Skocz do zawartości
harnas

Mocowanie Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

@mati: dzieki! najpierw sprobuje z jakims patentem. potem bedziemy sie martwic, jak sie nie uda.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium pompy umieszczone są na boku przylegającym do ściany.Zadne magnesy nie wchodziły w grę.Próbowałem zamocować je przy pomocy orginalnych ,durnych uchwytów na szybie od przelewu ale pompa 6100 jest dość ciężka i siła odrzutu powodowała zmianę ustawienia pompy.Wymyśliłem coś innego.Oryginalną drabinkę przyklejiłem silikonem do paska nieco szerszego od tej drabinki szkła.Jak wyschło do tej konstrukcji przymocowałem przyssawkę na nitce i wtedy mogłęm przykleić pasek szklany z drabinką do szyby .Przyssawka zabezpieczała pasek przed osunięciem się do dołu po szybie.Jak do tej pory/2 lata/ nie musiałem zmieniać położenia pomp.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam: czyli szybke z drabinka mocowales do akwarium za pomoca przyssawek ? Dlaczego nie polaczylem przyssawek z drabinka, bez szybki ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyssawka była potrzebna tylko w momencie klejenia szybki z drabinką do szyby akwarium.Inaczej trzebabybyło czymś przycisnąć /na czas "schnięcia " silikonu/ tę drabinkę do szyby.Lepkość silikonu nie jest na tyle duża aby nie pozwoliła na odklejenie się szybki z tą "nieszczęsną" drabinką.

Zadne przyssawki nie utrzymają tak ciężkiej pompy w jednym miejscu.To mocowanie musi być solidne i bezpieczne.Samo przyklejenie plastikowej drabinki do szyby silikonem wydało mi się niezbyt pewne i zdecydowałem się na dołożenie paska szyby.Drabinkę kleiłem poza wodą mogłem dołożyc kleju tam gdzie trzeba i tyle aby połączenie było pewne.Pod wodą pozostało sklejenie tylko dwóch powierzchni szklanych.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
neodynowy magnez

nie ma czegoś takiego - albo magnez albo neodym :p

Popróbuj jesli masz dostęp do uszkodzonych dysków twardych - rozebrać jeden - w środku znajdziesz minimum 2 magnesy cieńsze niż 3mm a silne byki takie że palcami nie rozdzielisz. Trzeba bedzie je tylko odkleić od stelaża prowadzącego ramię głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adem: dzieki za wyjasnienia. jesli nie wyjdzie mi z magnesem to spoboujetwojego sposobu.

@Loccutus: o takie posty nam chodzi. mam rozwalony dysk. jesli zamowiony magnes nie zadziala to sprobuje z dyskiem.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, ze ja na to nie wpadlem :p

Z takiego magnesu dyskowego, koles moj sobie zrobil otwieracz na lodowke :p hehe

A tak calkiem serio to sa zaj%^&$&e mocne magnesy, i chyba juz @Blazej wczesniej pisal czy to nie wplynie na dzialanie wirnika ?

Ale gdyby od strony sciany dac takie 2 magnesy (2 szt sa w dysku) to powinny utrzymac ten uchyt Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo silne stałe pole magnetyczne na bank bedzie miało wpływ hamujący na rotacje wirnika. Jak duży - nie potrafie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich akwarystow.

Slyszalem, ze sa tak silne magnesy ktore po przyczepieniu do licznika elektrycznego zwalniaja jego obroty. Nie zebysmy to stosowali ale warto wiedziec....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa są. Najgorzej że magnesują licznik w sposób trwały i to ma poniższe następstwa.

1. Brak momentu hamującego - po zdjeciu magnesu z licznika, rozpędzona tarcza nie zatrzymuje sie wiec licznik zapier... jak mały silniczek niezależnie czy czerpiesz 100 czy 1000W z sieci

2. Namagnesowanie licznika (czy to prądu czy to wody) jest nieusuwalne i łatwe do wykrycia w razie wyrywkowej konttroli i stanowi podstawe do przypierniczenia 4ro cyfrowej kary, oraz założenia sprawy w sądzie :p

Tak że zachęcam akwaryści do stosowania magnesów zachęcam....:p(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK

Ale kto mi wytlumaczy czym sie rozni zwykly magnes na ktorym polozymy srubokret i pozniej bedzie on przyciagal srubki.

A jak poloze na magnesie "dyskowym" to nie przyciagnie nawet igly? Sprawdzone. Czy to mozliwe ze magnes "dyskowy" nie magnesuje?

Sorki @Harnas za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak poloze na magnesie "dyskowym" to nie przyciagnie nawet igly? Sprawdzone. Czy to mozliwe ze magnes "dyskowy" nie magnesuje?

coś mieszasz :p zauważ że magnes "dyskowy" jest przyklejony do ramki która jest niemagnetykiem i znacznie osłabia pole - wiec jesli przystawiasz śrubokręt do ramki to nie dośc że bedzie słabo przyciagany to i sie nie namagnesuje. - Nie jeden dysk w życiu rozkręciłem wiec możesz mi wierzyć że wiem co mówie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus

Mi chodzilo o to ze zostawilem srubokret na magnesie z dysku na weekend w pracy i nie przyciagal nic ten srubokret. Sam magnes przyciaga i to jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie stal z jakiej wykonany jest śrubokręt ma dużą twardość pewnie i dlatego sie nie magnesuje w sposób trwały i cała zagadka - chyba że chodzi ci o to że ten sam śrubokręt połozony na magnesie innym niż dyskowym sie magnesuje a na dyskowym sie nie magnesuje - wtedy sie "poddawam" :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie. Niestety ja tez sie "poddawam" bo jest to zwykly srubokrecik, ktory w koncu namagnesowalem spekerem z kompa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mocno OT, ale może magnes "dyskowy" ma taki układ biegunów lub został w taki sposób ułożony przy śrubokręcie, że ten nie namagnesowawał się wzdłuż (tak aby linie pola wybiegały z końcówki - wtedy łapie śróbki) tylko w poprzek?

Na marginesie: czy ktoś wyczaił jak sterować pompami Tunze 6X00 bez firmowego kontrolera? Tzn. co podać na poszczególne styki złacza DIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tunze nano 55 -mocowanie na magnes, niestety magnes zewnetrzny ma ok 1,5 cm. a ja ja mam miedzy ściana a szybą centymetr. Czy kroś znalazł rozwiązanie? jakaś blaszka inny cienki magnes?

Szyba ma 1cm.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.