Skocz do zawartości
Mat_Mat

[479] Nowy Projekt - Nowe Wyzwania by Mat_Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z ładniejszych ułożeń skały jakie widziałem,

proste konstrukcje, ale jaki potencjał dają, chłopie bajka

chyba Cie trochę podkopiuję przy następnym baniaku no i ta przestrzeń na piachu po ewentualne lps-y we frontowej części baniaka

super

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również ułożenie skały się podoba choć bym się zastanowił nad skałą która opiera sie o boki.


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mi się ten "dół" podoba. Elegancja Francja. Też bym tak chciał.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwałę i motywacje do dalszej pracy :)

Dziś, już troszkę bardziej spokojniejszy o moje rybki i inne życie, przywiozłem zamówione przeze mnie ryby po kwarantannie. Dla tego też w całym tym nieszczęściu z ukwiałem cieszę się, że zdarzyło się to w „porę” choć tak jak mówiłem, jestem dopiero o 50% więcej spokojniejszy o zbiornik :)

Sorki za jakość zdjęć ale wybitny w tym temacie nie jestem niestety :)

post-23544-0-71443300-1402690466_thumb.jpg

post-23544-0-64720500-1402690470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak wygląda na ładnie pomyślany i zrealizowany ale dwie rozgwiazdy w młodym baniaku to słaby pomysł IMHO. Szczególnie tej czerwono-różowej nie wróżę zbyt długiego życia. A co do ochrony pomp - może pomyśl nad taką siatką jak stosuje się pod trawniki czy jako osłonę młodych krzewów. W obi tot na mery można kupić w dziale ogrodniczym. Zielona siatka, oczko około 1cm - na jakimś stelażu oparte na pompie nie powinno mieć wpływu na wydajność pomp a ciekawskiego ukwiała może uratować.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

Mam pilne pytanie. Wyjąłem pompki cyrkulujące a zamiast nich jest Tunze Wavebox 6208. Pompki wyleciały dla tego że moje "szklanki" dawały wibracje nie do wytrzymania dla mnie i dla ryb. Walczyłem z tym ale udało mi się to wyeliminować tylko w nieznacznym stopniu. Rybki na pewno to źle znosiły bo widziałem że np idolek wysypał ospą i pływał w koło obijając się o szło akwa. Ten falownik powiem szczerze też wyleci najprawdopodobniej bo też wibruje i to dość dobrze słyszalnie. W sklepach do których dzwoniłem sprzedawcy twierdzili, że sam falownik wystarczy i tylko ten model bo inne, wyższe będą za mocne. Ruch wody daje ale mam obawy, że niestety jest on za mały....

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się podpatrzeć sytuacje z której mi się trochę chcę śmiać :) Mam ewidentnie nowy gatunek Mandaryna: Mandaryn Chilloutowy :smiling:

post-23544-0-45276400-1404761151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim :-)

Czas na małe odświeżenie tematu ;-). Zbiornik powoli zasilany w coraz to nowsze życie. Adaptacja tego zbiornika to korale miękkie oraz LPS'y i tylko w większości wyszukane i ładne dla tego też zbiornik zasiedlany jest stopniowo. Myślę, że jest już jakiś progres i można pokazać jak to wygląda. Co do rybek to obsada jest zamknięta. Nie jest planowane dopuszczanie niczego nowego :-)

post-23544-0-99047400-1419164797_thumb.jpg

post-23544-0-32829600-1419164804_thumb.jpg

post-23544-0-36225100-1419164843_thumb.jpg

post-23544-0-69323600-1419164844_thumb.jpg

post-23544-0-26779500-1419164846_thumb.jpg

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Tak przestrzennie :thumbup:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jak tam zbiorniczek ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś udało mi się podpatrzeć sytuacje z której mi się trochę chcę śmiać :) Mam ewidentnie nowy gatunek Mandaryna: Mandaryn Chilloutowy :smiling:

Na dole to rekin bambusowy?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare ladnych odmian zoaskow tam widze, fajnie :)

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.