Skocz do zawartości
pingwin

pingwin

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowy i mam pytanie moze mi ktos wytlumaczyc jak dziala przelew pudelkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pingwin, oszalałeś??, jest wpół do czwartej...rano Ci wszyscy wytłumaczą co to jest przelew spustowy,kominowy,kaskada, przelew "pudełkowy" to ja pierwsze słyszę, ale się może mało znam:)

P.S.Witamy na forum, mamy nadzieję, że znajdziesz tu wszystko czego szukasz...poza jednym - pąkali chwilowo nikt nie ma sprzedaż...a nawet jeśli coś rzucą na stan, to i tak jest długa kolejka oczekujących:yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pzelew pudelkowy to takie urzadzenie ktore zakladasz na brzeg akwa i dziala prawie jak komin:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy

Dobrze zamontowane dziala nie prawie, a jak komin. Zreszta zbieram sie z czyms takim do zamontowania u mnie za jakis czas, wiec jak ktos bedzie chcial cos wiedziec to mozna sie zglosic. Pozdrawiam,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik- niestety "prawie jak komin", bo w szczegolnosci nie jestes w stanie tak dokladnie jak w ukladzie z kominem kontrolowac poziomu wody w akwarium i komorze pompy w sumpie- niestety poziom w akwarium jest niestabilny. Wiem, bo mam aktualnie to rozwiazanie w 80l "w dojrzewaniu". Konstrukcja (sumpa i przelewu) jest podobna jak tu

http://www.melevsreef.com/sump.html

krotko mowiac przelew dziala na zasadzie naczyn polaczonych- osobiscie skleilem go z malych szybek, z kawalkiem grzebienia i rurka 'fi' 15 jako polaczeniem 'przodu' z tylem. W malym akwarium szkoda mi bylo miejsca, bo jednak jakikolwiek sensowny komin to minimum 10x10cm. W wiekszym zbiorniku nigdy nie zdecydowalbym sie na taki 'duperel' jak przelew- po prostu komin i juz.


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile się głupi człowiek może nauczyć przy takik expertach jak Wy:d...swoją drogą to nie wiedziałem, że to się nazywa "przelew pudełkowy":p


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki robiony przelew ale komin jest faktycznie lepszy. Jego podstawowa wada to lubi się zapowietrzać i trzeba mieć możliwość jego odpowietrzania i trzeba na to zwracać uwagę .Im więcej powietrza w przelewie tym wyższy poziom wody w akwa aż do przelania ,a mniej do sumpa schodzi choć nie jest to proces gwałtowny chyba ze zapowietrzysz całkiem. A i bedziesz miał problem z nalotem na powierzchni wody.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tirno

Co do doswiadczen - zobaczymy jak to u mnie wyjdzie w praniu. W Polsce dosc rzadko uzywa sie przelewow, ale np na reefcentral.com jest dosc duzo takich rozwiazan i jakos wiele osob nie narzeka. Cos wymysle u siebie zeby dzialalo.

@danek

Miedzy innymi o to mi chodzilo z prawidlowym zamontowaniem - bez odpowietrzenia balbym sie jednak tego uzywac. A co do filmu na powierzchni, czy to wlasnie cos w stylu wspominanego overflowa nie jest niego remedium?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to remedium napewno. Ja tego nie stosowałem mam pompę dmuchającą po powierzchni i ona sobie z tym radzi .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobry przelew (dobrze wykonany) niema prawa się zapowietrzać ( śmiało może działać bez pompki ) działa jak komin a jest zdecydowanie estetyczniejszy :p . Żeby nie wywoływać niepotrzebnej przepychanki, co jest lepsze to jest tylko moje zdanie :p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle wykonany przlew zapowietrza się w skunde i po sprawie. Nie ma przelewów w których nie może zbierać sie powietrze bo o takiej sytuacji mowa. Nawet orginalne przelewy przewidują możliwość odpowietrzenia.:p.A i nie dodałem ze mimo iż jeszce mam przelew ( już niedługo) wolę komin, ale to moje zdanie :p


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz .tirno myslisz ze fi 15 wystarczy .moze zamiast sklejac jakies pojemniki latwiej bylo by wykozystac przezroczyste rurki .taki pomysl moze niekonwencjonalny ale bedzie prosciej .co o tym myslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fi 15.. zalezy jak wielki masz przeplyw, czyli de facto jaki splyw i jak mocna pompe i tak srednica polaczenia 'przod-tyl' powinna byc jak najwieksza.

Przezroczyste rurki.. nie wiem jak bys je chcial wykorzystac- przypatrz sie zasadzie dzialania w powyzszym linku- mysle, ze wiele sie tu obejsc nie da:con


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na targowisko. Wlasnie jest do kupienia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie dlaczego niektorzy tak sie martwia o stateczniki do t5 sa drogie okolo 120 zl ja moje t5 odpalilem z elektroniki od pc .koszty 2razy 24 W 12 ZL .moze mi ktos powiedziec jak oczyscic martwa rafe z glonow i malzy chce ja wymieszac z zywa zeby obnizyc koszty nie wiem czy mozna ja wlozyc odrazu czy moze wymoczyc.i jak to jest ze swiatlem kiedy dojzewa woda a puzniej rafa ma byc swiatlo czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o martwej skale którą chcesz dołożyć do żywej , to ona nie ma żadnych glonów i małży do oczyszczenia . To taka szary kawał skały nic więcej.Oczyścić trzeba zywą skałe z krabów z martwych i gnijących gąbek korali itp.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlanie akwarium zaczniesz gdy wlozysz tam zywa skale.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pingwin-suchą skałę rafową warto wymoczyć w wodzie RO przez 2-3 dni najpierw, mocno, wielokrotnie płucząc, po tych kilku dniach sporo syfu już się wypłucze, wtedy możesz wymienić wodę i wsadzić na kolejny tydzień do czystej RO. Po tygodniu jak wypłuczesz to wysypie się jeszcze drobny pył, ale zobaczysz jak jeszcze zabrudzi na brązowo wodę. Warto jeszcze raz przepłukać i można wkładać do wody.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.