Skocz do zawartości
Jesion273

jak bezpiecznie zbić zasolenie

Rekomendowane odpowiedzi

mam kłopot mój stary spławik mnie oszukiwał i to o spore wartosci pokazywał 1.025

zauważyłem ze cos zaczynaja mi koraliki marnieć i z ciekawosci zmieżyłem zasolenie ze sklepu zszokowało mnie uzyskane zasolenie 1.016 no i masz kupiłem nowy skalibrowany spławik i wynik 1,034

teraz jak to bezpiecznie ustabilizowac jak podmieniac wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Wylać trochę wody z akwarium u ubytek uzupełnić RODI. Zrobić tak kilka razy ale im mniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób podmiany z niższym zasoleniem do momentu aż się wyrówna. Na początku doraźnie możesz po prostu odlać niewielką ilość z akwarium, a dolewka uzupełni. Tylko bardzo gwałtownie nie zmieniaj tego zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy nie bedzie problemu z innymi parametrami jesli bede dolewał czyste RODI

czy rozłożyć to na kilka dni

Edytowane przez Jesion273 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeśli będziesz to robił stopniowo i mieszał to nie powinno. Możesz też jak radzi kolega stosować solankę o niższym stężeniu ale efekt i tak będzie podobny. Równie dobrze możesz odlać trochę wody ze zbiornika i rozcieńczyć RODi poza baniakiem do bardzo niskiego zasolenia i wlać ponownie. Potem nie zapomnij zrobić standardowej podmiany - wtedy tym uzupełnisz ewentualne braki składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem. mierze wodę a tu 1,30 (długo by pisać dlaczego tak sie stało hehe) !!! (korale zaczęły bieleć i to po tym się połapałem). I był dylemat, pierdzielić się z mozolną i długą podmiana na mniej słoną....czy nie? Biorac pod uwage zły stan korali na moje 500 w obiegu wieczorkiem upuściłem 30l słonej z akw. i dolałem 30 samej RO i drugiego dnia zrobiłem tak samo. Zdrowie korali i wygląd poprawiło się natychmiast.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sutuacja reflaktrometr sie rozkalibrowal i zasolenie podskoczyło do 1.029 gdyby nie wygląd korali nadal byłbym przekonany że utrzymuję swoje 1.023. Balem się ale zaryzykowalem wymianka 2 razy po 20 litrow solanki na RO i cała sytuacja skonczyla się pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja niestety tak miałem po kilku dniach nieobecności. Parowanie wysokie i ubyło 1/4 wody z akwarium. Za refraktormtr robiły pochowane polipy korali. Dolewałem na raty w ciągu kilku godzin RODI. Zasolenie sie wyrównało. Tylko, że miałem same miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy parametry w normie zasolenie zbite na 1.026 zaczyna sie poprawa miekasy sie podnosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Obserwuj korale. One dość szybko reagują na zmiany zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.