Skocz do zawartości
krak33

Dascyllus aruanus ikra

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co tydzień wczoraj moje garbiki złożyły ikrę,praktycznie co siedem dni przystępują do tarła grupowego.Moja gromadka składa się z jednego samca i piątki samic.

A oto i samiec na posterunku.

58361462901961740765.jpg

Edytowane przez krak33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładny widok, myślałem że szyba brudna :) A udało ci się coś odchować, lub doczekać się wylęgu ikry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w akwarium są same dascyllusy,sześc sztuk rocznych ryb.Sprawują się świetnie,bezproblemowa ryba.Akwarium zakładałem z myślą o nich.

Co do odchowu to jest problem z pokarmem,larwy są mikroskopijne i Brachionus plicatilis jest za duży.Musze poszukać czegoś innego myślę że Rotundiformis Brachionus byłby najlepszy ...

Larwy u mnie wylęgają się na trzeci dzień w temperaturze 23'C i kilka minut po zgaszeniu światła można je odławiać pod powierzchnią wody. Niestety jak na razie nie udało mi się odchować małych,drugiego dnia zaczynają padać z braku papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może podawać jakiś suchy pokarm rozdrobniony na proszek może im się zmieści do pyszczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans na suchym , musi byc zywy pokarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans na suchym , musi byc zywy pokarm

Witam. Próbowałeś z larwami solowca ( artemia) ? Kupujesz w sklepie akwa... Jajeczka , słoik, solanka , napowietrzacz i po 24h masz larwy do ściągnięcia . Spróbować nie zaszkodzi jeśli wielkością bedą odpowiadać napewno wychowałasz na nich narybek.

http://www.glopex.com.pl/jaja-solowca,p,1,7,33,pr

To jest naprawdę żywy pył.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Możesz wkleić fotkę całego akwarium . Fajny pomysł z akwarium jednogatunkowym :),powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !

Też mam stadko 8 szt, bardzo fajne ryby, niestety takich wyników jeszcze się nie doczekałem / zauważyłem.

Polecam te garbiki ale z obserwacji i dyskusji - musi być ich stadko inaczej terytorializm mocno daje górę.

Jak rozróżniasz płeć ryb ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larwy solowca odpadają,rybki są naprawdę mikroskopijne i taki pokarm to będą mogły przyjmować /przynajmniej tak myślę/ dopiero po ostatniej metamorfozie gdzieś koło 20 tego dnia. Żeby je utrzymać potrzeba fito plus szczepy wrotek typu s i muszą stać w pokarmie.

Kupując ryby nie jesteśmy w stanie określić płeć,nie ma różnic miedzy samcem a samicą.... Za to w akwarium u dorosłych ryb po zachowaniu w stadzie szybko wyłapiemy co jest co.Samiec zaleca się do samic pływaniem góra ,dół, podskokami i nieco jaśnieje przy tym.

Poza tym myślę że ryby zmieniają płeć i jak kupimy dwie młode to jak dorosną zawsze będziemy mieli parę,a w stadzie one to same uregulują / zależy od liczby w stadzie ryb i wielkości akwarium / ale to tylko moje obserwacje ...

Edytowane przez krak33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak one sprawują się w akwarium ogólnym? Bardzo mi się podobają i chciałbym kupić 2 sztuki, ale boję się że będą gonić błazenki i inne drobne rybki. Czy one są agresywne wyłącznie wobec siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 19:18, rafik73 napisał:

Witam. Próbowałeś z larwami solowca ( artemia) ? Kupujesz w sklepie akwa... Jajeczka , słoik, solanka , napowietrzacz i po 24h masz larwy do ściągnięcia . Spróbować nie zaszkodzi jeśli wielkością bedą odpowiadać napewno wychowałasz na nich narybek.

http://www.glopex.com.pl/jaja-solowca,p,1,7,33,pr

To jest naprawdę żywy pył.

larwy solowca po wylegu mają  400 – 475 µm 
larwy wrotki Brachionus plicatilis  220-350 µm 

larwy wrotki Brachionis rotundiform  150-200 µm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.