Skocz do zawartości
adiad1

koralowce pozamykane Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie wiem co się dzieje ale od paru dni koralowce pozamykane mam

do wody dodaje tylko Special Blend

akwa to 112L + sump 80L

w jednej komorze posiadam watę tylko

Zasolenie 1.025

KH 9.6

No3 0.02

odpieniacz tunze 9002

+ drugi odpieniacz SK-300

Oświetlenie 4x24w


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz obsadę , jakie korale , czy cos gmyrales ostatnio przy zbiorniku ? Zrób komplet testów .

mam 15 kilo skały żywej

2x błazenki

1 krewetka szkarłatna

1 x jezusek

i strasznie sporo glonów mam plus cyjano od 3 dni atakuje mi ręce troszkę opadają

acef86e734eaec35m.jpg

8b1471dfff20456cm.jpg

Edytowane przez adiad1 (wyświetl historię edycji)

dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wymieniłeś żółtka i hepatusa...?? masz przerybione akwarium już kiedyś Ci ludzie radzili to chcesz być mądrzejszy od wszystkich i teraz masz tego efekty, tyle ryb i w dodatku takich w 112l żal na to patrzeć


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wymieniłeś żółtka i hepatusa...?? masz przerybione akwarium już kiedyś Ci ludzie radzili to chcesz być mądrzejszy od wszystkich i teraz masz tego efekty, tyle ryb i w dodatku takich w 112l żal na to patrzeć

przerybione 4 ryby i krewetka ? a hepatusa już nie mam od dawna


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł czy oddałeś? przecież od początku jak pamiętam to pisałeś że masz problemy z akwa jeszcze miałeś wszystkie ryby co na fotkach wtedy...ogolnie z fotek akwa wygląda na rozjechane chemicznie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jezusek?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł czy oddałeś? przecież od początku jak pamiętam to pisałeś że masz problemy z akwa jeszcze miałeś wszystkie ryby co na fotkach wtedy...ogolnie z fotek akwa wygląda na rozjechane chemicznie

po oddawałem nie wiem co robić już czy może być to wina soli czy może zrobić reset i od nowa na innej soli nie ukrywam sól mam z aqario


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to kup dobre testy i zmierz paramery kh no3 po4 ca mg wtedy bedzie wiadomo co i jak...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to kup dobre testy i zmierz paramery kh no3 po4 ca mg wtedy bedzie wiadomo co i jak...

KH 9.6

No3 0.002

Jutro podaje z wodą do akwa światu napisze dokładnie co mam


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci ..Jakich testów używasz ?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oddawałem nie wiem co robić już czy może być to wina soli czy może zrobić reset i od nowa na innej soli nie ukrywam sól mam z aqario

Witam . Miałem ten sam problem do niedawna . Udało mi sie pozbyć 80% tego bałaganu przez:

1. Zmiana cyrkulacji - przez skierowanie strumienia bardziej na skały.

2. Zbadanie parametrów wody i polepszenie jej wartości tzn. Wapno, fosfor. Itd......

3. Bakterie które leję do wody to biodigest 1 kapsułka na tydzień. Dolewałem też przez 2 tygodnie amoniaku remover i mikrobe nite out II. Przez miesiąc.

4. Dla korali dodaje red sea reef foudation ABC+ Według tabelki na opakowaniu.

5. I dopiero jak sie uspokoiło z tymi glonmi zacząłem podawać troszkę pokarmów w płynie dla korali. Ale ostrożnie bo to też pokarm dla glonów.

Dodam tylko , że fosforu był nie wykrywalną przez Salifeta.

A-ha odkąd zacząłem walkę z głowami stosuje sól za aquario tę lepsiejszą dla SPS.

Warto mieć w akwarium ekipę sprzątającą ślimaki nie tylko na skaly ale i w żwirku. Jakąś babkę przewracającą żwirek popytaj w sklepach to ci doradzą , że w akawarium nie tylko te piękne mają pływać ale i te pożyteczne.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem ten sam problem do niedawna . Udało mi sie pozbyć 80% tego bałaganu przez:

1. Zmiana cyrkulacji - przez skierowanie strumienia bardziej na skały.

2. Zbadanie parametrów wody i polepszenie jej wartości tzn. Wapno, fosfor. Itd......

3. Bakterie które leję do wody to biodigest 1 kapsułka na tydzień. Dolewałem też przez 2 tygodnie amoniaku remover i mikrobe nite out II. Przez miesiąc.

4. Dla korali dodaje red sea reef foudation ABC+ Według tabelki na opakowaniu.

5. I dopiero jak sie uspokoiło z tymi glonmi zacząłem podawać troszkę pokarmów w płynie dla korali. Ale ostrożnie bo to też pokarm dla glonów.

Dodam tylko , że fosforu był nie wykrywalną przez Salifeta.

A-ha odkąd zacząłem walkę z głowami stosuje sól za aquario tę lepsiejszą dla SPS.

Warto mieć w akwarium ekipę sprzątającą ślimaki nie tylko na skaly ale i w żwirku. Jakąś babkę przewracającą żwirek popytaj w sklepach to ci doradzą , że w akawarium nie tylko te piękne mają pływać ale i te pożyteczne.

Testy posiadam z saliferta obadam co jutro powiedz mi w akwa swiecie w najgorszym wydaniu reset ale to odrazu dam 200L akwa takie posiadam więc będzie większe najwyżej :( i mam ciąglę wodę leko mętną raz miałem kryształ tylko a odpieniacz tunze 9002 po wylaniu kupka i dopaleniu na maxa go kubek robi się pełny w ciągu 2 godzin i niema w nim syfu

Edytowane przez adiad1 (wyświetl historię edycji)

dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy posiadam z saliferta obadam co jutro powiedz mi w akwa swiecie w najgorszym wydaniu reset ale to odrazu dam 200L akwa takie posiadam więc będzie większe najwyżej :( i mam ciąglę wodę leko mętną raz miałem kryształ tylko a odpieniacz tunze 9002 po wylaniu kupka i dopaleniu na maxa go kubek robi się pełny w ciągu 2 godzin i niema w nim syfu

Skoro odpieniacz nabiera ci czystą wodę to moim zdaniem jest źle wyregulowany.

Mętna woda to zachwiana równowaga biologiczna.

Może leczyłeś coś ostatnio? Przekarmiłeś ?

Jaką masz pewność , że po restarcie za 2-3 miesiące nie powtórzy ci się taka sytuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpieniacz nabiera ci czystą wodę to moim zdaniem jest źle wyregulowany.

Mętna woda to zachwiana równowaga biologiczna.

Może leczyłeś coś ostatnio? Przekarmiłeś ?

Jaką masz pewność , że po restarcie za 2-3 miesiące nie powtórzy ci się taka sytuacja?

właśnie nic nie leczyłem jedzenie dostają 2 razy dziennie rano i wieczorem . a co myślicie o tym żeby skały po kolei wyciągać i wyczyścić w RO z tych glonów może głupie pytanie ale po prostu nie wiem co robić powoli .


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie panikować - bo pogorszysz.

Potwierdź jutro testy , nie pakuj łap ,nie kupuj ryb i koralowców.

I idź spać :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy karmieniu 2 razy dziennie i takim cyjano i źle pracującym odpieniaczu... nie ma bata, żeby tam było NO3 - 0,02 - na bank źle zrobiłeś testy.

jak kolega wyżej napisał... nie panikuj i zostaw baniak w spokoju...

patrząc po skałach to akwarium może ma z miesiąc - a tam w cholerę życia...

0. WYREGULUJ ODPIENIACZ - jeśli się nie da WYMIEŃ NA NOWY!

1. weź odmulacz (słomka do drinków też może być :) ) i odessij cyjano tyle ile się da

2. odessaną wodę przelej przez watę kilka razy i wlej z powrotem do baniaka

3. nie rób podmian przez min 2 tyg - codziennie odsysając cyjano (no może być co drugi dzień)

3. przykręć trochę (20-30%) białe światło - daj więcej niebieskiego (nacieszysz oczy kolorami)

4. Ogranicz karmienie do 1 raz dziennie (połowę tego co dajesz przy pierwszym karmieniu!!!)

5. Dodawaj co 2-3 dni pół ampułki bakterii biodigest

6. Pod żadnym pozorem nie lej do baniaka niczego (amino, żarcie, w płynie) - ewentualnie pół kropli witamin...choć też bym się zastanowił.

7. NIE DOKUPUJ ŻADNEGO ŻYCIA!

8. Jeśli po dwóch tygodniach takich zabiegów sytuacja będzie się powtarzać - to użyj chemiclean. - ale tu ostrożnie, bo akwarium masz w fazie dojrzewania i możesz jeszcze bardziej zakłócić cały proces.

Nie panikuj, nie rób żadnego restartu - tym zestresujesz jeszcze mocniej ryby i korale - i wcale to niczemu nie pomoże, a jeszcze pogorszy całą sytuację i będzie jeszcze gorzej...

Miałem większe bagno... i wychodzę z tego powoli - trwa to już ponad miesiąc, ale widać progres. Więc głowa do góry i bierz się do roboty.... :)

podstawa to dobry odpieniacz i ... cierpliwość

choć w sumie... zawsze możesz zrobić to co uważasz...

pozdrawiam

Darek


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duza cyrkulacja, mocny odpieniacz, czeste podmiany i dobre niebieskie swiatlo i z testow potrzebujesz tylko kh aby sprawdzac czy cos sie nie dzieje np korale rosna w zawrotnym tempie. jak rosna kontrolujesz jeszcze ca i mg baling reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w Nie panikuj to młode akwarium jeszcze nie dojrzało , za szybko chciałeś wszystko mieć. U nie po 1,5 roku mogę powiedzieć że dojrzało i zwiększyłęm zarybienie. Chłopaki dobrze ci radzą , systematyczne , nie za częste / podmiany, odpieniacz, Kh przedewszystkim , od czasu do czasu No2 i No3, Fosforany, Ca i Mg raz na jakiś czas. I spokojnie, sama biologia musi załapać. Dino masz straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adiad potrzeba więcej informacji o zbiorniku, z tego co napisales niewiele wynika. NO3 nie będzie Ci wykazywać w zbiorniku bo konsumuja je glony, ewidentnie masz jakieś źródło azotanow a i może fosforanow. Może za dużo karmisz a może skała oddaje, a może inny powód.. trudno zgadnac przy niepełnych informacjach. Jak będziesz rozmawiał z chłopakami w Akwa Świecie to słuchaj ich uważnie i najważniejsze zastosuj rady w praktyce.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za tak super opis będe się tego trzymał na pewno z góry jeszcze raz dziękuje za pomoc


dowolny rozmiar obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.