Skocz do zawartości
Przemek

ph-orp controller - proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku Pisalem o elektrodzie Ph

Ja mowilem o AM ty o metronie

Nie ma co sie licytowac skonczymy policzymy zobaczymy ile wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz - jedni pieją nt eurosensora peany, inni dają psom do żarcia. - mnie chodziło o cene :p do kompika imho każdy dobiera elektrode jaką chce- jeslibym miał sprzedawać komplety to mysle ze z elektrodą Hydrometu. Jedyną jej wadą niestety był brak otowru do uzupełniania KCL (mowa o pH)

BTW - możesz zmienic mi nicka ? Przy rejestracji wpisałem przez pomyłke alias konta pocztowego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiego mam zmienić?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak dobrze ze Leszek taki wyrob robi i kto zechce to sobie go kupi a nie bedzie przelacal 1200 zl za Tunze czy AM. I to dobrze ze ktos cos robi dla Nas. Niemieszaki czy inne zachodznie nacje moge sobie kupic Tunze za 1200 zl bo ich na to stac. Nas niestety nie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie chłopaki o Jarku - razem tworzymy tą ekipe, wiec byłoby nie fair gdyby wszystko było kojarzone jedynie ze mną.

Zgodze sie z Przemkiem w kwesti całej otoczki związanej z byciem na rynku, ale nadal twierdze że ceny sprzętu markowego to przegięcie wynikające również z braku taniej konkurencji.

W zasadzie niewiele oprócz braku kasy powstrzymuje mnie przed założeniem firmy, która zajełaby sie tym na poważnie, choć z drugiej strony jak pomyśle, że mam zamienić dobrą zabawe na poważny biznes to mam lekkie obawy.

Póki co - robie to wszystko (pewnie Jarek też) tylko dlatego że lubie, mam czas no i co tu dużo kryć - mam kompletnego "jobla" na tym punkcie - no i dlatego że nie cierpie jak mi ktoś mówi że sie coś nie da - a są tacy nawet na tym i innych forach :p

A na zakończenie tego przydługiego postu wiadomość z ostatniej chwili, która brzmi - wczoraj na bazie elektroniki o której mowa w tym wątku, zrobiłem działąjący falownik na 2 pompy :p

pozdrawiam wszystkich zakręconych :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek: moglbys mi zalatwic nowa elektrode AM za 140zl ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmiesz kilka - kilkanascie to sam kupisz :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek a czy bedzie mozna dokupic elektrode AM w tej cenie lub zblizonej do tego kontrolera??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kontroler bedzie sprzedawany bez elektrody kazdy sobie dokupi jaka bedzie chcial i na jaka go stac

Moze uda sie cos wymyslic z elektrodami ktore produkuja dla AM beda tansze no i bez znaczka AM ale nic nie moge obiecac na te chwile.

@andrniew ja swoja kupilem za 200 wiec i tak dobra cena detaliczna :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek: ja i Artur tez wezmiemy po jednej, Andrzej 2...to mamy 4. Ile musimy kupic zeby byly po 140zl ? Zalatwisz je dla nas w tej cenie?

albo powiedz kto je sprzeda w tej cenie to ja zorganizuje duzy zakup.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie trzeba zalatwic dostep do firmy ktora robi dla AM i dowiedziec sie ile trzeba wziasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek: a wiesz co to za firma ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wiem kto wie i go katuje caly czas :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego piszę się na dwie

A tak przy okazji ,,,czemu nie EUROSENSOR ?????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek - bo eurosensor jest do "du...." a dlaczego - sam dobrze wisz co wczoraj wyszło :p

Ludziom zdarzają sie podobne rzeczy i potem na - nie dam sobie powiedzieć - wcale niezłe elektrody - mówią że to kiszka jest...i przsiadają sie na "cudowne" elektrody "akwarystyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cene sondy temperatury mają odjechaną :p


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby masz racje Leszek ale jak się dziś okazło KCL za 13 zł , wymiana i sonda działa a zrób to samo z nowymi sondami AM ???? nie da rady i co z nią za rok, półtora ?????:szok


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek - nie zrozumieliśmy sie - ja mam (tak jak wczoraj ci powiedziałem) jak najlepsze zdanie o polskich elektrodach. Są tanie i wcale nie takie złe jak sie ludzie o nich wypowiadają - wystarczy mieć pojęcie co sie robi no i dobrze sie z nimi obchodzić, odpowiednio "uformować" jak jest nowa, nie dopuścić do tego co sie stało u Ciebie i co jakiś czas profilatkycznie lub objawowo - wymienić elektrolit - sam masz dowód - wymieniłeś elektrolit i sonda dalej działa jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek jak Ci sie uda znalezc dojscie do tych tanich elektorad AM daj znac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek że jek hodowałem paletki to miałem PH metr właśnie z tehmexu i sondę też. I powiem że naprawdę działało to super.

Jedynyą rzeczą która się przydażyła to ta że kiedyś źle skalibrowałem PH metr. Pokazywał PH 7. Więc zakwasiłem trichę wodę kwasem. Jak podmieniłem wodę to nagle paletki zaczęły próbować wyskakiwać z wody!!!!!!

Jedna tak się rozpędziła że uderzyła w sondę która pękła zaczął się do wody wlewać elektrolit. Na całe szczęście szybko odłowiłem paletki do drugiego baniaka...przeżyły ale miały popalone płetwy (STRATA NIEODWRACALNA). Skalibrowałem PH metr patrzę a tam PH 4,5. Zawariowałem! O mało nie zabiłem paletek....

Trzeba uważać i dośc często klaibrować....i nie ma eeeh teraz tego nie zrobię....


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.