Skocz do zawartości
kamil_k12

prochy do ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.gdzie kupujecie, najlepiej przez internet proszki do ballinga.szukam sprawdzonego zródła. Musze szybko kupic bo przegapiłem i sie kończa. Nie interesuje mnie oryginalny balling z FM lub AF.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kiepsko jest z CaCl2 na allegro.

Dlatego kupiłem AF. Cena całkiem ok.

Z resztą nie ma problemu.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko w tym linku co podałes nie maja NAHCO3,


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy życiu wartym kilka tysiakow żal stówki na firmowe proszki do ballinga?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy życiu wartym kilka tysiakow żal stówki na firmowe proszki do ballinga?

wysłane przez tapatalk

Co w nich jest firmowego? Naklejka? Daruj sobie takie komentarze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka też firmowa oczywiście...kupowana "poza allegro" by zaoszczędzić 1 grosz na 10 szt więc nie daruje sobie takich komentarzy :-P. A napisałem tak, bo kiedy kupowałem prochy z allegro (no name) to miałem ciągle problemy z glonami i dino. Kiedy zacząłem kupować firmowe tych problemów nie mam.

Więc jak dla mnie warto.

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wychodze z założenia ze jak z allegro są sprawdzone to warto zaoszczedzic kilkadziesiąt zł.nie mialem jeszcze problemu z dino czy cyjano przez proszki do ballinga


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wychodze z założenia ze jak z allegro są sprawdzone to warto zaoszczedzic kilkadziesiąt zł.nie mialem jeszcze problemu z dino czy cyjano przez proszki do ballinga

Akurat Paweł podał Ci link do firmowych prochów


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka też firmowa oczywiście...kupowana "poza allegro" by zaoszczędzić 1 grosz na 10 szt więc nie daruje sobie takich komentarzy :-P. A napisałem tak, bo kiedy kupowałem prochy z allegro (no name) to miałem ciągle problemy z glonami i dino. Kiedy zacząłem kupować firmowe tych problemów nie mam.

Więc jak dla mnie warto.

wysłane przez tapatalk

Uważasz ze allegro to jedyne źródło prochów? Nadal uważam ze co niektórzy oszczędzają tu na tym na czym się nie powinno a tam gdzie można zgrywaja bogatych.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem produkty spozywcze za 75zl za 25kg. I jak dla mnie to produkty firmowe są jakby troszkę za drogie.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze do forumowiczów wygłaszających tezy za i przeciw.

Co to znaczy firmowe proszki do balinga?

Czy ktoś określił normy jakościowe substancji mogącej być wykorzystywanej w akwarystyce?

Czy ktoś ich przestrzega i sprawdza zgodność produkowanych proszków z normami, jeżeli one istnieją?

Czy w ogóle istnieje w zakładach chemicznych taka specyfikacja jak proszek akwarystyczny (chodzi oczywiście o subs to ballinga)? - przecież firmy akwarystyczne ich nie produkują tylko kupują i paczkują?

linki

http://pl.wikipedia....ĹÄ_substancji

Co do samej czystości to są jeszcze 2-e kwestie

1. ile "cukru jest w cukrze"

2. Które zanieczyszczenia kategorycznie nie mogą występować w substancji, a które mogą występować i w ogóle nie przeszkadzają w akwarium lub takie które są dopuszczalne ale w ściśle określonych ilościach.

Odpowiadając na powyższe pytania i znając normy można polecić proszki lub też nie.

Dla przykładu

Wodorowęglan sodu - substancja farmakopealna (do produkcji leków) - zawartość czystego wodorowęglanu sodu w substancji chemicznej nie powinna być mniejsza niż 98% + inne skladowe ale to już temat dłuższy.

Zacznijmy od tego co pakują do pudełek producenci?

Tak dla porównania płyn lugola 30 ml kosztuje 4-5 zł, wersja w buteleczce z logo akwarystycznym 70 zł za 100 ml :)

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze allegro to jedyne źródło prochów? Nadal uważam ze co niektórzy oszczędzają tu na tym na czym się nie powinno a tam gdzie można zgrywaja bogatych.

To doradź Kamilowi, o to chodzi w tym temacie.

A niestety na allegro najłatwiej kupić prochy niewiadomego pochodzenia.

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli chodzi o chlorek wapnia to ja używam takiego http://allegro.pl/chlorek-wapnia-spozywczy-bezwodny-granulowany-25kg-i4193196977.html

a jeśli chodzi o kh http://allegro.pl/soda-oczyszczona-5-kg-poj-czysty-wodoroweglan-sodu-i4193158623.html, używam już rok, podejrzewam że te firmowe są baaardzo zbliżonej jakości jak nie takie same.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli chodzi o chlorek wapnia to ja używam takiego http://allegro.pl/ch...4193196977.html

a jeśli chodzi o kh http://allegro.pl/so...4193158623.html, używam już rok, podejrzewam że te firmowe są baaardzo zbliżonej jakości jak nie takie same.

Tu masz sklep

http://techlandlab.pl/

masz określoną jakość(na życzenie każdy producent przedstawi tzw. świadectwo analizy), ale tak jak pisałem potrzebne są jeszcze normy dla balinga i jest git

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja kupuję bezwodny CaCl2 i wodorowęglan sodu w firmie STANLAB http://www.stanlab.eu/ . Preparaty w kategorii cz. lub cz.d.a i śpię spokojnie.


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi, cos napewno wybiore.co do firmowych proszków to każdy robi jak chce ale wydaje mi sie ze jak po 1,5 roku podawania nie firmowych proszków jest wszystko ok to czemu nie oszczedzic na tym.ale tak jak powtarzam pewne źródło to podstawa.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można zastosować chlorek wapnia bezwodny i Siarczan magnezu MGSO4 zamiast chlorku?bo taki akurat znalazlem.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kamil-oglądnęłam Twoje akwarium.

Ile tego ballinga musisz dozować,ze tak bardzo chcesz oszczedzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca to jest kwestia oszczedności ale też. Od początku dozuje z nie "firmowych" proszków i jest całkiem dobrze.Aktualnie dozuje stężone roztwory Kh- 70ml, Mg-30ml,Ca-10ml. co tydzień robię testy i koryguje dawkę.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja wychodze z założenia ze jak z allegro są sprawdzone to warto zaoszczedzic kilkadziesiąt zł.nie mialem jeszcze problemu z dino czy cyjano przez proszki do ballinga

W porządku, cały czas zaznaczasz,że nie masz żadnych problemów po niefirmowych.

Ale szyby masz zielone aż miło.

Nie wiem - ja bym się nie odważyła na sypanie czegoś takiego.

Nie włączam się w dyskusję - po prostu nie widziałam jeszcze ładnego spsowego kolorowego akwarium na proszkach z allegro.

Ale każdy wytycza sobie swoje standardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalezy mi na spsowym baniaku, ide bardziej w lpsy.co do szyb to fakt są zielone ale tylko przez moje lenistwo-nie czyszcze wogole tylnej szyby.Czytałem dzis post Seb'a, wprawdzie stary ale on tez stosuje bądź stosował nie firmowe prochy więc wierzę w to że się da osiągnąc cel. Wydaje mi sie ze jak mamy pewne źródło z czystoscia czda to czemu nie.ale tak jak piszesz kazdy robi jak uważa.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że Seb nie miał nigdy dłużej ładnego baniaka niż kilka miesięcy . I w tle jego zdjęć zawsze były łąki glonów . Tu nie chodzi o prochy firmowe a odpowiedniego pochodzenia .Prochy czda są w cenie prochów firmowych ,na allegro te tańsze są przeważnie spożywcze lub techniczne . Firmy brandując swoje prochy stosują przeważnie klasy farmaceutycznej cena-jakość które raczej nie są w sprzedaży na allegro .Więć,albo firmowe,albo czda inna alternatywa to żadna oszczędność .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.