Skocz do zawartości
kemoT

Zna ktoś z widzenia takiego robaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas grzebania w piasku wygrzebałem takiego stwora jak na zdjęciach. Gdy jest zwinięty w sobie ma ok. 1cm długości. Gdy się naciągnie to pewnie będzie z dwa razy tyle. Generalnie budowę ciała ma "pierścienicową", coś jak pijawka czy dżdżownica.

Aha, jeszcze jedno. Podczas wyławiania lekko go przycisnąłem i puścił do wody niewielką różowo-czerwoną chmurę. Reakcji zwierzaków nie zauważyłem. No, tylko nassariusy jak poparzone wyskoczyły z piachu i zaczęły węszyć w pobliżu jak psy gończe.

Mam dwa pytania:

1. Co to jest? Mam jedno podejrzenie (przejrzałem Reeflex), ale wolałbym nie sugerować Wam odpowiedzi

2. Wrzucić z powrotem do akwarium czy pozbyć się? Jeśli to jest to, co podejrzewam to chyba niegroźny zwierz. Chciałbym jednak poznać inne opinie.

Zdjęcia robione telefonem więc szału nie ma, ale co nieco chyba widać.

Edit: Nie dość, że zdjęcia same z siebie podłej jakości to jeszcze po wrzuceniu na forum zostały dodatkowo zdegradowane :wallbash:

post-23048-0-04385800-1399401158_thumb.jpg

post-23048-0-02383800-1399401164_thumb.jpg

post-23048-0-40568800-1399401177_thumb.jpg

post-23048-0-20521500-1399401183_thumb.jpg

post-23048-0-80389300-1399401204_thumb.jpg

Edytowane przez kemoT (wyświetl historię edycji)

Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to rurówka ?

Nie ma pojęcia, jak wygląda rurówka bez rurki i ze schowanym wachlarzem.

Masz jakieś fotki rurówki topless? ;-)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diabeł prawdziwy - też tak właśnie podejrzewałem. Podobne ciałokształtem, ale kolor trochę inny

@Inmar - zapewne masz rację, że rurówki tak robią. Natomiast zupełnie nie mogę znaleźć jakiegoś zdjęcia rurówki bez pancerzyka i trudno mi porównać i stwierdzić, że to moje to właśnie rurówka. Fakt - mam/miałem jedną całkiem wypasioną dziką rurówkę (pióropusz jakieś 1,5-2cm średnicy) a teraz od dłuższego czasu jej nie widzę. Albo jest schowana (co bardzo rzadko się zdarzało na dłuższy czas) albo faktycznie tak, jak piszesz uciekła z chałupy. Zobaczymy.

Edytowane przez kemoT (wyświetl historię edycji)

Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurówka inaczej wygląda jak wyłazi ze skorupy.

Jak dla mnie to on, tyle ze inny kolor jakiś podgatunek czy coś.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurówka inaczej wygląda jak wyłazi ze skorupy.

Jak dla mnie to on, tyle ze inny kolor jakiś podgatunek czy coś.

Też stawiam na coś z rodziny (?) Phascolosoma. W zawiązku z tym robal raczej wróci do akwarium. Nawet jeśli to rurówka-dezerter to i tak niegroźne.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł moderator i pogodził wszystkich ;)

Czyli jednak moje podejrzenia były słuszne. Robal wraca na słonego przestwór oceanu a ja ze spokojnością ducha zażyję wieczorną dawkę WSC method (woda, słód, chmiel - podane na zimno).

Dzięki wszystkim za pomoc.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08 maja 2014

Epilog: tytułowy zwierzak to na pewno nie bezdomna rurówka, o której pisałem. Ta po dwóch dniach w końcu sie pokazała.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.