Skocz do zawartości
Sienki

Akwarium dla Dendrochirus.. małej skrzydlicy..

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chłopaki (i dziewczyny), jako że bez akwa długo się nie da.. a w nowym mieszkaniu nie ma za wiele miejsca na baniak.. chodzi mi po głowie akwa z małą skrzydlicą..

Stąd pytanie jakie minima mieszkaniowe i na co zwrócić uwagę ? Wyjściowo w przeciwieństwie do poprzednich baniaków nie myślę o SPSach, może jakiś LPSik.. ale chyba głównie skupiłbym się na skrzydlicy..

Może ktoś ma coś podobnego i mnie zainspiruje ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie sztuki Dendrochirus brachypterus. Za dnia na ogół mało ruchliwe, jednak w nocy dosyć mobilne i patrolują akwarium. Tak więc też nie przesadzałbym z "małe akwarium".

U mnie obie wpuszczone na samym końcu pokojowo koegzystowały z resztą obsady która na dobrą sprawę mogła pójść na przystawkę od razu. Ryby te były traktowane jako wyposażenie akwarium i skrzydlice nie zwracały w ogóle na nie uwagi. Dopuszczenie czegoś nowego było niemożliwe, dwa razy próbowałem dodać doktorka i za każdym razem okazywało się iż któraś z gwiazd cierpi na dolegliwości wewnętrzne i doktorek się szybko kończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepher ja wiem jak to wyglada.. wymiar jaki mam max w podstawie do 60x55 wiec pod 200l max.. inna opcja to mała przebudowa nowego mieszkania :D i baniak dużo większy.. ale wtedy pewnie fishonly.. i to dopiero za rok dwa..

Jeśli skrzydlica, to miałaby być główną jeśli nie jedyna ryba w akwa :) Było kiedys takie fajne akwa w Bondzie :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry na niewielkie akwarium,może w sklepie kiedyś sobie coś takiego strzelę jeśli uda mi się przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiesz o co mi chodzi :) szukam tylko inspiracji..podpowiedzi.. bo nie chce mieć pustego akwa jak sklepowe.. a w drugą stronę nie mogę nawalić tam bóg wie czego...

Jak widzę nikt nie miał nigdy nic takiego..

jedyne ciekawe info to: http://www.reefkeeping.com/issues/2002-11/fm/feature/index.php

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiesz o co mi chodzi :) szukam tylko inspiracji..podpowiedzi.. bo nie chce mieć pustego akwa jak sklepowe.. a w drugą stronę nie mogę nawalić tam bóg wie czego...

Jak widzę nikt nie miał nigdy nic takiego..

jedyne ciekawe info to: http://www.reefkeepi...ature/index.php

ja pokibicuję...

myślałem o zrobieniu czegoś niewielkiego w naszej lecznicy raczej fish only...a z racji niemożności trzymania drapiezników w rafowym....myślałem o skrzydlicy lub najeżce....szczerze myśłałem o miękasach żey pracy za wiele nie było....jako dodatek

byłem kiedyś w oceanarium w Barcelonie i tam diodony były w akwariach w cześci dla dzieci....najezki mają takie oczy ...jak nie ryby


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki, a może coś takiego jak miał Kakadu, taka kosteczka z małą wyspą na środku.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.