Skocz do zawartości
dorian90

Obsada Akwarium 112 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się właśnie do ustalenia obsady przy moim 112litach.

Mam kraba pustelnika, krewektkę czyszczącą i garbika Dascyllus aruanus http://erybka.pl/product-pol-3255-Dascyllus-aruanus-S.html.

Chce dodac :

-http://erybka.pl/pro...rbilti-S-M.html - 2szt.

-http://erybka.pl/pro...ris-decora.html - 2 szt jak dostanę gdzieś grzeczną parkę

-http://erybka.pl/pro...stigmatura.html - 2szt

-http://erybka.pl/pro...is-guttata.

Uwagi, porady mile widziane.

W jakiej kolejności najlepiej wpuszczać ?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dorian90 (wyświetl historię edycji)

160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dascyllusy bywają agresywne.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbik nie musi być w ostatecznej obsadzie. Wszystko zależy jak będzie się zachowywał.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę podobają Ci się ślizgi:) tylko one lubią siedzieć gdzieś schowane, zrezygnowałbym z Ecsenius stigmatura i wrzucił parkę błazenków, klasyczne ale cieszą oko:)


Nareszcie ruszyło na początek 60 l rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decory koniecznie. Pięknie się prezentują jak dobrana para :) i co ważna pływają na środku akwarium. Podpinam się do kolegi wyżej, błazny wnoszą sporo życia do akwarium :) zawsze to są w różnych kolorach, nie muszą być te klasyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne błazny są piękne. Nie mam do nich ukwiału. Boję się że jak wsadzę jakiś poparzy mi korale w takim małym akwarium. Z dobraną parą dekorki ciężko wieć w poniedziałek będzie przywieziona jedna.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba ukwiału. u mnie błazenek zamieszkał w euphyli.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia napewno trafi do mojeo zbiornika. Mam nadzieje że zamieszkają w niej błazny.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę podobają Ci się ślizgi:) tylko one lubią siedzieć gdzieś schowane, zrezygnowałbym z Ecsenius stigmatura i wrzucił parkę błazenków, klasyczne ale cieszą oko:)

U mnie Stigmatura siedzi zawsze na widoku i często pływa (zwłaszcza do żarcia). Pocieszna mała rybka


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś trzymał stadko jakiś garbikow w takim litrazu?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się musisz zastanowić co chcesz trzymać w takim małym akwarium

mz błazny z garbikami (i jeszcze stadem) to poroniony pomysł. Oba gatunki są bardzo terytorialne.

A w takim litrażu nie ma się gdzie rozpędzić...

choć z drugiej strony u mnie clark i ocelaris dobrały się w parę :) więc w przyrodzie wszystko jest możliwe.

ja osobiście wybrałbym błazny... z ukwiałem... nie ma nic lepszego jak widok tarzającego się błazna w ukwiale...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest tylko Dascyllus aruanus, on nie musi być w obsadzie ostatecznej. Jeśli stadko jakiś garbików to inne ryby odpadają. Litraż mały ale czy jakieś same garbiki by się nadawały ?


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz mieć ukwiału do błazenków. Moje upatrzyły sobie sarco i rhodactisy. Mam sporą skałę porośniętą rhodactisami i czasami, jak siądę koło akwarium, to widzę, jak błazenki wystawiają tylko pyski pomiędzy nimi. Fajny widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje pytanie. Czy trzymanie Chrysiptera hemicyanea

chrypsitera%20hemicyanea-300x330_0.JPG

lub

129_129_productGfx_c42a1f0a5ba25845b95da147c88e3bf1.jpg Chromis Vanderbilti

- 6-7szt. to dobry pomysł ?

Edytowane przez dorian90 (wyświetl historię edycji)

160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3 garbiki w akwa 64 litry plywaly razem a w 220 zaczely sie tluc

jak widac kwestia humoru ….

ja uwazam ze za duzo ryb jak na takie akwa , beda mialy bardzo duzy wplyw na stabilnosc parametrow

do takiego akwa max 3-4 ryby

albo blazny albo decory + jakis ślizg


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie ma nic lepszego jak widok tarzającego się błazna w ukwiale...

Nie zgodzę się! Bo znacznie lepiej wygląda parka(2 sztuki) w tym samym ukwiale :).

A tak na poważnie to obecnie mam reefmaxa, czyli akwarium zbliżone rozmiarem i zdecydowanie nic więcej poza dwoma błaznami(tylko hodowlane!) raczej nic nie upchniesz. I nie chodzi tutaj o terytorializm czy rozmiary, ale tak trywialny problem jak karmienie. Błazny, zwłaszcza te hodowlane, to takie ryby że gdybyś zapomniał je nakarmić to zapewne same wyszłyby z akwarium i poszukały czegoś do jedzenia :D. Z innymi rybami już nie jest tak różowo. Jeżeli nie będziesz miał przewymiarowanego odpieniacza dobrej klasy to w 112 l przy próbie wykarmienia niektórych ryb parametry mogą rozjechać się bardzo szybko.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam bardzo skromny. Niech chce przerybic akwarium. Mam rhodactisy i sarcophytona. Dam znać na co się zdecydowałem.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w 96 litrach 2 błazny, 2 decory, babkę, mandaryna, iglicznię i jednego pterapogona (póki co, bo dziada nie da się złapać, a jest na wydanie) :D odpieniacz ok 550 zł bodajże i wszystko pięknie sobie współgra :) A z tymi decorami, żaden problem. W sklepie patrzysz czy pływają razem i kupujesz :)

Edytowane przez Carolin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dorian90-jeśli chcesz jakiekolwiek stadko rybek to zwiększ swój litraż.

Dodatkowo mówisz,że odpieniacz chcesz bardzo skromny a oprócz stadka rozumiem,że coś jeszcze byś chciał więc może wyjść z tego lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carolin podoba mi się twoja obsada. Zrezygnuje jednak z twoich trzech ostatnich wyniesionych ryb.

Debora mogło by być jedynie stadko. Zdaje sobie jednak sprawę ze za małe akwarium i za słaby odpieniacz. O jakim litrazu i jakim stadku myślisz ?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym litrażu trzymam 2 blazny, decore, piżamke i hexataenie i jest git


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie ma nic piękniejszego jak pokolec białobrody:) u mnie jest w 132l, aklimatyzacja super, wszystko je i zakumplował się z helmonem:) znajomy z zaprzyjaźnionego sklepu opowiadał mi jak trzymał kiedyś w 112l 3 pokolce, 3 błazenki, helmona i wiele innych ryb ktorych nie spamiętałem:) rózni ludzie mają różne gusta mi np. podoba sie tzw. Zupa rybna ;) a parametry? Po co mierzyć jak wszystko zdrowe i pełne życia. I to wszystko dzieki Miniflotorowi na zwykłej pompce sera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam, że nie ma nic piękniejszego jak pokolec białobrody:) u mnie jest w 132l, aklimatyzacja super, wszystko je i zakumplował się z helmonem:) znajomy z zaprzyjaźnionego sklepu opowiadał mi jak trzymał kiedyś w 112l 3 pokolce, 3 błazenki, helmona i wiele innych ryb ktorych nie spamiętałem:) rózni ludzie mają różne gusta mi np. podoba sie tzw. Zupa rybna ;) a parametry? Po co mierzyć jak wszystko zdrowe i pełne życia. I to wszystko dzieki Miniflotorowi na zwykłej pompce sera:)

Błagam - pogadamy za jakiś czas.

Zanim wybierzesz się na zakupy ryb to o nich poczytaj.

Choćby na tyle, żeby wiedzieć, że chelmon piszemy przez "CH"

Wybacz - ale nigdy nie będzie akceptacji na takie zachowanie.

Ty to nazywasz zupą rybną a my męczarnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie ma nic piękniejszego jak pokolec białobrody:) u mnie jest w 132l, aklimatyzacja super, wszystko je i zakumplował się z helmonem:) znajomy z zaprzyjaźnionego sklepu opowiadał mi jak trzymał kiedyś w 112l 3 pokolce, 3 błazenki, helmona i wiele innych ryb ktorych nie spamiętałem:) rózni ludzie mają różne gusta mi np. podoba sie tzw. Zupa rybna ;) a parametry? Po co mierzyć jak wszystko zdrowe i pełne życia. I to wszystko dzieki Miniflotorowi na zwykłej pompce sera:)

Po co mierzyć parametry ?????? zobaczysz za jakiś czas jak będziesz pisał post rozpoczynający się POMOCY .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupa rybna... O matko, jakie określenie.

Jestem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.