Skocz do zawartości
Jimbim

Czerwony długi robak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilkunastu dni w moim akwarium na skale pojawiły się dwa dziwne czerwone żyjątka. Dopiero dziś znalazłem czas aby przejrzeć reeflex.net ale nic nie mogę do nich dopasować. To coś ma ok 1-2cm długości, jest grubości cieniutkiej nitki, jest żywo czerwone i co kilka godzin zmienia położenie na skale czyli na pewno żyje. Czy to jakiś wieloszczet ???. Poniżej foto zrobione przed chwilą jakość nie oszałamia ale nie mam czym zrobić lepszego.

post-18338-0-16380800-1397580337_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słabe zdjęcie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatunków wieloszczetów jest masa. Zwylke chowają się w skale i wyłażą. Może to osiasły spaghetti worm z tylko jednym czułkiem? to coś reaguje na dotyk? widać jakiś przód ? tył?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wyławiaj go za wczasu ja kiedyś w małym nano reefie uchowałem dwa okazy po 15cm każdy :) nic groźnego nie robiły oprócz przestawiania mi mniejszych skałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietruszka - czy nie jest szkodliwy i jak duże rosną na razie nie przeszkadzają bo są maleńkie ale potem ???

TMK - ten się nie chowa wcale co jakiś czas widzę, że zmienia się jego położenie i jest tak cieniutki że widać tylko czerwoną żyłkę żadnego przodu czy tyłu nie da się wyszczególnić, a jeszcze nie dotykałem go aby sprawdzić czy coś się z nim stanie.

laskamen - on ma średnicę włosa także nic mi nie poprzesuwa

tomcio - raczej nie podobny może troszkę do tego zdjęcia na białym kamieniu ale moje to pojedyncza nitka nie posiada tego zgrubienia na środku

Ok skoro nie da się nic więcej o tym powiedzieć i nikt nic podobnego nie ma to niech sobie żyją zobaczymy co będzie z nimi za jakiś czas jak mi się uda wstawię lepszą fotkę.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.