Skocz do zawartości
t2mek2

(200L)- Low Tech. Mix Korali na kranówce

Rekomendowane odpowiedzi

Wystartowałem na 20 -25 kg zywej skały. Skała do ostatniego momentu siedziała w akwa z cyrkulacja i odpieniaczem, Do tego jakies 12kg piachu z tego samego zbiornika(zbiornik 2 lata). 50litrów wody z działajacego akwarium reszta wody to solanka rurovit na IO. Profilaktycznie bakterie, wegiel i absorbenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiorniczek :) Jakby ci zabrakło glonów dla dolabelli to możesz jej podawać nori.


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upik

Doszła półka skalna na tylną szybę

792851_DSC_0598.JPG

A reszta ma się tak :)

792849_DSC_0594.JPG

792850_DSC_0595.JPG

792854_DSC_0602.JPG

792855_DSC_0603.JPG

792856_DSC_0608.JPG

792853_DSC_0600.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że zmiana na wielki + :) . Napisz coś więcej o szorstniku , bo też się do niego przymierzam . Dokarmiasz , jak z miejscem , czy potrzebuje dużo piasku ? Pozdrawiam :D


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku potrzeba troche wiecej żeby przysypać kokon, mój miał duzy kokon ale były tez z mniejszymi w sklepie, jak masz kawałek miejsca gdzie bedzie w bezpiecznej odległosci od innych korali to kupuj bo bardzo fajny zwierz :) Dokarmiam czasami małym kawałkiem stynki/krewetki a tak to przy karmieniu ryb i korali wyłapuje sam mrożonki, extra to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) planuje go w pico rafce , wiec czy mógłbyś napisać jak wiele miejsca mu potrzeba i jak jest ze światłem? :)

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwa ja tu żółtka widzieć muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, gratuluję :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Baniaku bez wiekszych zmian, wszystko ładnie rośnie, tylko fioletowe Euphyllie mało się pompują, dziwne bo zielona za to bardzo. Podejrzewam że już woda się troche wyjałowiła.

Odpieniacz chodzi troche częściej bo z 3-4 x w tygodniu po 3-4godzinki. :)

Planuje zrobić też pierwszą od startu baniaka podnianę wody :) ale skromnie 10l na soli IO

Chciałem kupić bogatszą sól na podniany ale czytając dziesiatki tematów już zgłupiałem i nie wiem jaką wybrać, to samo z preparatami bo moje Grotecha sie skończyły został mi tylko C

Wstępnie wybrałem produkty z AquaForest tylko tez sporo tego mają i nie wiem które brać. Chodzi mi o cos dobrego pod wzgledem jakosc/cena no i fajnie jakby na długo starczało. :) gdyby ktoś miał pomysł to pisać.

Od jakiegos miesiąca leje do akwarium kranówke. Stwierdziłem ze moja ponad dwuletnia osmoza juz sie do niczego nie nadaje wiec po co sie tym babrac. W akwarium 0 jakiejkolwiek reakcji także Łódźka kranówka jest ok :)

Parametry OK hehehe widze po Xeni :) :)

Pare fot.post-14639-0-66444700-1410730525_thumb.jpg post-14639-0-74589000-1410730540_thumb.jpg

Co do oświetlenia chciałbym cos dodać bo w planach ogólnie wiecej korali. Mam niby 4x39w na 200l i w tym uzywane switetlowki 2xSylwania Coralstar 1xBlau marine blue 1xColor Living Marine BLue.

Teraz sie zastanawiam czy dodac jeszcze 2xT5

czy LEDY i wpadły mi w oko takie CZy to jest warte swojej ceny ? Musze miec cos takiego na max 60cm inaczej nie zamontuje przez odpieniacz. http://allegro.pl/panel-oswietlenie-led-13x-dioda-cree-50cm-akwarium-i4608243255.html

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, faktycznie nie widać różnicy między RO a Kranovitem... gdybyś miał porządne RO/DI to jednak łatwiej byś glony opanował. Olej światło... zrób filtr.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem dla mnie światło to podstawa :) Glony zielone mam w 2-3 miejscach, i mysle ze nawet przy RO-DI by były - jak mają wylezc to wyleza, pełno ludzi ma RO-DI i gloniska rosną...:( skała pociemniała ale białej sie nie spodziwałem, zawsze cos skale oblezie a szyb specjalnie nie skrobie jakos mi to nie przeszkadza a i sworki mają co jesc, lęgną się kiełże i inna drobnica- dla mnie bajka ( w planach MANDARYN ):) minusem jest to że na fotkach źle wychodzi akwarium ale w rzeczywistosci jest dla mnie wypas :)

Wazne dla mnie pytanie czy ten paned jest wart swojej Ceny ?? http://allegro.pl/panel-oswietlenie-led-13x-dioda-cree-50cm-akwarium-i4608243255.html

Chyba mysze w jakims dziale napisac albo osobny temat zalozyc bo sie tu nie dowiem. Jak na tyle diód CREE cena jest ok ?

Napisałem do tej firmy czy by nie zrobili na 60cm ze sciemnianiem ale podobno ściemniane robi sie dopiero od 18 diód a tyle nie zmiesci sie na radiatorze 60cm. tzn się nie schłodzi. dlatego może na podwójnym radiatorze 50cm dałoby rade...

Oryginalne nano LEDY innych firm sa dla mnie za drogie a znowu chinczyki po 120W to za duzo W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do miękasów to za dużo ze światłem nie musisz kombinować ewentualnie wymienić świetlówki na nowe. Co do Cree w wersji garażowej to kto co lubi. Jeżeli wygląd tego Tobie nie przeszkadza - bierz!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu nie o miękasy chodzi :) :)

Myśle o czymś takim jak na rysunku poniżej bo chciałbym żeby ten panel był sterowany potencjometrem a nie wstadze 18 diód na 50 czy 60cm radiator... ;/ zobaczymy na ile wycena

Jeszcze pytanie jakie diody białe lepsze CREE czy EPILED ? jaka barwa 20 000k? czy mniej?

post-14639-0-43154600-1410889715_thumb.jpg

PS 500zł to dobra cena za takie coś ??

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia. Oba "typy" są często używane przez różnych producentów w ich produktach a nawet są łączone. Kwestia co chcesz osiągnąć?

Nigdy niczego takiego sam nie próbowałem robić ze względu na estetykę. Liczyło się wykonanie i wygląd a nie cena. Przy cenie 500zł można już szukać gotowego chińczyka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe diody to ma być bardzo jasne "krystaliczne" światło, żadnych odcieni żółci itp. Chińczyki za 600zł po 120W to jednak za duzo do mojego akwarium, pozatym chcialem dobrej jakości diody i nie wiem teraz na ile byście takie cos wycenili ? ogolnie nie ma opcji zebym dal na to swiatlo (jakiekolwiek dodatkowe) wiecej niz 550, wiec chyba nic odpowiedniego dla mnie nie znajde poza tym panelem.

Wyszłoby 20 diod cree po 3w =60w+ 156 T5 wychodzi 216 W na 200L w miarę idealne :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z białym nie szalej bo to dość jasne światło lepiej wymienić co 2-3 na inny "kolor". Co do soli to patrząc na te mimo wszystko glony nie szedł bym w nic innego poza RC no chyba, że chcesz AF Fish Only :)

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co przykleiłeś ta półkę skalna ?


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha na superglue i silikon :) tylko najpierw musiałem spuścić z 40l wody do baniaków itp. Pierwsza próba na samo superglue się nie powiodła. Półka odpadla na następny dzień. może przez szybe która się wygięła jak dolałem z powrotem te 40l.

Nastepnego dnia przykleiłem na silikon + superglue i trzyba sie do dzisiaj elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno stuknął roczek od zalania mojego 200L Low Tech, dlatego postanowiłem troche zaktualizować temat.

Akwarium prowadzone cały czas dość... luźno :)

Dolewam kranówkę, odpieniacz włączam tylko po większym karmieniu, ale to akurat musi się zmienić bo wczoraj doszło sporo zwierzaków z Erybki w tym Hepatus

Nastąpiła również zmiana w oświetleniu, jest teraz 6x39w t5 świetlówki Pacific Sun

3x crystal blue

1x pigment int

1x crystal uv

1x spectra plus

Uwydatniły się super kolory, ale nie moge ich dobrze uchwycić na zdjęciach...

Od miesiąca dozuję do akwarium... muszyniankę :) staram się rozlać 2 butelki na tydzień

Pozatym raz w tygodniu nakrętka Grotech C

Karmię mrożonkami, krewetkami, stynkami.

Wszystkie koralowce szybko rosną i bardzo się pompują.

Przeszedłem na sół Blue Tleasure, w planach jakaś bogatsza może z AF

Męczy mnie plaga Aiptasi, ogranicza rozrost niektórych zoanthusów - trzeba było działać jak były 4 sztuki teraz są ich setki.

Próbowałem wrzątkiem ale na miejscu jednej większej pojawiło się 10 małych... Dlatego dołączył mały brzydal, zobaczymy jak sobie z tym poradzi.

Do tego mam plagę Asterin - głównie siedzą na skałach i szybach ale na koralach też kilka widziałem,one akurat mi nie przeszkadzają. To był świetny pretekst do zakupu Hymenocera Harlequin :)

Obsada ryb na teraz:

-2x Amphiprion ocellaris

-3x Chromi Virdis

-Salarias fasciatus

-Hepatus

-Brzydal

-Pictichromis paccagnellae

-Chromis venderbilti

-Mandaryn wspaniały

kraby, krewetki, ślimaki

-C. elegans

-jakiś mały czerwony pustelnik

-Percnon gibbesi

-Hymenocera Harlequin

-Neopetrolisthes oshimai

-Lysmata amboinensis

-Babylonia

- dużo małych nassariusów - chyba się same rozmnażają

To chyba tyle na teraz, parę fotek:

post-14639-0-05257900-1429967107_thumb.jpg post-14639-0-48970300-1429967124_thumb.jpg post-14639-0-89996700-1429967137_thumb.jpg post-14639-0-08824600-1429967152_thumb.jpg post-14639-0-15190900-1429967158_thumb.jpg post-14639-0-27151200-1429967164_thumb.jpg post-14639-0-05094400-1429967175_thumb.jpg post-14639-0-90432600-1429967180_thumb.jpg post-14639-0-86904200-1429967189_thumb.jpg

Dzisiaj zrobiełm pierwsze testy Saliferta na Ca i Mg

Ca - 400

Mg -1380

Kh dawno nie badałem ale zawsze było koło 8

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle nie może przecież być za dobrze...

Hepatus pada nie wiem co mu jest, szlak mnie trafia. Dwa dni dziarsko pływał, jadł mrożonki spirulinę moczoną w czosnku, skubał glony...

Filmik z wczoraj.

Dzisiaj jest jeszcze gorzej, leży na boku oddycha ale w ogóle nie chce pływać...

Dodam że to już drugi taki maluch u mnie.Jakieś pół roku temu pierwszy padł na drugi dzień ale przyjechał dość "niemrawy"

Ten był okazem zdrowia, pierwszego dnia wycierał się na moich oczach o szkielet martwej Acropory i poranił sobię skórę. Wywaliłem ją i już się nie ranił.

Pienidło od czasu zakupów działa prawie non stop.

Ktoś ma jakiś pomysł jak mogę mu pomóc?

Reszcie ryb, krewetek i krabów nic nie dolega...

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty na Kranówie i Muszyniance

post-14639-0-56511700-1432140465_thumb.jpg ----> post-14639-0-14295800-1432140480_thumb.jpg

Dołączył piękny Quadri ale nie chce siedzieć tam gdzie ja bym chciał żeby siedział :) w każdym razie bardzo ożywia kolorystycznie akwarium, do tego Briareum bajka.

post-14639-0-51410800-1432140584_thumb.jpg post-14639-0-16455200-1432140815_thumb.jpg

post-14639-0-15242500-1432140846_thumb.jpg post-14639-0-19517400-1432140851_thumb.jpg post-14639-0-12073200-1432140856_thumb.jpg post-14639-0-92579700-1432140888_thumb.jpg

Poza zielonymi gloniskami na skale Plag 0 hmmm...

Chcę się zabawić w podbicie kh sodą oczyszczoną, zrobić to roztworem nasyconym po trochu na oko czy miałby ktoś sprawdzony przepis ?

Fotki robię sony z1 niby ma 20mpix aparat ale wychodzą strasznie blado...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwarium :thumbup: ,prawie tak ładne jak moje :)

też jadę na kranówie od dwóch lat i jak dotąd..odpukać..żadne plagi mnie nie dopadły

od wczoraj walczę z dużym quadri,który po roku zasiedzenia wlazł za skalę i tyle go widać

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakopalem ta skalke, rurka cala wystaje ale ostatnio częściej się chowa może cyrkulacja za mocna(wyczyścilem pompy). Mała za to opuściła kokon i uciekła w skaly.

Dzięki volf, można? Można ;) polej swoim mineralki odrazu zobaczysz różnice ;)

Powoli zmierzam w stronę fajniejszych Lps następnie może parę akropor dlatego zacząłem śledzić parametry, ale nuda w tym temacie ciągle tak samo dobre. (nie badań wszystkich)

Z ryb nic nie dokładam, zniechecilem się po ostatnim samobójstwie mandaryna...

Był już taki tłusty. Po rozmowie z TomMen sądzę że to sprawka Percnona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.