wiadomo sie kupi ale ja chcialem miec i soczewki i zasilacze odrazu

czy ja wiem czy przeplacilem mam

6x 100w

6x zasilacz

6x radiator

6x wentylator

6x soczewka

akwarium nie male szykuje to i moc diod musi byc fajna . a sama diode taniej wiadomo sie kupi ale ja chcialem miec i soczewki i zasilacze odrazu


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://www.aliexpress.com/item/2014-Direct-Selling-Limited-1pcs-lot-free-Shipping-100w-50x2w-Led-Hydroponics-Grow-Light-Lamp-for/1978135860.html

100W kosztuje 72$ tylko chip nie ten

ale jedno ale - spali się jedna dioda i .. D wielka

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Arrival-E27-54W-18X3W-PAR38-LED-Coral-Reef-Grow-Light-High-Power-Fish-Tank/32271360705.html

54W koszt 18$ ale da się wymienić pojedynczego leda

no i .. nie potrzeba zasilaczy driverów ...

ps.oczywiście to przykładowe aukcje .. jak się poszuka pewno będzie albo taniej czy dokładnie to czego potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi teraz powiedz ile tych 54w led musze kupic nad nowe szkielko 1500l i w planach maja byc sps


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie krytykuję - pokazuje inne opcje :)

osobiście bałbym się kupować te chipy po 100W ... a na pewno nie jako podstawowe oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh fajne ale poczekam jak bedzie to u nas na allegro :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mniejsza z tym interesuje mnie tylko jedno czy na 1300l wystarcza te 6 diod czy dorzucic jeszcze t5


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mniejsza z tym interesuje mnie tylko jedno czy na 1300l wystarcza te 6 diod czy dorzucic jeszcze t5

Szkoda ze nie bedzie mozliwosci sterowania widma.Te diody zapowiadaja sie bardzo fajnie ale ja bym wolał dolozyc kilka bialych i niebieskich zeby miecmożliwosc dostosowania barwy pod własne upodobania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mniejsza z tym interesuje mnie tylko jedno czy na 1300l wystarcza te 6 diod czy dorzucic jeszcze t5

jeśli masz takie fajne ledy to daj sobie spokuj ze świetlówkami ,bo tylko zchrzanisz piękny efekt


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobacze jak bedzie wszystko swiecic mysle kupic radiator na 200cm dlugi i z 30cm szeroki mysle ze wychlodzi tyle diod nie to dodam aktywne chclodzenie

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Szkoda ze nie bedzie mozliwosci sterowania widma.Te diody zapowiadaja sie bardzo fajnie ale ja bym wolał dolozyc kilka bialych i niebieskich zeby miecmożliwosc dostosowania barwy pod własne upodobania.

Wiesz mysle nad tym i jak cos dodam pare diod bialych i niebieskich..

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie ile i jakich diod upchnąć do akwarium 100/50/50?

Zabieram sie do podkładania takiego sterowalnego cuda ale nie chce przekombinował z ilością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie podpowiecie ile i jakich diod upchnąć do akwarium 100/50/50?

Zabieram sie do podkładania takiego sterowalnego cuda ale nie chce przekombinował z ilością.

pytanie co masz w tych 100x50x50 i czego oczekujesz ...

poza tym nie ma gotowego przepisu że dokładnie tyle i tylko takie diody są dobre

od siebie dodam (po raz kolejny) że czasem do większego zbiornika taniej wychodzi kupić chinkę , opłaca się zrobić lampę koło 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisali, ze ciągną sps-owe baniaki.

Mam w planach zmajstrowac lampę pod baniak mieszany i chciałem prosić o pomoc osoby które eksperymenty maja za sobą.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalhn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie ile i jakich diod upchnąć do akwarium 100/50/50?

Zabieram sie do podkładania takiego sterowalnego cuda ale nie chce przekombinował z ilością.

jak najmniej ,jeśli chodzi o ilość

2x50w białe 2x30w blu myśle że to nawet za dużo

Ok zobacze jak bedzie wszystko swiecic mysle kupic radiator na 200cm dlugi i z 30cm szeroki mysle ze wychlodzi tyle diod nie to dodam aktywne chclodzenie

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Wiesz mysle nad tym i jak cos dodam pare diod bialych i niebieskich..

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

lepiej jest dać wiatraczki ,bo jeśli temp na radiatorze przy diodzie przekroczy 50 c (a napewno przekroczy,przetestowane) to bardzi skrócisz zywotność tych fajnych drogich ledów :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu bo właśnie buduje taką lampę .Ile powinna wynosić odległość lampy od lustra wody?25 cm będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu bo właśnie buduje taką lampę .Ile powinna wynosić odległość lampy od lustra wody?25 cm będzie dobrze?

noo też tak mam


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten zasilacz/driver (w jednym) - daje 1500mA

ta pierwsza dioda ma prąd 1000mA

a te RGB

  • Zasilanie DC/jasność/dł. fali świetlnej:
  • R: 6-8V/120-150Lm/620-625nm
  • G: 9-12V/200-300Lm/515-520nm
  • B: 9-12V/70-100Lm/455-460
  • Prąd zasilania: 320-350mAh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten zasilacz/driver (w jednym) - daje 1500mA

ta pierwsza dioda ma prąd 1000mA

a te RGB

  • Zasilanie DC/jasność/dł. fali świetlnej:
  • R: 6-8V/120-150Lm/620-625nm
  • G: 9-12V/200-300Lm/515-520nm
  • B: 9-12V/70-100Lm/455-460
  • Prąd zasilania: 320-350mAh

Te info mam.

@waldi ja te Chipledy i zasilacz juz mam i myślałem dołożyć nad akwa bo po ostatnich akcjach mam Malo swiatla teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.