Skocz do zawartości
lukas

hydrometr

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie ktory waszym zdaniem hydrometr jest lepszy splawikowy czy uchylny?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uchylny. Jeden szklany spławikowy już zbiłem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz uchylny. Przy moich podmiankach rzedu 5l musze sie niezle nagimnastykowac, zeby osiagnac poziom solanki na ktorym zwykly moze sie wogole zanuzyc.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba jednak eda wieksze podmianki niz 5l ale tez ise zastanawiam wlasnie czy nie lepszy jest uchylny tylko ciekawe czy tam sol nie bedzie sie w nim zbierac-tak sobie wymyslilem :p


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 3 lata używam uchylny i nie ma żadnych problemów. Miałem możliwość sprawdzić go z refraktometrem i błąd pomiaru pomijalnie mały.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah to juz jakis konkret na plus, a jakiwj masz firmy?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah , to chyba trafił ci się wyjątkowy egzemlarz.

Wszystkie , które do tej pory porównywałem spławilowe i wychyłowe z refrektametrem miały spory odchył.

Jeden wychyłowy już nie pqamiętam jakiej firmy pokazywał 1.024 a na refrektametrze było 1.032 !!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hydrometr "Aquarium System" skala w ppt i spacific gravity. Uzyskany przy testowaniu na refraktometrze pomiar 1,0288, a mój uchylny pokazał 1,0280. Sprawdziłem też swój zwykły mały spławikowy firmy SERA (drugi, po zbiciu pierwszego) i pokazał 1,026 gęstości, co w przeliczeniu na ciężar właściwy odpowiada wartości ok. 1,029. W sumie spławikowy okazał się dokładniejszy, prawie bezbłędny, ale uważam, że i tak wygodniejszy jest ten uchylny z i tak małym błędem. Ważne, żeby sobie skalibrować (sprawdzić ewentualny błąd) na początku użytkowania i jeśli jest istotny pamiętać o nim i wprowadzać korektę. Refraktometr jest super. Dokładny, prosty i szybki pomiar, tyle, że za tą kasę można coś ciekawszego kupić :p


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam uchylny TM - porazka, pokazuje co chce, wrazliwy na babelki powietrza ktore sie przyklejaja do wskazowki, na glebokosc zanurzenia, na prad wody, za to salimetr AM ma powtarzalne wyniki, chociaz nie mam z czym go porownac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wedlug moich wiadomosci do pomiaru stezenia soli w wodzie powinno sie uzywac refraktometru lub duzego "firmowego" hydrometru splawikowego. Te plastikowe uchylne zabawki przewaznie pokazuja bledny odczyt, co nie znaczy, ze wszystkie. Mozna tez je bez problemu uzywac. Wystarczy ten odczyt porownac z odczytem na "splawiku" lub refraktometrze i zapamietac blad. Te plastikowe trzeba tez czesciej myc bo na wskazowce osadza sie kamien i pokazuje coraz mniej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.