Skocz do zawartości
Piotrgpz

sps-y obumieraja od spodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawdz też czy przypadkiem nie przywlokłeś do akwarium wirków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos zlapalem (fotka) i na szybie takie male strzalki (jak grot strzaly)

Stront i jod REEF LIFE Aqua medica leje polowe dawki zalecanej przez instrukcje.

Testy nie czesciej niz po 2,3 podmiankach.

Ktoś wie co to jest bo jak na razie nie znalazłem jakiegoś odpowiednika? Chyba potrafi trochę otworzyć tułów i wtedy wygląda jak małża.

post-17224-0-46799400-1399195184_thumb.jpg

Edytowane przez Piotrgpz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczne od bogatrzej soli; reef cristals czy kent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos zlapalem (fotka) i na szybie takie male strzalki (jak grot strzaly)

Stront i jod REEF LIFE Aqua medica leje polowe dawki zalecanej przez instrukcje.

Testy nie czesciej niz po 2,3 podmiankach.

Ktoś wie co to jest bo jak na razie nie znalazłem jakiegoś odpowiednika? Chyba potrafi trochę otworzyć tułów i wtedy wygląda jak małża.

Jeśli jak strzałki to całkiemmożliwe że masz wirki, jeśli tak to mandaryn pomoże (wygłodniały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak strzałki to całkiemmożliwe że masz wirki, jeśli tak to mandaryn pomoże (wygłodniały)

mam parke pewnie dlatego tylko w sumpie widze te strzalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sol mozesz byc spokojny. Tez ja uzywam i nie zauwazylem zlych zmian.

Raczej wyprowadzilbym te parametry, zeby byly naprawde dobre. W tej chwili w jednym miejscu sa troche za wysokie, w innym za niskie. Do dobrych dla sps-ow jest im daleko.

Testy robilbym co tydzien przed podmiana i ich wyniki zapisywal w tabeli, zeby moc obserwowac, w ktora strone sie zmieniaja.

Czasami dodawanie pol dawki jakiegos plynu moze byc za duza iloscia. Tez sobie od czasu do czasu cos chlupne, ale nie codziennie i moze 1/10 dawki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje 3 grosze. Zdecydowanie stosunek kh do ca masz rozjechany. Przy takim KH powinieneś mieć 440-450 Ca a to trochę sporawo moim zdaniem.

Zmniejszaj pomału Kh i zbalansuj z nim Ca. Tu masz pomocnika :

http://www.ultimatereef.net/info/calculators/alkcalcalc.php

Przez kilka dni nie lej nic na Kh albo zmiejszone dawki. Monitoruj przy okazji Ca bo może skoczyć do góry przy spadku Kh.

Pozdr


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak mimo wszystko szukał pasożyta w akwarium. Pamiętajmy że wirki prowadzą nocny tryb życia i mandaryny wszystkich nie wytępią. Za taka tezą przemawia też obumieranie pavony, ona raczej nie reaguje tak ostro na rozjechane parametry.

Obejrzałem jeszcze raz fotki i stawiałbym właśnie na wirki. Przypomnij sobie od kiedy zaczęły bieleć i czy wtedy nie dokupiłeś jakiegoś nowego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje 3 grosze. Zdecydowanie stosunek kh do ca masz rozjechany. Przy takim KH powinieneś mieć 440-450 Ca a to trochę sporawo moim zdaniem.

Zmniejszaj pomału Kh i zbalansuj z nim Ca. Tu masz pomocnika :

http://www.ultimater.../alkcalcalc.php

Przez kilka dni nie lej nic na Kh albo zmiejszone dawki. Monitoruj przy okazji Ca bo może skoczyć do góry przy spadku Kh.

Pozdr

Oj sądzę, że powinno się wyjść od zasolenia i do niego równać parametry..

A faktycznie obadaj te wirki, pavona to twardziel, takie paramery nie powinny jej ruszyć ale nie wykluczam.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryny w nocy spia wiec czy cos jeszcze jest na wirki?

Czym zbic kh?

Edytowane przez Piotrgpz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryny w nocy spia wiec czy cos jeszcze jest na wirki?

Czym zbic kh?

Ad 1 . Naturalni wrogowie worków często zawodzą i w takim przypadku polecam lewamisol do kupienia w aptece jako środek na robaki dla zwierząt domowych.

Ad 2 . Radzę czekać nie podbijać a samo spadnie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale że co? niby wirki zjadają korale?

u mnie wirki się pojawiają jak zaniedbam akwarium, jak woda "ok" to wirków niet.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie, ospieniek super, reaktor daje rade, nakarmione i zadowolone. Ukwial super juz 4 z jednego. plankton leje. Co powinienem jeszcze lac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to kh w dół, ca pewnie podskoczy. Rób tylko podmiany 5-10% tygodniowo i nie lej żadnych magicznych dodatków. Za 3 miesiące nie poznasz akwarium.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie zasolenie, ale innym sprzetem niz twoj. U mnie bylo podobnie z koralami I okazalo sie zbyt wysokie zasolenie.

Niby mam refrektometr I kalibrowalem go na wodzie ro ale teraz juz tego nie powtorze.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. podmianka zrobiona, jutro zobaczymy czy sos pomogl powrot do poprzedniej soli.

Splawik plywa kontrolnie aby nie przesolic a tak mierze Tetroskim wiec musze innym skontrolować i potwierdzić-

Czym zbic kh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz odciek z reaktora to KH samo spadnie. Rób testy co by nie przegiąć w drugą stronę.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Deb, sam poprosiłem o parametry i cisz. Bez pełnych testów i zdjęć to tylko może pomóc Wróżbita Maciej (kontakt znajdziesz przez google)

Heheh :D normalnie leżę, właśnie widzę tego wróżbitę w jego zaje..stej fioletowej koszuli :D, nie wiem, może do niego zadzwonie, bo też mam problemy z baniakiem;). Maciej jest the beściak :D. Tak poza tym, to sorka za offtopa...;)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to kh w dół, ca pewnie podskoczy. Rób tylko podmiany 5-10% tygodniowo i nie lej żadnych magicznych dodatków. Za 3 miesiące nie poznasz akwarium.

Wprowadzilem to w czyn, obserwuje i czekam... -dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam koraliki? Sytuacja opanowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obnizylem swiatlo prawie nas sama tafle. kh 7. leje plankton i odstawilem jod i stront. Bardziej sie otwieraja, powoli zalewaja martwe kawalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.