Skocz do zawartości
pio7

Ubezpieczenie mieszkania i piwnicy od włamania

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest fachowiec z branży ubezpieczeń i będzie mógł doradzić.

Chcę ubezpieczyć mieszkanie od pożaru oraz zalania - głównie myślę o wodzie z akwarium.

Ewentualnie oc od skutków w/w lub innych spowodowanych przeze mnie szkód.

Druga sprawa to ubezpieczenie od włamania do mieszkania i piwnicy.

Patrzyłem na różne oferty i wymagania i wszystko wszędzie podobnie, różnice standardowo w owu.

Dla przykładu moja piwnica jest zwykła, wejście do piwnic z 4 klatek schodowych przez drzwi pełne z kłódą, drzwi od boxu są zwykłe, ażurowe jak w PRL z zawiasami zewnętrznymi i kłódką (ale poobijam je blachą i dam zawiasy wewnętrzne plus dwie kłódki gerdy) - w wielu owu jest wymóg że maja być pełne, w niektórych że dodatkowo z atestami a w jeszcze innych że z 2 zamkami z atestami/certyfikatem.

Zależy mi głównie na tych ubezpieczeniach, reszta ma mniejsze znaczenie

Jak to sie ma do wymogów i najważniejsze kogo wybrać i jakie brać opcje?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ubezpieczenie na akwarium :) jak dobrze pamietam to WARTA wprowadzila taka oferte MIESZKANIE KOMFORT czy cos takiego tez ubezpieczam teraz wiec w temacie troche jestem :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale akwarium to tylko element, w mojej ocenie ryzyko uszkodzenia znikome, natomiast ryzyko włamania do piwnicy to raczej jestem pewny że będzie a do mieszkania w wakacje też obstawiam że jak wrócę to nie zastanę jak zostawiłem :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest ubezpieczenie na szkło w domu wszelkiego rodzaju typu szyby w oknach w drzwiach, lustra,szklane stoły itp, również akwarium, ale bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby tez mozesz ubezpieczyc ale to juz kosztuje :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z warty, bo jest to jedna z chyba dwóch firm, która ma w OWU wpisane zapisy o akwarium. Skorzystałem dwa razy. Raz jak mi pękło szkło, raz jak sąsiadkę zalałem wodą RO przy uzupełnianiu dolewki. Mam ubezpieczone mieszkanie i OC.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interrisk ma akwarium, w przypadku robicia pokrycie szkód w oc i chyba samego szkła.

O ubezpieczaniu ryb i korali nie słyszałam, ale technicznie sobie nie wyobrażam. Wwycena zwierzat -trudna, szacowanie niezawodności pomp i innych urzadzeń problematyczne. Jak spadnie bomba to chyba terroryzm więc i tak ubezpieczenia nie będzie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkanie i baniak ubezpieczone w TUW. Ceny dobre i 3k wypłacą nawet jak sie wnerwię i baniak młotkiem rozwalę. Sąsiadce remont po zalaniu do 150k zrobią, moje podłogi, meble i dywany po zalaniu też będą "zwrócone". Baniakowe życie niestety nie jest ubezpieczone :(.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firm ubezpieczeniowych i spytaj o ofertę, oferta będzie najlepszym doradcą :yes

Wybierz pzu ja tam ubezpieczam się od wszystkiego ale jestem tu 5 lat szanują mnie najbardziej ale korzystam z pełnego pakietu i jest elegancko.

James bond wpadnie na chatę kupisz browca lub zrobisz kawkę i ci wszystko wyceni tak byście się dogadali bedzie elegancko tip top uwierz mi ale musisz być elastyczny a nie jak plaskie drewno.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do mnie na priv to ci posprawdzam co i jak


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paragraf 4 punkt 1 pod[punkt 8:

urz¹dzenia warsztatów cha³upniczych;

a tak¿e zwierzêta domowe, takie jak: psy, koty, ptaki, ryby w akwa-

riach, nie trzymane w celach hodowlanych.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co mają OC na wypadek zalania mieszkania, swojego i sąsiadów. Jakie stawki płacicie bądź, doplacacie.

Za obecną polisę w PZU na 2 mieszkania wychodzi trochę ponad 200zl ale Jeśli chodzi o zalanie to obejmuje to tylko rozszczelnienie wężyków i nakrętek od urządzeń domowych (czyt. Pralka, zmywarka) chcę rozszerzyć to o akwarium i zastanawiam się nad tym ile Wy płacicie. Ewentualnie niezależne ubezpieczenie jeśli pzu nie będzie chciało.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.