Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie znow spelniam swoje marzenie ruszam z soniczka okolo 100l ale przede wszystkim mam pytanie czy taka lampa wystarczy?? http://www.aquario.pl/lampy-led/1963-zetlight-aqua-2431-28w.html

czy moze bede musial doswietlac jeszcze czyms? wczesniej mialem przy 200l HQI 150w ale nei oszukujmy sie rachunek za prad tez mialem wysoki .A tu wize 28 w cos pieknego ale czy wystarczy

2 pytanko czy ma moze ktos jakis projekt akwa okolo 100l z sumpem jak ze splywem kompletnie nic niewiem wczesniej mialem panel z tylu ale nie bylem z tego zadowolony pozdrawiam i dzieki za odp

Edytowane przez tomek2121 (wyświetl historię edycji)

  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta lampa będzie za słaba na 100l. Komin ze spływem do sump'a działa na tej samej zasadzie czy to 100l czy 500l, na forum jest o tym sporo tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze, to może lepiej popytaj się kolegów z forum, może któryś zrobi ci lepszą lampę w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam chcesz trzymać ale myślę, że da radę.

A tak w ogóle to jakiś czas temu zielony mintaj dał przepis krok po kroku jak zrobić lampę led na cree lekko za połowę tej kwoty. Sam używam lampy zrobionej własnymi rękami wg. przepisu mintaja. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to o wiele za mało nawet jak na korale miękkie. Przemyśl sprawę z lampką DIY jak koledzy radzą.

Prospero - jaki tam masz litraż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama lampa bez sterownika to ciut kicha ale już ze sterownikiem mamy pełną dowolność ustawienia mocy oświetlenia od 1 do 32 stopni. Baniaczek mam 96L.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama lampa bez sterownika to ciut kicha ale już ze sterownikiem mamy pełną dowolność ustawienia mocy oświetlenia od 1 do 32 stopni. Baniaczek mam 96L.

Ponoć zmieniłeś oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oświetlenie zmieniłem ponieważ pogłębiła mi się moja choroba morska i mam w planie większy zbiornik a że już teraz stałem się posiadaczem Mazarry to grzechem byłoby gdyby leżała i czekała w pudełku więc wisi a Zet leży i czeka na nowego właściciela bądź lepsze czasy.

LKPf.jpg

Dodaję fotkę dla porównania z przednimi.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.