Skocz do zawartości
Dariusz G.

Którą lampe wybrać ??? RAZOR vs Zetlight QMAVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze lampy do mojego planowanego akwarium morskiego 100X50x50

Bardzo jestem ciekawy waszych opinii.

Lampa LED RAZOR R420r 160W [16000K] - akwarium morskie

Lampa LED Zetlight QMAVEN ZT6600 200W [12000K] - akwarium morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tam Ci pomogą, podpowiedzą i nie zostawią "na lodzie" jak coś będzie nie tak. Nie wciskają też na siłę czegoś, żeby tylko sprzedać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej o akwarium jaka obsada, chcesz doświetlić boki czy wolisz ciemniejsze a jasny środek. Razor to dobra lampa i tyle ode mnie natomiast tematów o tej lampie masz mnóstwo więc się przyłóż i poczytaj.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Razor nie będzie za słaby ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nad 120 dł i ma sens (plus 2xT5), 100cm dł. doświetli bez problemu. Dużo zależy od wysokości podwieszenia lampy. Uważaj na siłę białego kanału przy aklimatyzacji korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Zetlight na żywo i kolorki daje piękne. Lineatus dosłownie świecił. Super lampa.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam lampę RAZOR nad zbiornikiem 80 x 60 x 60 i myślę, że większe akwarium będzie miało nie doświetlnone boki.

Pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Łukasz napisał.. jaka będzie obsada ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam lampę RAZOR nad zbiornikiem 80 x 60 x 60 i myślę, że większe akwarium będzie miało nie doświetlnone boki.

Pozdrawiam,

Kuba

Tylko który RAROR wisi nad twoim akwarium? Ja też świece razorami i bardzo sobie chwale.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko który RAROR wisi nad twoim akwarium? Ja też świece razorami i bardzo sobie chwale.

Witam

Ja mam lampę Lampa LED RAZOR R420r 160W [16000K] nie mam żadnych dodatkowych świetlówek i wszystko ładnie się rozwija

Pozdrawiam Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam razora 160w+ nano razora 60w w baniaku120X55x50 i jetem zadowolony nie zamieniłbym na inną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, żeby nie zaśmiecać bezsensownie forum.

Mam bardzo podobny problem. Chciałbym żeby tutaj się wypowiedzieli użytkownicy razora bądź zetlighta.

Spotkałem się z sytuacją, gdzie pod jednym ogromnym sumpem były podłączone 2 baniaki 600l. Jeden był oświetlany przez 2x razor a 2 przez świetlówki t5.

Niestety w baniaku oświetlanym LEDami pojawiły się w ogromnej ilości glony brązowe na dnie, a dokładniej "porosły" całe dno.

W baniaku oświetlanym t5 było czyściutko jak w laboratorium :)

Mam pewne podejrzenia, że było to spowodowane właśnie światłem LED.

Mieliście może podobny problem ?

Czy kolory uzyskiwane za pośrednictwem tylko lampy LED będą ok, czy trzeba by doświetlić jeszcze czymś ?

Podkreślę, że chciałbym mieć baniak 100x50x50, czyli 250 l.


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia co tam będziesz trzymać w baniaku. Sam od zawsze palę ledami no i przerabiałem ZetLigtha i w słodkim i w morskim i .... docelowo został Razor w słodkim i Mazarra w morskim i nie narzekam. W przypadku gdy na dnie zaczyna coś tam rosnąć to może warto rozważyć zmniejszenie intensywności świecenia lub też jak się da to wymienić soczewki na bardziej rozproszone bądź też nawet się ich pozbyć.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, żeby nie zaśmiecać bezsensownie forum.

Mam bardzo podobny problem. Chciałbym żeby tutaj się wypowiedzieli użytkownicy razora bądź zetlighta.

Spotkałem się z sytuacją, gdzie pod jednym ogromnym sumpem były podłączone 2 baniaki 600l. Jeden był oświetlany przez 2x razor a 2 przez świetlówki t5.

Niestety w baniaku oświetlanym LEDami pojawiły się w ogromnej ilości glony brązowe na dnie, a dokładniej "porosły" całe dno.

W baniaku oświetlanym t5 było czyściutko jak w laboratorium :)

Mam pewne podejrzenia, że było to spowodowane właśnie światłem LED.

Mieliście może podobny problem ?

Czy kolory uzyskiwane za pośrednictwem tylko lampy LED będą ok, czy trzeba by doświetlić jeszcze czymś ?

Podkreślę, że chciałbym mieć baniak 100x50x50, czyli 250 l.

Witam świecę Razorem blisko wda lata i nie mam problemu z glonami ani z wybarwianiem się korali

Wybarwianie się korali to nie tylko kwestia oświetlenia.....jest szereg innych czynników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.